EstateGuru Opinie, Recenzja – Przeczytaj zanim zainwestujesz

EstateGuru Opinie i Recenzja

EstateGuru to najpopularniejsza i najbardziej niezawodna platforma P2P na rynku nieruchomości w Europie. Od 2014 roku platforma wypłaciła 44 M euro zysku z odsetek dla ponad 132 000 inwestorów. Możesz inwestować w pożyczki zabezpieczone nieruchomościami ze średnią stopą zwrotu 9,97%. Jak? Dowiedz się w naszej recenzji EstateGuru, którą napisaliśmy po trzech latach inwestowania na platformie.

Plusy
  • Średnia stopa zwrotu na poziomie 11,20%.
  • Brak opłat inwestycyjnych
  • Kredyty zabezpieczone hipoteką
  • Duża ilość kredytów pod inwestycje
  • Minimalna kwota inwestycji wynosi 50 euro.
  • Możliwość korzystania z modułu Auto-Invest
  • Doskonałe recenzje na Trustpilot
  • Strona ma intuicyjny interfejs użytkownika
  • Wszystkie pożyczki są ubezpieczone
Minusy
  • Opłata w wysokości 1Euro za każda wypłatę
  • Zbudowanie dużego, zdywersyfikowanego portfela może zająć trochę czasu

Spis Treści:

EstateGuru w liczbach

Zastanawiasz się czy dołączyć do EastateGuru i zacząć zarabiać? Pomożemy podjąć Ci właściwą decyzję.

Baza inwestorów EstateGuru rośnie w szybkim tempie.
EstateGuru nie ma problemu ze znalezieniem nowych projektów deweloperskich, aby sprostać wymaganiom inwestorów.
Inwestorzy nie doświadczają przetrzymywania gotówki jak w innych tego typu platformach.

Warto zaznaczyć, że jest to bardzo rzadkie w branży nieruchomościowych pożyczek P2P.

Czy EstateGuru rozlicza się z Twoich podatków?

EstateGuru nie pomoże Ci z rozliczeniem podatków. Musisz zadeklarować swoje zarobki w kraju, w którym jesteś oficjalnie rezydentem podatkowym. EstateGuru umożliwia pobranie oświadczeń podatkowych, które możesz dodać do swojego rocznego rozliczenia podatkowego.

Inwestując w platformy crowdfundingowe, dobrą praktyką jest ocena historycznych wyników portfela pożyczek danej platformy.

Wskaźnik zaległości w płatnościach w portfelu EstateGuru wynosi obecnie 5,59%. Do tej pory platformie udało się odzyskać ponad 40% niespłaconych pożyczek wraz z 9% zwrotem dla inwestorów.

Aby zebrać więcej szczegółów na temat obecnego wskaźnika niewypłacalności i wyników zaległego portfela, przejdź w zakładkę statystyk w EstateGuru.

Średni okres spłaty należności wynosi obecnie ok. 9 miesięcy.

Kolejnym pozytywnym aspektem EstateGuru jest fakt, że Ernst and Young przeprowadził audyt ich sprawozdań finansowych. Platforma crowdfundingowa osiągnęła zysk w wysokości 122 000 euro w 2020 roku. Podczas naszej wizyty w EstateGuru w 2022 roku kierownictwo potwierdziło, że firma zainwestowała znaczne zyski w rozwój.

Istnieje tylko garstka platform, które oferują ten dodatkowy czynnik zaufania. Większość z serwisów oferujących pożyczki P2P nie udostępnia zaudytowanych raportów finansowych.

EstateGuru Bonus – Zyskaj nawet 1%

Nowi inwestorzy w EstateGuru są uprawnieni do otrzymania specjalnego bonusu powitalnego. Oto jak działa kod polecający aka. referral code na EstateGuru:

Dzięki naszemu ekskluzywnemu linkowi polecającemu EstateGuru, otrzymasz 1% bonus w postaci cashback, obliczany od średniej wielkości portfela po pierwszych 90 dniach od rejestracji.

Wystarczy, że zarejestrujesz się z naszego linka.

Aby otrzymać ten bonus, nie musisz wpisywać naszego regularnego kodu polecającego EstateGuru podczas rejestracji wystarczy kliknąć w link i się zarejestrować.

