Oczyszczacze Powietrza Ranking

17 sierpnia 2022

​Najlepszy oczyszczacz powietrza

Jakość powietrza ​jest jednym z głównych składników dobrego snu. Niestety​ istnieje bardzo szerokie spektrum zanieczyszczeń znajdujących się w Naszych sypialniach, od małych drobinek kurzu, mikrobów, wirusów po najróżniejsze lotne związki organiczne. Aby oczyścić swoje sypialnie z tych zanieczyszczeń, alergenów oraz nieprzyjemnego zapachu wiele osób sięga po oczyszczacze powietrza. Te urządzenia mogą także pomóc śpiochom zmagającym się z alergiami czy astmą.

Oczyszczacze powietrza usuwają zanieczyszczeniaz naszych sypialni ​w sposób aktywny, w którym przekształcająchemikalia oraz gazy w nieszkodliwe molekuły albo pasywnie, w którymzanieczyszczenia są „wyciągane” z powietrza i przekazywane dowbudowanego w oczyszczacz filtra. Większość oczyszczaczy powietrzasprzedawanych w dzisiejszych czasach dzieli się na cztery podstawowekategorie na podstawie ich ​systemu filtrowania: HEPA (pasywny), ​filtrwęglowy (pasywny), jonizacyjny (aktywny) oraz ozonowy (aktywny).Dodatkowo niektóre z modeli posiadają wbudowanie dwa lub więcej tegotypu systemów. Nasze testy wykazały, że w warunkach domowych najlepiejsprawdzają się oczyszczacze wyposażone w filtry HEPA lub filtry węglowe.

Tenranking oczyszczaczy powietrza pokaże plusy oraz minusy poszczególnychmodeli oraz postara się odpowiedzieć na pytanie o najlepszy oczyszczaczpowietrza dostępny w naszym pięknym kraju. Nasz ranking oparty jest oopinie klientów o oczyszczaczach powietrza​, doświadczenie tychże wużytkowaniu tego typu sprzętów​ oraz ​nasze testy i analizę oczyszczaczypowietrza.

1. ​Philips Combi AC4080/10 – 2w1 Oczyszczacz i nawilżacz powietrza

​Waga:​8.4 Kg​Wymiary:​21 x 36,5 x 60,5 cm
​Filtry:​​Wstępny, HEPA H13, węglowy​Powierzchnia działania:​33 m2
​Moc:​​​65 Wat​Poziom dźwięku:​​36 dB
​Wydajność nawilżania​do 300 ml/h​​Przepływ powietrza:​201 m3/h
​Maksymalna powierzchnia działania:

             33m2

Philips Combi AC4080/10 jest połączeniem oczyszczacza powietrza z nawilżaczem. Jako, że w praktyce dostajemy 2 urządzenia w 1 jego gabaryty są całkiem spore, należy się liczyć, że oczyszczacz powietrza Philips zajmie trochę miejsca w naszej sypialni czy też salonie.Waga tego oczyszczacza to 8.3 Kg a moc urządzenia to całe 65 watów. Trzeba również przyznać, ż​e samo urządzenie jest bardzo ładne, utrzymane w nowoczesnej stylistyce.

Philips Combi AC4080/10 jest wyposażony w zaawansowaną technologię prosto z niemieckich laboratoriów zwaną „German Vita Shield IPS”, w praktyce oznacza to dla Nas, że oczyszczacz Philips może usuwać zanieczyszczenia ​będące wielkości ​0.2 mikrona!  Technologia w jaką wyposażony jest nawilżacz powietrza zwana jest „NanoCloud”, dzięki niej powietrze powietrze w mieszkaniu już nigdy nie będzie suche. Dzięki tym zaawansowanym technologiom możemy efektywnie sterować nawilżeniem oraz poziomem zanieczyszczenia naszego powietrza.