EstateGuru Wymagania przy rejestracji

Aby zarejestrować się na EstateGuru i inwestować w pożyczki zabezpieczone nieruchomościami, musisz spełnić następujące wymagania dla nowych użytkowników:

1. Musisz mieć skończone 18 lat
2. Musisz posiadać konto bankowe na terenie Europy

I to tyle, jak widać nie są to zbyt wygórowane wymagania.

EstateGuru oferuje znacznie wyższą stopę zwrotu niż większość platform pożyczkowych P2P z Wielkiej Brytanii czy USA, co czyni ją atrakcyjną alternatywą.

Ryzyko związane z inwestycją oraz potencjalny zysk

Zastanawiasz się, czy inwestowanie na EstateGuru jest bezpieczne? Przyjrzyjmy się zabezpieczeniom.

Zabezpieczone inwestycje

Największą zaletą inwestowania na EstateGuru jest to, że Twoje inwestycje są zabezpieczone hipoteką.

Ten system ochrony jest znacznie bardziej wartościowy niż jakakolwiek gwarancja odkupu, którą znajdziesz na RoboCash, PeerBerry czy Lendermarket.

Należy jednak pamiętać, że, gdy hipoteka pierwszego stopnia często zabezpiecza Twoje inwestycje, nie ma 100% gwarancji, że w pewnym momencie nie doświadczysz straty. Inwestowanie w kredyty z wysoką stopą zwrotu nie jest tym samym co odkładanie pieniędzy na koncie oszczędnościowym.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o EstateGuru, kontynuuj lekturę naszej recenzji.

Podczas każdego procesu due diligence, zespół ds. ryzyka EstateGuru ocenia rentowność transakcji na rynku nieruchomości. Platforma analizuje „plan wyjścia” kredytobiorcy i rozważa, czy będzie on w stanie spłacić kredyt wraz z naliczonymi odsetkami.

Większość kredytobiorców na EstateGuru to doświadczeni deweloperzy, którzy kupują lub budują nieruchomości i sprzedają je z dużym zyskiem. Podczas naszej rozmowy ze współzałożycielem i szefem działu ryzyka oraz innowacji, dowiedzieliśmy się, że często można osiągnąć 30% zysku rocznie inwestując w transakcje na rynku nieruchomości. Na przykład w Niemczech zysk wynosi około 20% dla najbardziej skutecznych deweloperów.

Większość kredytobiorców pożycza jedynie około 50% wymaganych środków, co oznacza, że przy oprocentowaniu 10% koszt finansowania dla kredytobiorcy wynosi jedynie około 5% w skali roku. Potencjalny zysk z wyremontowanej lub wybudowanej nieruchomości może z łatwością pokryć koszt finansowania pożyczki na EstateGuru.

Samodzielna ocena ryzyka

Jeśli jesteś szanującym swoje pieniądze przedsiębiorcą i chcesz inwestować na EstateGuru to powinieneś sprawdzić każdy projekt przed zainwestowaniem weń pieniędzy. Nie jest to wymagane, ale to dobra praktyka dla tych, którzy są gotowi stać się poważnymi graczami na EstateGuru.

Profesjonalni inwestorzy w EstateGuru

Nie jest również tajemnicą, że EstateGuru wprowadza na pokład swojej platformy inwestorów instytucjonalnych, którzy inwestują miliony euro obok inwestorów detalicznych. To znacznie zwiększa wiarygodność platformy, ponieważ inwestorzy instytucjonalni przeprowadzają dużo bardziej złożone badanie due diligence niż większość inwestorów detalicznych.

Zarządzanie ryzykiem

EstateGuru jest najbardziej profesjonalną platformą crowdfundingową w Europie. Fakt ten jest poparty jej profesjonalnym procesem zarządzania ryzykiem.

Oto proces, który EstateGuru przeprowadza dla każdego pojedynczego kredytu, który zostaje udostępniony na ich platformie.

Czytaj więcej  Prime Advantage opinie, Recenzja, Czy to oszustwo?

Każdy projekt udostępniony na EstateGuru dostarczany jest z raportem z wyceny sporządzonym przez certyfikowanych rzeczoznawców i specjalistów z zakresu nieruchomości. Wielu członków zespołu przegląda wszystkie zebrane dokumenty zanim komitet ryzyka kredytowego zatwierdzi pożyczkę.

Ten rygorystyczny proces weryfikacji jest również przyczyną niskiego wskaźnika niewypłacalności EstateGuru i doskonałej historii odzyskiwania pożyczek.

Czy EstateGuru jest bezpieczną platformą?

Zastanawiasz się kto stoi za platformą i czy regulamin jest zgodny z prawem? Odrobiliśmy za Ciebie tę pracę domową. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie poniżej.

Kto zarządza firmą?

EstateGuru jest kierowane przez Co-Foundera i CEO Marka Pärtela, który jest zaangażowany w rynek nieruchomości od 2002 roku i jest z firmą od jej powstania w 2013 roku. Marek jest inwestorem, mówcą i partnerem w kilku innych estońskich firmach z branży fintech zajmującymi się nieruchomościami.

Marek inwestuje również ze startupem Wise Guys, popularnym akceleratorem startupów B2B, który współtworzył platformę buy-to-rent InRento.

CEO EstateGuru jest bardzo aktywny na profesjonalnych portalach społecznościowych, takich jak LinkedIn. Przemawia również o imprezach z branży finansowej, takich jak Finanzmesse w Zurychu lub Szwajcarii.

Posiadanie bardzo aktywnego prezesa jest dobrym znakiem, ponieważ buduje to zaufanie wśród inwestorów.

Kto jest prawnym właścicielem firmy?

Do CEO i współzałożyciela Marka dołączył pan Kristjan-Thor Vähi, który obecnie pełni rolę pasywnego współzałożyciela w ramach platformy.

Do pozostałych partnerów i współzałożycieli należą również Pan Marko Arro (odpowiedzialny za stronę finansową) oraz Pan Kaspar Kaljuvee (który dba o sprawy związane z ryzykiem).

Czy istnieją jakieś podejrzane warunki umowy?

Czy jesteś gotowy na przeczytanie 25 stron regulaminu pisanych drobnym drukiem? Nie? Przewidzieliśmy, że to powiesz, więc zrobiliśmy to za Ciebie, a oto co znaleźliśmy.

Klauzula 4.5 – Przechowywanie funduszy

EstateGuru obecnie przechowuje Twoje fundusze na koncie bankowym należacym do firmy, które jest oddzielone od kont biznesowych innych firm.

EstateGuru potwierdziło, że obecnie pracuje nad wprowadzeniem dedykowanych kont IBAN we współpracy ze swoim partnerem Lemon Way. Większość inwestorów otrzymała już nowe konto IBAN, co zwiększa bezpieczeństwo niezainwestowanych środków.

Klauzula 15.1 – Zmiany w umowie

EstateGuru może zmienić warunki umowy bez uprzedniego powiadomienia.

Jest to jedna z niewielu rzeczy, których nie lubiliśmy w EstateGuru.

Na szczęście EstateGuru wysłuchało sugestii swoich użytkowników i od tej pory o wszelkich zmianach w warunkach umowy będziecie informowani podczas logowania się na swoje konto.

Co prawda EstateGuru nie powiadomi Cię o tym z dużym wyprzedzeniem, ale z pewnością jest to dobry krok w kierunku bycia jeszcze bardziej transparentnym wobec klienta.

Czy inwestorzy mają dostęp do indywidualnych umów kredytowych?

Tak, inwestorzy działający na EstateGuru mają dostęp do indywidualnych umów kredytowych. Można je zobaczyć w sekcji „Documents” na koncie inwestora.

Kończąc nasz proces due diligence w EstateGuru, nie znaleźliśmy nic nadzwyczajnego lub podejrzanego na temat członków zarządu firmy.

Jaka jest nasza opinia na temat EstateGuru?

Nasz zespół ekspertów inwestuje w EstateGuru od kilku lat i nawet spotkaliśmy się z zespołem w Tallinie, aby odwiedzić niektóre z projektów nieruchomościowych.

Oto jeden z finansowanych projektów znajdujący się w Tallinie

EstateGuru to legalna firma z udokumentowanym dorobkiem i dużym zespołem, dlatego stale zwiększamy nasze inwestycje w tej firmie.

Platforma ma za sobą masę sukcesów.