​Urządzenie jest inteligentne, posiada blokadę rodzicielską oraz alarmy, które przypominają o zmianie zużytych filtrów. Jeśli nie wymienimy filtrów po otrzymaniu ostrzeżenia urządzenie przestanie działać​.​ Oczyszczacz posiada również wskaźniki poziomu zanieczyszczenia powietrza w naszym mieszkaniu abyśmy zawsze byli świadomi poziomów zanieczyszczeń​.

Philips Combi AC4080/10 doskonale radzi sobie z usuwanie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń takich jak bakterie, wirus, różne alergeny czy szkodliwych gazów jak formaldehydy. Sprzęt posiada 5 wbudowanych ustawień ​dotyczących nawilżenia powietrza jak i jego oczyszczania.

Mimo kilku drobnych minusów jak gabaryty urządzenia to Philips Combi AC4080/10 jest zdecydowanym zwycięzcą naszego rankingu. Oczyszczacz jest przede wszystkim polecany alergikom, ​badania potwierdziły, że posiadanie tego urządzenia znacznie łagodzi objawy alergii.

Sprawdź produkt na amazonie, darmowa wysyłka, cena ​w przeliczeniu z euro ok. 1 163zł

[tcb-script type=”application/javascript”]// <![CDATA[(function(win, doc) {win.convertiser_comparison_cfg = win.convertiser_comparison_cfg || {};win.convertiser_comparison_cfg[’ct_1542382954862′] = {„key”:”4e80d4f8af3f3705b1e02f3321b519a0a0cb3aad”,”selector”:””,”selector_uni”:””,”keywords”:”Philips Combi”,”uni”:””,”ordering”:”desc”,”limit”:null,”theme”:{„gallery”:false,”card”:true,”offer_logo”:true,”price”:{„weight”:”bolder”,”color”:”#4CAF50″},”offer”:{„weight”:”bold”,”color”:”#607D8B”}}};var script = doc.createElement(’script’);script.type = 'text/javascript’;script.async = true;script.charset = 'utf-8′;script.className = 'comparison-script’;script.setAttribute(’data-id’, 'ct_1542382954862′);script.src = '//widget.convertiser.com/comparison.js’;var s = doc.getElementsByTagName(’script’)[0];s.parentNode.insertBefore(script, s);})(window, document);// ]]>[/tcb-script]

​Co nam się spodobało:

 • ​Połączenie nawilżacza z oczyszczaczem
 • ​Inteligentne sterowaniem jakością powietrza
 • ​Ciche działanie w trybie nocnym
 • thumbs-up​Bardzo efektywny
 • thumbs-up​Kilka prędkości i trybów pracy do wyboru

​Co nam się nie podoba:

 • ​Dosyć duże gabaryty urządzenia
 • ​Zbiornik na wodę w nawilżaczu wystarczy maksymalnie na jedną noc
 • ​Niezbyt dobrze radzi sobie z usuwaniem zapachów

​2. ​​Stadler Form Roger – ​Największa powierzchnia działania

​Waga:​​7.9 Kg​Wymiary:​41,9 x 20,1 x 50 cm
​Filtry:​​wstępny, podwójny (węglowy i HEPA)​Powierzchnia działania:​​65 m2
​Moc:​​​​6-100 Wat​Poziom dźwięku:​​65 dB
​Wydajność nawilżania​​brak nawilżacza​​Przepływ powietrza:​​521 m3/h
​Maksymalna powierzchnia działania:

             ​75m2

Stadler Form Roger ​wykonujewręcz tytaniczną pracę aby poprawić jakość powietrza w naszychmieszkaniach. Oczyszczacz powietrza wykorzystuje do tego specjalniezaprojektowany pod​wójny filtr HEPA ​​​z filtrem węglowym. Filtr HEPAusuwa wszelkiego rodzaju pyłki, kurz, wirusy oraz bakter​ie gdy filtrwęglowy pozbywa się brzydkich zapachów, wszelkiego rodzaju lotnych związków organicznych, formaldehydów, zapachu papierosów i podobnych. Powietrze w domu staje się czyste i zdrowe.