Oczywiście zdarzają się zaległe pożyczki, a w pewnym momencie EstateGuru może nie odzyskać całego kapitału pożyczki. Jednak w ogromnej większości przypadków, EstateGuru zawsze udawało się odzyskać zaległe saldo z pozytywnym zwrotem dla klienta.

To wyjątkowe w świecie platform p2p, dlatego już od ponad czterech lat używamy EstateGuru jako jednego z naszych podstawowych serwisów pożyczkowych P2P.

Oto podgląd naszego obecnego portfela EstateGuru. Od połowy 2022 roku nasz portfel urósł do ponad 14.000 euro.

Nasz portfel jest dobrze zdywersyfikowany, a wszystkie nasze inwestycje są zabezpieczone hipoteką pierwszego stopnia.

Używamy naszej autorskiej strategii Auto Invest w połączeniu z ręcznym inwestowaniem, aby wybierać przyszłe inwestycje zgodnie z naszymi kryteriami. Chociaż mieliśmy kilka niespłaconych w terminie pożyczek, nie ponieśliśmy żadnych strat na EstateGuru.

EstateGuru jest odpowiednią platformą dla bardziej zaawansowanych inwestorów, którzy nie mają nic przeciwko poświęceniu kilku minut miesięcznie na analizę potencjalnych możliwości inwestycyjnych. Jeśli Twoim celem jest dywersyfikacja portfela poprzez pożyczki zabezpieczone hipoteką, EstateGuru jest doskonałą opcją. Platforma ma mnóstwo dostępnych pożyczek do zainwestowania, więc nie będziesz cierpiał z powodu przetrzymywania Twoich środków przez właściciela firmy, jak to często bywa na innych platformach.

W oparciu o nasze kilkuletnie doświadczenie z platformą EstateGuru, osiągnięcia oraz liczne rozmowy z zespołem zarządzania ryzykiem, możemy potwierdzić, że EstateGuru oferuje najlepszy stosunek ryzyka i zwrotu dla europejskich inwestorów zainteresowanych inwestowaniem swoich pieniędzy w zabezpieczone pożyczki.

Interfejs użytkownika i łatwość obsługi

Niezależnie od tego, czy zaczynasz, czy już inwestujesz na innych platformach inwestowanie na EstateGuru jest łatwe i bardzo intuicyjne.

Możesz inwestować ręcznie lub skonfigurować swoją zautomatyzowaną strategię i pozwolić narzędziu wykonywać całą pracę za Ciebie.

Zautomatyzowane strategie inwestycyjne

EstateGuru niedawno uaktualniło swój moduł Auto Invest i wprowadziło nowy sposób na dywersyfikację portfela dzięki Automatycznym Strategiom Inwestycyjnym.

Możesz wybrać jedną z trzech strategii:

  • Conservative – czyli małe ryzyko
  • Balanced – czyli zbalansowaną strategię zarabiania
  • Custom – strategia wymyślona przez Ciebie

Strategia konserwatywna

Wstępnie zdefiniowana strategia konserwatywna zdywersyfikuje Twój portfel na kredyty o następujących cechach:

  • LTV do 67,5%
  • Tylko kredyty ratalne (w tym rentowne)
  • Brak kredytów etapowych
  • Tylko pożyczki z Estonii, Niemiec, Finlandii, Litwy, Łotwy
  • Maks. 900 EUR na kredytobiorcę
  • Do 18 miesięcy

Nasze przemyślenia na temat strategii konserwatywnej

Strategia konserwatywna jest odpowiednia dla inwestorów, którzy regularnie wpłacają kilkaset euro miesięcznie na EstateGuru i preferują bardzo stabilne, niższe zwroty z projektów o niższym ryzyku (i LTV). Strategia ta obniża ryzyko poprzez ograniczenie maksymalnej zainwestowanej kwoty na pożyczkobiorcę, jednocześnie unikając inwestycji w pożyczki etapowe. Oznacza to, że nie będziesz nadmiernie narażony na pożyczki i ewentualne straty od jednego pożyczkobiorcy.

Zrównoważona strategia

Zrównoważona strategia odpowiada inwestorom, dla których priorytetem są wyższe zyski i krótszy czas na spłatę zobowiązań. Wyposażona jest w następujące predefiniowane ustawienia:

  • LTV do 75%
  • Kredyty etapowe są uwzględnione
  • Wszystkie kraje są uwzględnione
  • Maks. 900 euro na kredytobiorcę
  • Do 60 miesięcy
Czytaj więcej  CryptoSoft Opinie, Recenzja - Czy to oszustwo?

Nasze przemyślenia na temat zrównoważonej strategii

Strategia zrównoważona obejmuje wszystkie kraje, w tym rynki takie jak Holandia i Hiszpania, gdzie EstateGuru dopiero startuje. Korzystając z tej strategii, będziesz inwestował w pożyczki wieloetapowe, zwiększając swoją ekspozycję na pojedynczy projekt. Jest to strategia, która zdywersyfikuje Twój portfel na wszystkie projekty z tą różnicą, że Twoja inwestycja na jednego pożyczkobiorcę będzie ograniczona do 900 euro.

Własna niestandardowa strategia

Strategia niestandardowa to ulepszony Auto Invest z nowymi ustawieniami, które pozwalają zdefiniować ekspozycję na pojedynczy projekt i poszczególnych kredytobiorców.

Najistotniejszą zaletą wszystkich strategii jest to, że można z nich korzystać przy minimalnym zaangażowaniu w pojedynczą pożyczkę już od 50 euro.

Która strategia jest najlepsza?

To zależy od ryzyka jakie jesteś w stanie podjąć. W oparciu o nasze doświadczenie z EstateGuru sugerowalibyśmy konserwatywną lub niestandardową strategię, w której wykluczylibyśmy pożyczki etapowe i ograniczylibyśmy ekspozycję na kredytobiorcę.

Ręczne inwestowanie w EstateGuru

Podstawowy moduł Auto-Invest w EstateGuru nie pozwoli Ci kontrolować swoich inwestycji, jeśli inwestujesz niższe kwoty. Oto kilka punktów, które powinieneś ocenić przy wyborze własnych pożyczek na EstateGuru.

  • Odsetki
  • LTV
  • Etap na którym znajduje się inwestycja
  • Okres kredytowania
  • Ranking hipotek
  • Wycena
  • Lokalizacja zabezpieczenia
  • Historia kredytobiorcy

Wszystkie osiem czynników pomoże nam określić, czy dana inwestycja w nieruchomości jest dobrze dopasowana do naszej strategii inwestycyjnej na EstateGuru.

Nasza strategia w EstateGuru

Używamy EstateGuru do inwestowania w pożyczki zabezpieczone nieruchomościami na około 12 miesięcy. Pomaga nam to zdywersyfikować nasze ryzyko w ramach branży pożyczek P2P, ponieważ inwestujemy również w biznes i mikropożyczki na innych platformach.

Metodologia stosowana w wyborze odpowiedniej strategii

Oprocentowanie

Chociaż patrzymy również na stopę procentową, nie jest to decydujący czynnik na EstateGuru, ponieważ większość projektów oferuje roczne stopy zwrotu pomiędzy 10% a 12%. Nie ma tak wielkiej rozpiętości w oprocentowaniu jak na platformach typu Mintos czy Bondora.

LTV czyli Loan-To-Value Stosunek ryzyka do potencjalnego zysku

To, co jest dla nas priorytetem, to LTV (loan-to-value). Im niższe LTV, tym mniejsze ryzyko braku spłaty. Według EstateGuru, rynek nieruchomości musiałby spaść o 50% do 60%, aby inwestorzy ponieśli stratę na swoich inwestycjach (w przypadku konieczności likwidacji nieruchomości, co jest bardzo mało prawdopodobne). Naszym celem jest finansowanie projektów o LTV poniżej 70%.

Etap realizacji projektu

W kolejnym kroku patrzymy na etap w którym znajduje się dana inwestycja. Firmy budowlane oczekują, że w branży deweloperskiej będą brały pożyczki etapami, ponieważ nie potrzebują całej kwoty pożyczki od razu. Jeśli już zainwestowaliśmy w ten projekt, ale w innym etapie, to inwestujemy więcej w ten sam projekt tylko wtedy, gdy nie zauważyliśmy żadnych opóźnionych płatności w przeszłości kredytobiorcy.

Zawsze można przejrzeć czy kredytobiorca nie spóźnia się z płatnościami

Okres kredytowania

Staramy się nie angażować naszego kapitału na zbyt długi okres, dlatego finansujemy tylko projekty o okresie spłaty 12 miesięcy lub krótszym.