Oczyszczacz Stadler Form Roger ​​​​posiada dwa wbudowane sensory, które na okrągło monitorują jakość powietrza w mieszkaniu i informuje użytkownika o pojawiających się zanieczyszczeniach. Z przodu urządzenia znajduje się wskaźnik jakości powietrza, który zmienia kolor aby poinformować o aktualnej jakości w pokoju.

Aby całk​owicie ułatwić użytkowanie oczyszczacza powietrza Stadler Form Roger,​​​ urządzenie posiada ​tryb auto, dzięki któremu samo, inteligentnie potrafi wybrać odpowiednie ustawienia i tryb pracy zależny od aktualnego zanieczyszczenia powietrza w naszym mieszkaniu.

Należy również wspomnieć o pracy w trybie nocnym, wtedy lampka LED urządzenia przygasa a ​poziom hałasu nie przekracza​ 30dB​. Oczyszczacz Stadler Form Roger ​​​​utrzyma w mieszkaniu czyste i zdrowe powietrze czyniąc z siebie najlepszą opcję szczególnie dla wszystkich alergików. Urządzenie posiada 2 letnią gwarancję.

stadler form roger

Sprawdź produkt na amazonie, darmowa wysyłka, cena ​w przeliczeniu z euro ok. ​1717zł

[tcb-script type=”application/javascript”]// <![CDATA[(function(win, doc) {win.convertiser_comparison_cfg = win.convertiser_comparison_cfg || {};win.convertiser_comparison_cfg[’ct_1542463280290′] = {„key”:”4e80d4f8af3f3705b1e02f3321b519a0a0cb3aad”,”selector”:””,”selector_uni”:””,”keywords”:”Stadler Form Roger”,”uni”:””,”ordering”:”desc”,”limit”:null,”theme”:{„gallery”:false,”card”:true,”offer_logo”:true,”price”:{„weight”:”bolder”,”color”:”#4CAF50″},”offer”:{„weight”:”bold”,”color”:”#607D8B”}}};var script = doc.createElement(’script’);script.type = 'text/javascript’;script.async = true;script.charset = 'utf-8′;script.className = 'comparison-script’;script.setAttribute(’data-id’, 'ct_1542463280290′);script.src = '//widget.convertiser.com/comparison.js’;var s = doc.getElementsByTagName(’script’)[0];s.parentNode.insertBefore(script, s);})(window, document);// ]]>[/tcb-script][tcb-script type=”application/javascript”]// <![CDATA[(function(win, doc) {win.convertiser_comparison_cfg = win.convertiser_comparison_cfg || {};win.convertiser_comparison_cfg[’ct_1542464504259′] = {„key”:”4e80d4f8af3f3705b1e02f3321b519a0a0cb3aad”,”selector”:””,”selector_uni”:””,”keywords”:”Stadler Form Roger”,”uni”:””,”ordering”:”desc”,”limit”:null,”theme”:{„gallery”:false,”card”:true,”offer_logo”:true,”price”:{„weight”:”bolder”,”color”:”#4CAF50″},”offer”:{„weight”:”bold”,”color”:”#607D8B”}}};var script = doc.createElement(’script’);script.type = 'text/javascript’;script.async = true;script.charset = 'utf-8′;script.className = 'comparison-script’;script.setAttribute(’data-id’, 'ct_1542464504259′);script.src = '//widget.convertiser.com/comparison.js’;var s = doc.getElementsByTagName(’script’)[0];s.parentNode.insertBefore(script, s);})(window, document);// ]]>[/tcb-script]

​Co nam się spodobało:

 • ​​Podwójny filtr oczyszczający powietrze
 • ​Inteligentne sterowanie​
 • ​​Tryb nocny jest cichy i wydajny
 • thumbs-up​​Powierzchnia działania
 • thumbs-up​​Mnogość opcji do wyboru