Zwracaj uwagę na Mortgage Rank

Zawsze zwracaj uwagę na wartość zabezpieczenia i rangę hipoteki. My inwestujemy wyłącznie w hipoteki o najwyższej randze. Nie widzimy powodu, aby inwestować w hipoteki drugiego stopnia.

Rzeczoznawca

Ryzyko Twojej inwestycji w nieruchomość zawsze odzwierciedla jej wycena, dlatego lepiej przyjrzyj się firmie, która wycenia zabezpieczenie.

W poniższym przykładzie ocena została wykonana przez Inreal, licencjonowaną firmę z branży nieruchomości z Litwy. Zrób szybkie wyszukiwanie w Google na temat rzeczoznawcy, aby upewnić się, że jest to legalna i licencjonowana firma.

Ocena zabezpieczeń jest w większości przypadków wykonywana przez licencjonowane agencje nieruchomości. Dokumenty te, wraz z informacjami o pożyczkobiorcy i biznesplanem, są podwójnie sprawdzane przez zespół ryzyka EstateGuru (Komitet Kredytowy), który również ustala warunki pożyczki.

Lokalizacja

Lokalizacja jest zazwyczaj najważniejszym czynnikiem zwiększającym ewentualną wartość inwestycji. Naszą strategią jest inwestowanie w obszarach wielkomiejskich, ponieważ nieruchomości znajdujące się w pobliżu miast zazwyczaj nie tracą na wartości w czasie spowolnienia gospodarczego tak bardzo, jak te położone na wsi.

Wygoogluj adres nieruchomości, który służy jako hipoteka i sprawdź, czy jest dobrze połączony z miastem.

Historia kredytobiorcy

Czy chciałbyś pożyczyć pieniądze od firmy, która w przeszłości miała problemy ze spłatą? Jesteśmy pewni, że odpowiedź brzmi nie. Przyjrzyj się historii pożyczkobiorcy i sprawdź, czy można zauważyć jakieś opóźnienia lub zaległości w spłacie.

Niestety, jeśli nie zainwestowałeś w poprzednio finansowane projekty tego samego pożyczkobiorcy, nie będziesz mógł zobaczyć szczegółów pożyczki. To, co jednak możesz zobaczyć, to ikona pod polem Status. Jeśli jest niebieska, oznacza to, że nie ma żadnych opóźnień. Jeśli ikona ma pomarańczową część, pożyczka jest opóźniona. Czerwona ikona reprezentuje status zaległej pożyczki.

Może się wydawać, że ocena projektów nieruchomościowych jest kłopotliwa, ale możesz dokonać samemu oceny w mniej niż pięć minut, gdy tylko opanujesz ten proces. Wykonanie tego procesu znacznie zwiększy kontrolę nad Twoimi inwestycjami w porównaniu do korzystania jedynie z opcji Auto Invest.

Każdy z nas chce wiedzieć w co inwestuje swoje pieniądze, prawda?

Wadą nieużywania modułu Auto Invest jest to, że możesz ograniczyć swoją dywersyfikację portfela.

Możesz również spotkać się z przetrzymywaniem pieniędzy przez firmę, jeśli skończysz z niezainwestowanymi środkami na swoim koncie. Aby to zrekompensować, możesz zwiększyć minimalną kwotę inwestycji do 300 lub 500 euro, w zależności od całkowitej wartości Twojego portfela.

Jeśli masz czas, aby poświęcić dziesięć minut tygodniowo na ocenę swoich inwestycji w nieruchomości, sugerujemy, aby to zrobić.

Inwestowanie na rynku wtórnym

Powyższa strategia dotyczy ręcznych inwestycji na rynku pierwotnym, czyli inwestujesz bezpośrednio w nowo powstałe inwestycje.

EstateGuru posiada dedykowany rynek wtórny, z którego możesz skorzystać, jeśli masz niezainwestowane środki na swoim koncie.

Rynek wtórny to miejsce, gdzie można sprzedać lub kupić inwestycje przed zakończeniem okresu inwestycji.

Czytaj więcej  Indemo opinie i recenzja o nowej platformie P2P. Nawet 15% zysku !?!