​Co nam się nie podoba:

 • ​​Filtr Hepa trzeba wymieniać co 8-9 miesięcy
 • ​​Wysoka cena urządzenia

​​3. ​BlueAir480i – ​​Najbardziej zaawansowane urządzenie

​Waga:​​​15 Kg​Wymiary:50 x 28 x 59 cm
​Filtry:​​​HEPA i węglowy​Powierzchnia działania:​​​60-100 m2
​Moc:​​​90 Wat​Poziom dźwięku:​​​32-52 dB
​Wydajność nawilżania​​brak nawilżacza​​Przepływ powietrza:​​5​10 m3/h
​Maksymalna powierzchnia działania:

             ​100m2

Oczyszczacz BlueAir 480i ​jest kolejny oczyszczaczem powietrza w naszym rankingu. Na wstępie trzeba zaznaczyć, że ten oczyszczacz jest z półki premium, jest bardzo masywny i ​posiada zdecydowaną nad swoją konkurencją prawie pod każdym względem. Więc dlaczego zajął dopiero 3 miejsce w naszym rankingu? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

BlueAir 480i jest jednym z najpotężniejszych urządzeń z jakimi mieliśmy styczność co widać od razu po jego budowie. Urządzenie jest bardzo masywne i posiada industrialny wygląd. Mimo takiego wyglądu urządzenie jest zaskakująco ciche, cichsze nawet od swoich dużo mniejszych odpowiedników. ​W związku z tą masywnością urządzenie posiada ​efektywność filtracji na poziomie 99.97% przekłada się to na usuwanie cząstek o wielkości 0.1 mikrona, przypomnijmy, że większość ​filtrów radzi sobie z cząsteczkami 0.3 mikrona. ​Przekłada się to na dużo czystsze powietrze wolne od wszelkiego rodzaju bakterii czy wirusów.

BlueAir 480i ​może być sterowany zdalnie ​za pomocą smartfona ponieważ można go połączyć z naszą siecią WiFi​. Wystarczy zainstalować na telefonie aplikację aby przejąć całkowitą kontrolę nad tym oczyszczaczem powietrza. Główny ekran aplikacji pokazuje nam aktualne warunki panujące w pomieszczeniu oraz poziom zanieczyszczenia, temperaturę oraz wilgotność powietrza​. ​Za pomocą aplikacji można kontrolować szybkość wiatraka. Można również ustawiać intensywność światła ledowego, do tego dochodzi blokada rodzicielska i programowanie trybu nocnego.

​Oczyszczacz powietrza BlueAir 480i ​jest najpotężniejszym urządzeniem na naszej liście. Jeśli masz problemy związanie z drogami oddechowymi bądź jeśli jesteś alergikiem będzie to najlepszy wybór. Jedynym minusem, który spowodował dopiero 3 pozycje na naszym rankingu jest jego zaporowa cena blisko 3 tysięcy złotych.​​​

blueair 480i

Sprawdź produkt na amazonie, darmowa wysyłka, cena ​w przeliczeniu z euro ok. ​2731zł

[tcb-script type=”application/javascript”]// <![CDATA[(function(win, doc) {win.convertiser_comparison_cfg = win.convertiser_comparison_cfg || {};win.convertiser_comparison_cfg[’ct_1542465600833′] = {„key”:”4e80d4f8af3f3705b1e02f3321b519a0a0cb3aad”,”selector”:””,”selector_uni”:””,”keywords”:”Blueair 480i”,”uni”:””,”ordering”:”desc”,”limit”:null,”theme”:{„gallery”:false,”card”:true,”offer_logo”:true,”price”:{„weight”:”bolder”,”color”:”#4CAF50″},”offer”:{„weight”:”bold”,”color”:”#607D8B”}}};var script = doc.createElement(’script’);script.type = 'text/javascript’;script.async = true;script.charset = 'utf-8′;script.className = 'comparison-script’;script.setAttribute(’data-id’, 'ct_1542465600833′);script.src = '//widget.convertiser.com/comparison.js’;var s = doc.getElementsByTagName(’script’)[0];s.parentNode.insertBefore(script, s);})(window, document);// ]]>[/tcb-script][tcb-script type=”application/javascript”]// <![CDATA[(function(win, doc) {win.convertiser_comparison_cfg = win.convertiser_comparison_cfg || {};win.convertiser_comparison_cfg[’ct_1542468164090′] = {„key”:”4e80d4f8af3f3705b1e02f3321b519a0a0cb3aad”,”selector”:””,”selector_uni”:””,”keywords”:”blueair 480i”,”uni”:””,”ordering”:”desc”,”limit”:null,”theme”:{„gallery”:false,”card”:false,”offer_logo”:false,”price”:{„weight”:”bolder”,”color”:”#4CAF50″},”offer”:{„weight”:”bold”,”color”:”#607D8B”}}};var script = doc.createElement(’script’);script.type = 'text/javascript’;script.async = true;script.charset = 'utf-8′;script.className = 'comparison-script’;script.setAttribute(’data-id’, 'ct_1542468164090′);script.src = '//widget.convertiser.com/comparison.js’;var s = doc.getElementsByTagName(’script’)[0];s.parentNode.insertBefore(script, s);})(window, document);// ]]>[/tcb-script]

Co nam się spodobało:

 • ​​​Sterowanie za pomocą aplikacji w telefonie
 • ​​Bardzo intuicyjna obsługa​
 • ​​​Wydajność
 • thumbs-up​​Powierzchnia działania i cicha praca
 • thumbs-up​​​Czujniki jakości powietrza

​Co nam się nie podoba:

 • ​​​Bardzo duża masa
 • ​​Wysoka cena urządzenia

​​4. ​​Rowenta PU4010 – Przystępna cena ​i jakość

​Waga:​5.7 Kg​Wymiary:30 x 28 x 54 cm
​Filtry:​​​HEPA​, węglowy oraz wstępny​Powierzchnia działania:​​​​25 m2
​Moc:​​​​29 Wat​Poziom dźwięku:​​​​45 dB
​Wydajność nawilżania​​brak nawilżacza​​Przepływ powietrza:​​​170 m3/h
​Maksymalna powierzchnia działania:

             ​25m2

​Rowenta PU4010 jest najtańszym opisywanym przez nas oczyszczaczem powietrza. Urządzenie ma jednak dużo do zaoferowania patrząc na stosunek ceny do jakości. Urządzenie w porównaniu z innymi oczyszczaczami posiada nie 3 ale aż 4 filtry. Dzięki czterostopniowemu systemowi filtracji potrafi usunąć do 99.7% zanieczyszczeń w pomieszczeniach do 30m2.

Inteligentne czujniki w urządzeniu potrafią automatycznie wykryć ​szkodliwe cząsteczki zawarte w powietrzu i ​wybrać 1 z czterech dostępnych prędkości oczyszczania powietrza. Oczywiście użytkownik może ​również wybrać odpowiednie ustawienia ręcznie​ czy też ustawić działanie urządzenia na konkretną porę dnia lub nocy. W standardzie jest możliwość przejścia w tryb nocny.

​Podsumowując Rowenta PU4010 ​radzi sobie ​wyśmienicie ​w usuwaniu drobin​ek kurzu, oparów, dymu papierosowego​, wszelkiego rodzaju wolnych rodników czy alergenów w warunkach domowych​​​. Cztery dostępne poziomy filtracji są czymś niespotykanym wśród oczyszczaczy powietrza a ​usuwanie zanieczyszczeń na poziomie 99.97% mówi sam​o za siebie.