Możesz użyć filtrów, aby posortować oferty na podstawie swoich preferencji (swojej strategii inwestycyjnej). Możesz również posortować kolumny alfabetycznie czy numerycznie według własnego uznania.

Dodatkowe informacje o inwestycji w w konkretną nieruchomość uzyskasz po kliknięciu na małą ikonkę koszyka.

Na rynku wtórnym można kupić tylko całą inwestycję, a nie jej część. Przykładowo jeśli ktoś sprzedaje inwestycję za 1740 euro, musisz wykupić całość.

Należy również spojrzeć na zakładkę „seller expected earnings” czyli oczekiwany zwrot sprzedającego i „buyer expected earning” czyli oczekiwany zwrot inwestycji przez kupującego i dopasować to kredytu.

W tym scenariuszu kredytobiorca nie może spłacić kredytu i EstateGuru przejmuje zabezpieczenie.

Choć wydaje się, że to dobra oferta, ponieważ koniec okresu kredytowania przypada w ciągu dwóch tygodni. Rzeczywiste odzyskanie kapitału pożyczki może trwać miesiące, co sprawia, że „oczekiwane zarobki kupującego” są bardzo rozmytym szacunkiem. Prawdopodobnie nie otrzymasz kapitału pożyczki na koniec oficjalnego okresu kredytowania, jeśli zainwestujesz w tę pożyczkę.

Inwestowanie na rynku wtórnym z pewnością wymaga poświęcenia większej ilości czasu. Jeśli zauważysz dobrą ofertę, w której prawdopodobieństwo, że pożyczkobiorca spłaci pożyczkę w terminie jest bardzo wysokie, możesz wykorzystać rynek wtórny do zwiększenia swoich zysków.

Rynek wtórny może być również pomocny, jeśli nie ma wystarczająco dużo kredytów dostępnych na rynku pierwotnym. EstateGuru właśnie wprowadził funkcję, która pozwala na hurtowy zakup inwestycji na rynku wtórnym.

Obecnie nie ma funkcji Auto Invest dla rynku wtórnego, więc ręczne inwestowanie jest bardzo czasochłonne. Zwrot wynikający z czasu poświęconego na badania może nie być tego wart.

Jak szybko można zlecić wypłatę?

Teraz czas przyjrzeć się, jak szybko można wypłacić pieniądze zarobione z EstateGuru.

Czy wybierając swoje platformy pożyczkowe P2P zastanawiacie się nad płynnością finansową?

Nie? A jednak powinniście!

Z EstateGuru zazwyczaj zobowiązujesz się aby powierzyć firmie swoje pieniądze na czas co najmniej 12 miesięcy. Masz jednak możliwość skorzystania z rynku wtórnego i wypłacenia środków przed końcem okresu inwestycji.

Sprzedaż swoich inwestycji na rynku wtórnym

Możesz sprzedać swoje inwestycje po cenie wyższej lub nieco obniżonej. Sprzedający i kupujący powinni wiedzieć, że nie jest to platforma handlowa i że zostaniesz obciążony opłatą w wysokości 2% swojej inwestycji, jeśli postanowisz odsprzedać swoje inwestycje.

Kupujący nie mogą odsprzedać swojego zakupu przez pierwszych 30 dni od odkupienia inwestycji.

Aby sprzedać swoje wierzytelności na rynku wtórnym, należy przejść do swojego portfela i kliknąć w koszyk przy danej wierzytelności inwestycyjnej.

Następnie za pomocą suwaka możesz dostosować cenę. Twoja inwestycja zostanie wystawiona na rynek wtórny po kliknięciu na Sell My Claim.

Pamiętaj, że Twoja oferta na rynku wtórnym jest ważna tylko przez 14 dni. EstateGuru stosuje również opłatę za sprzedaż w wysokości 2% od wartości inwestycji. W naszym przypadku byłoby to 0,73 euro, jeśli zdecydujemy się sprzedać naszą inwestycję i ponownie zainwestować kapitał w nowe pożyczki.

Uważamy, że opłata 2% nie zniszczy Twojego budżetu, jeśli potrzebujesz szybko wycofać swoje inwestycje.

Opcja wcześniejszej rezygnacji z inwestycji

EstateGuru wprowadziło niedawno opcję pozwalającą na natychmiastowe wyjście z wybranych inwestycji z 65% ich wartości.