Rowenta PU4010

​Sprawdź ​produkt na amazonie, darmowa wysyłka, cena w przeliczeniu z euro ok. 703 zł

[tcb-script type=”application/javascript”]// <![CDATA[(function(win, doc) {win.convertiser_comparison_cfg = win.convertiser_comparison_cfg || {};win.convertiser_comparison_cfg[’ct_1542470927481′] = {„key”:”4e80d4f8af3f3705b1e02f3321b519a0a0cb3aad”,”selector”:””,”selector_uni”:””,”keywords”:”Rowenta PU4010″,”uni”:””,”ordering”:”desc”,”limit”:null,”theme”:{„gallery”:false,”card”:true,”offer_logo”:true,”price”:{„weight”:”bolder”,”color”:”#4CAF50″},”offer”:{„weight”:”bold”,”color”:”#607D8B”}}};var script = doc.createElement(’script’);script.type = 'text/javascript’;script.async = true;script.charset = 'utf-8′;script.className = 'comparison-script’;script.setAttribute(’data-id’, 'ct_1542470927481′);script.src = '//widget.convertiser.com/comparison.js’;var s = doc.getElementsByTagName(’script’)[0];s.parentNode.insertBefore(script, s);})(window, document);// ]]>[/tcb-script][tcb-script type=”application/javascript”]// <![CDATA[(function(win, doc) {win.convertiser_comparison_cfg = win.convertiser_comparison_cfg || {};win.convertiser_comparison_cfg[’ct_1542471329892′] = {„key”:”4e80d4f8af3f3705b1e02f3321b519a0a0cb3aad”,”selector”:””,”selector_uni”:””,”keywords”:”Rowenta PU4010″,”uni”:””,”ordering”:”desc”,”limit”:null,”theme”:{„gallery”:false,”card”:true,”offer_logo”:true,”price”:{„weight”:”bolder”,”color”:”#4CAF50″},”offer”:{„weight”:”bold”,”color”:”#607D8B”}}};var script = doc.createElement(’script’);script.type = 'text/javascript’;script.async = true;script.charset = 'utf-8′;script.className = 'comparison-script’;script.setAttribute(’data-id’, 'ct_1542471329892′);script.src = '//widget.convertiser.com/comparison.js’;var s = doc.getElementsByTagName(’script’)[0];s.parentNode.insertBefore(script, s);})(window, document);// ]]>[/tcb-script]

Co nam się spodobało:

 • ​​​​​Wbudowane 4 filtry
 • ​​Filtr nanocapture​
 • ​​​​Bardzo cicha praca szczególnie w trybie nocnym
 • thumbs-up​​​Bardzo przystępna cena
 • thumbs-up​​​​Ciekawe możliwości regulacji wlotu powietrza

​Co nam się nie podoba:

 • ​​​​Dla wygodnych brak pilota i zdalnego sterowania
 • ​​​Filtr nanocapture powinien być sprawdzany co 6 miesięcy

​​​5. ​​​Philips ​AC2887/10 – Długowieczne filtry

​Waga:​​7.7 Kg​Wymiary:24 x 35,9 x 55,8 cm
​Filtry:​​​HEPA​, węglowy oraz wstępny​Powierzchnia działania:​​​​​47 m2
​Moc:​​​​​11-60 Wat​Poziom dźwięku:​​​​​51 dB
​Wydajność nawilżania​​brak nawilżacza​​Przepływ powietrza:​​​​380 m3/h
​Maksymalna powierzchnia działania:

             ​47m2

Philips AC2887/10 jest jednym z najlepszych urządzeń dostępnych na polskim rynku. To urządzenie radzi sobie wyśmienicie nie tylko w warunkach domowych ale jest również powszechnie używane w biurach,bibliotekach oraz innych miejscach pracy.