Możesz teraz sprzedać swoje inwestycje z takich krajów jak Łotwa, Litwa i Estonia wybierając je w sekcji swojego portfolio i sprzedając je natychmiast zamiast wystawiać je na rynek wtórny. EstateGuru odkupi Twoje aktywa z funduszu rezerwowego.

Jak działa opcja Instant Exit?

  • Wybierz wierzytelności z krajów bałtyckich, które chcesz natychmiast odsprzedać
  • Kliknij na pole „Sell Immediately” zamiast wystawiać je na rynek wtórny
  • Jeśli jest wystarczająco dużo pieniędzy w funduszu rezerwowym, narzędzie sprzeda Twoje inwestycje, a EstateGuru doda pozostałe saldo do Twojego konta.
  • Program „Instant Exit” zakupi całe roszczenia z 35% zniżką

Ta nowa funkcja, pozwala na natychmiastową likwidację niektórych inwestycji. Oprócz 35% potrącenia, nie ma żadnych innych opłat. Pamiętaj, że ta opcja powinna być używana tylko w ostateczności ze względu na wysoką opłatę za opuszczenie inwestycji.

EstateGuru jest pierwszą platformą crowdfundingową, która oferuje opcję natychmiastowej rezygnacji z inwestycji. Zwiększa to płynność portfela i umożliwia szybkie wypłaty.

Obsługa klienta w EstateGuru

Wsparcie klienta na tej platformie inwestycyjnej jest niesamowite.

Kiedy napisaliśmy do supportu EstateGuru, aby zweryfikować informacje lub wyjaśnić konkretne problemy bardziej szczegółowo, firma niemal natychmiast odpowiedziała.

Zespół na każde pytanie odpowiadał w czasie do kilku godzin.

Nie ma zbyt wielu platform P2P w Europie, które są tak przejrzyste dla swoich inwestorów jak EstateGuru. Jesteśmy pewni, że nie będziesz zawiedziony obsługą klienta w tej firmie.

Podsumowanie recenzji EstateGuru

EstateGuru to najlepsza platforma P2P działająca na rynku nieruchomości w 2022 roku. Nasze doświadczenie w inwestowaniu w pożyczki zabezpieczone hipoteką na EstateGuru było bardzo pozytywne. EstateGuru oferuje stosunkowo bezpieczne inwestycje, które mogą zarobić dla Ciebie średnio 9,97% rocznie. Chcesz inwestować w pożyczki zabezpieczone hipoteką? EstateGuru jest doskonałym wyborem.

Jeśli chcesz więcej informacji to tutaj znajduje się nasz kalkulator zysków z inwestowania w pożyczki p2p.

EstateGuru FAQ

Jaka jest różnica między kredytami typu bullet a full bullet?


Odsetki dla pełnych pożyczek typu full-bullet spłacane są na koniec okresu kredytowania. Tymczasem odsetki dla pożyczek typu bullet spłacane są zgodnie z umową kredytową, miesięcznie lub kwartalnie.

Czym jest LTV?

LTV oznacza „Loan to Value”. W niszy nieruchomości, reprezentuje to stosunek pożyczki do szacowanej wartości tej nieruchomości na rynku. Większość kredytów wymienionych na EstateGuru ma wartość kredytową minimum 65%.

Czy powinienem zainwestować swoje pieniądze w EstateGuru?

Powinieneś zainwestować pieniądze na tej platformie, jeśli szukasz inwestycji P2P zabezpieczonych nieruchomością i do tego z ponad 11% stopą rocznego zwrotu, zautomatyzowaną strategią inwestycyjną i dostępnym rynkiem wtórnym.

Czy inwestowanie w EstateGuru jest bezpieczne?

Inwestowanie na EstateGuru jest ogólnie bezpieczniejsze niż inwestowanie na giełdzie, inwestowanie w fundusze, a nawet inwestowanie na innych platformach pożyczkowych P2P, które pozwalają inwestować w niezabezpieczone pożyczki. Twoja inwestycja na platformie jest poparta nieruchomością, a zatem ma realną wartość.

Podziel się z nami swoją opinią

Dodaj Odpowiedź

Thunderbird.pl - Najlepszy Ranking Produktów !
Logo