Urządzenie nie jest zbyt duże oraz jest całkiem lekkie, zmieści się prawie w każdym zakątku mieszkania. Do oczyszczacza powietrza dołączony jest ponad półtora metrowy kabel​. Samo działanie jest bardzo ciche. Obudowa jest wykonana z plastiku a do wyboru mamy kilka kolorów.

Philips AC2887/10 ​posiada aż 5 różnych ustawień wiatraka​​​, wszystkie wyświetlane są na ledowym panelu urządzenia. Dostępnych są 3 różne tryby w tym tzw. auto mode. Oczyszczacz potrafi wyciągnąć ok 99% zanieczyszczeń z powietrza w przeciągu jednej godziny.

Oczyszczacz Philips AC2887/10 ​jest polecany szczególnie dla alergików. Jego największym plusem zdecydowanie jest żywotność filtrów. ​Wymiana filtra HEPA powinna nastąpić dopiero po upływie 2 lat natomiast węglowego po ok. 1 roku. Sprzęt posiada również certyfikat przyznawany przez ​Polskie Towarzystwo Alergologiczne (PTA). Jako długoterminowa inwestycja w oczyszczacz powietrza, urządzenie Philips sprawdza się znakomicie.

​​​Philips ​AC2887

​Sprawdź ​produkt na amazonie, darmowa wysyłka, cena w przeliczeniu z euro ok. ​1251 zł

[tcb-script type=”application/javascript”]// <![CDATA[(function(win, doc) {win.convertiser_comparison_cfg = win.convertiser_comparison_cfg || {};win.convertiser_comparison_cfg[’ct_1542478496658′] = {„key”:”4e80d4f8af3f3705b1e02f3321b519a0a0cb3aad”,”selector”:””,”selector_uni”:””,”keywords”:”Philips AC2887/10″,”uni”:””,”ordering”:”desc”,”limit”:null,”theme”:{„gallery”:false,”card”:true,”offer_logo”:true,”price”:{„weight”:”bolder”,”color”:”#4CAF50″},”offer”:{„weight”:”bold”,”color”:”#607D8B”}}};var script = doc.createElement(’script’);script.type = 'text/javascript’;script.async = true;script.charset = 'utf-8′;script.className = 'comparison-script’;script.setAttribute(’data-id’, 'ct_1542478496658′);script.src = '//widget.convertiser.com/comparison.js’;var s = doc.getElementsByTagName(’script’)[0];s.parentNode.insertBefore(script, s);})(window, document);// ]]>[/tcb-script][tcb-script type=”application/javascript”]// <![CDATA[(function(win, doc) {win.convertiser_comparison_cfg = win.convertiser_comparison_cfg || {};win.convertiser_comparison_cfg[’ct_1542477702140′] = {„key”:”4e80d4f8af3f3705b1e02f3321b519a0a0cb3aad”,”selector”:””,”selector_uni”:””,”keywords”:”Philips AC2887/10″,”uni”:””,”ordering”:”desc”,”limit”:null,”theme”:{„gallery”:false,”card”:true,”offer_logo”:true,”price”:{„weight”:”bolder”,”color”:”#4CAF50″},”offer”:{„weight”:”bold”,”color”:”#607D8B”}}};var script = doc.createElement(’script’);script.type = 'text/javascript’;script.async = true;script.charset = 'utf-8′;script.className = 'comparison-script’;script.setAttribute(’data-id’, 'ct_1542477702140′);script.src = '//widget.convertiser.com/comparison.js’;var s = doc.getElementsByTagName(’script’)[0];s.parentNode.insertBefore(script, s);})(window, document);// ]]>[/tcb-script]

Co nam się spodobało:

 • ​​​​​Żywotność filtrów
 • ​​​Wyświetla aktualną jakość powietrza na panelu LED​
 • ​​​​​Kilka różnych trybów pracy
 • thumbs-up​​​Energooszczędny
 • thumbs-up​​​​​Idealny dla alergików

​Co nam się nie podoba:

 • ​​​​​Brak kółek ułatwiających transport urządzenia
 • ​​​Stosunkowo niewielka powierzchnia pracy od 24m2

​Jaki oczyszczacz powietrza kupić ?

 

Planujesz kupić najlepszy oczyszczacz powietrza? Więc polecam wybór po ​wcześniejszym zaznajomieniem się z tymi urządzeniami. Dobrej jakości oczyszczacz powietrza potrafi dokonać cudów z jakością powietrza w naszych mieszkaniach oraz domach. Najlepsze oczyszczacze powietrza potrafią oczyścić powietrze całkowicie automatycznie wykrywając zanieczyszczenia.

​Oczywiście w sprzedaży jest teżmasa oczyszczaczy powietrza, które niezbyt dobrze radzą sobie ze swoimgłównym zadaniem. Nasze testy pozwoliły wybrać do rankingu tylkonajmocniejsze i najbardziej wydajne modele dostępne na naszym rynku.

​Wartopoświęcić kilka minut na lekturę naszego poradnika jak kupowaćoczyszczacz powietrza, zawsze warto dowiedzieć się paru rzeczy na tematurządzenia, które chcemy nabyć czy to online czy też osobiście w jednym zsupermarketów.

​Oczyszczacz powietrza – dla kogo ?

​​Jeśli jesteś alergikiem i masz problemy z alergiami to oczyszczacz powietrza na pewno będzie bardzo dobrą inwestycją. Pod warunkiem, że wybierzesz odpowiedni model.

Testy wykazały, że używanie oczyszczacza powietrza w warunkach domowych zdecydowanie zmniejsza liczbę zanieczyszczeń w powietrzu tj.  kurzu, dymu papierosowego czy bakterii. Wszystkie modele, które są w naszym rankingu bardzo dobrze radzą sobie z oczyszczaniem powietrza ale różnica między tymi które mamy w rankingu a tymi gorszymi jakie się w nim nie znalazły jest olbrzymia.

Najlepszy oczyszczacz powietrza był 26 razy bardziej efektywny od najgorszego, który nie znalazł się w naszym zestawieniu. Oznacza to bardzo długi czas oczyszczania powietrza w naszym domu jeśli kupimy jakiś gorszy model. Dla alergika jest to ogromna różnica.

​Szybkość oczyszczania powietrza

​Oczywiście uważamy, że lepiej jak oczyszczacz szybciej oczyści powietrze niż wolniej, na takiej samej zasadzie jak większość z nas woli aby po włączeniu ogrzewania mieszkanie było ciepłe jak najszybciej się da. Z tego powodu oczyszczacze powietrza, które radziły sobie z tym zadaniem szybciej zostały nagrodzone wyższą pozycją w naszym rankingu.

​Ile kosztuje oczyszczacz powietrza ?

​Można dostać dobry oczyszczacz powietrza w cenie ok 500-600zł ale ceny sięgają nawet 3-4 tysięcy złotych. Aby mieć pewność, że nasz oczyszczacz powietrza spełni pokładane w nim nadzieje należy wydać minimum 900-1000zł. Oczywiście wydanie tysiąca złotych nie gwarantuje, że oczyszczacz spełni nasze oczekiwania. Musimy dokładnie wiedzieć w jakim celu kupujemy to urządzenie, jak duże jest nasze mieszkanie itp. Testowaliśmy oczyszczacze za 2000zł i wypadały gorzej niż te za 1500.

​Do ceny bazowej należy też doliczyć koszty prądu oraz ​wymiany filtrów itp. Bardzo mocny oczyszczacz może nas dodatkowo kosztować ok 300-350zł rocznie w rachunkach za prąd, średniej wielkości oczyszczacz w granicach 200zł a te najmniejsze ok. 100zł rocznie.

Podziel się z nami swoją opinią

   Dodaj Odpowiedź

   Thunderbird.pl - Najlepszy Ranking Produktów !
   Logo