CleanMyMac X Opinie, Recenzja – Czy warto kupić?

CleanMyMac X Opinie i Recenzja

Nie polecamy już CleanMyMac X, Norton posiada takie same funkcje plus dużo więcej oraz jest tańszy !! Poniższe linki prowadzą właśnie do tego programu!

Aplikacje użytkowe dla komputerów Mac innych firm w Mac App Store służą wielu celom. Niektóre oferują ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, a inne obiecują łatwe usuwanie śmieci systemowych. Jeszcze inne zapewniają jednoetapową konserwację systemu, ochronę prywatności i szybkie usuwanie aplikacji. CleanMyMac X to aplikacja, która robi wszystkie te rzeczy i wiele więcej.

Stworzone przez ukraińską firmę MacPaw narzędzie all-in-one ma wiele do zaoferowania, choć nie jest doskonałe. Jednak pomimo niedoskonałości, ClearMyMac X jest aplikacją wartą uwagi i rozważenia, jak wynika z poniższej recenzji.

Nie polecamy już CleanMyMac X, Norton posiada takie same funkcje plus dużo więcej oraz jest tańszy !!Poniższe linki prowadzą właśnie do tego programu!

Zalety
  • Funkcja Smart-scan działa idealnie
  • Łatwy w użyciu
  • Subskrypcja Setapp
  • Doskonałe narzędzia do czyszczenia pamięci masowej komputerów Mac
  • Bardzo dużo narzędzi
  • Nowa funkcja paska menu umożliwia szybki podgląd ważnych danych dotyczących sprzętu Mac
  • Bardzo ładny interfejs
Wady
  • Aktualizacja czasami pomija ważne update’y
  • Ilość funkcji oraz narzędzi może przytłoczyć przeciętnego użytkownika Maca

Spis Treści:

CleanMyMac X Cena

CleanMyMac X jest dostępny w ramach rocznej subskrypcji lub jednorazowego zakupu. Pierwszy daje nieograniczony dostęp do głównych aktualizacji, podczas gdy drugi będzie wymagał uiszczenia opłat za dodatkowe aktualizacje. Ceny zaczynają się od 188zł za 1 Maca, 283zł dla dwóch oraz 424zł dla 5 Maców. Są to ceny rocznej subskrypcji. Jeśli zdecydujemy się na jednorazową opłatę to ceny są nieco wyższe, wynoszą kolejno 377zł dla 1 Maca, 566zł dla 2 Maców oraz 849zł dla 5 Maców. Ogólnie jeśli masz więcej niż 1 komputer od Apple to opłaca się zakupić więcej niż 1 licencję. Możesz również pobrać darmową wersję próbną ze strony CleanMyMac X.

Czytaj więcej  Keto Light Plus

CleanMyMac X – Funkcje

CleanMyMac X ewoluował przez lata i obecnie zawiera wiele narzędzi zgrupowanych w pięciu szerokich kategoriach: Czyszczenie, Ochrona, Przyspieszenie, Programy i Pliki. Uruchomienie dowolnego z tych narzędzi wymaga zaledwie kilku kliknięć, dzięki czemu jest to jedna z najłatwiejszych w użyciu aplikacji dla komputerów Mac.

W mojej subiektywnej opinii, najlepszą funkcją CleanMyMac X jest Smart Scan, dwuetapowe narzędzie, które można znaleźć w lewej górnej części menu aplikacji. Po kliknięciu trudnego do pominięcia przycisku „Skanuj” w tej sekcji, CleanMyMac X automatycznie wyszukuje sposoby na szybkie poprawienie wydajności komputera, koncentrując się na trzech z pięciu powyższych kategorii – Czyszczenie, Ochrona i Przyspieszenie.

Po wygenerowaniu przez program CleanMyMac X wyników inteligentnego skanowania możesz kliknąć przycisk „Uruchom”, aby automatycznie wykonać zalecane zadania lub dokładniej zbadać poszczególne problemy. Na przykład w sekcji Czyszczenie aplikacja identyfikuje śmieci systemowe, załączniki do poczty oraz pliki, które jej zdaniem warto usunąć, aby zaoszczędzić miejsce. W sekcji Ochrona znajdziesz informacje o możliwym złośliwym oprogramowaniu. Wreszcie w sekcji Przyspieszenie znajdują się zalecenia dotyczące szybszego działania komputera, takie jak zwolnienie pamięci RAM i flush pamięci podręcznej DNS.

Narzędzia CleanMyMac X – Czyszczenie, Ochrona i Przyspieszenie – to jego najlepsze narzędzia. A dzięki narzędziu Smart Scan – bardzo łatwe w użytkowaniu. Jeśli wolisz nie uruchamiać Smart Scan, możesz uruchomić każde narzędzie indywidualnie z menu aplikacji. Ten sposób jest idealny dla każdego, kto chce czuć większą kontrolę podczas czyszczenia swojego komputera. Zazwyczaj używam Smart Scan, chociaż są chwile, kiedy rozwiązuję problem manualnie. Każdy z tych sposobów jest łatwy i działa bezproblemowo.

CleanMyMac X

Mniej imponująco CleanMyMac X radzi sobie z narzędziami Programy oraz Pliki. W ramach tego pierwszego można szybko usunąć więcej niż jedną aplikację jednocześnie, łącznie z pozostałościami plików z poprzednich deinstalacji. Regularnie korzystam z tego narzędzia, aby zidentyfikować aplikacje, których już nie potrzebuję, i usunąć je, oraz by zaoszczędzić miejsce i zrobić porządek na dysku. Jeśli usunięte aplikacje zostały pobrane z Mac App Store, w każdej chwili mogą zostać ponownie dodane.

Czytaj więcej  Portale Randkowe Opinie, recenzje oraz ranking

Istnieje również narzędzie do aktualizacji naszych aplikacji, pozwalające zaktualizować wszystkie nasze programy naraz. Niestety, narzędzie ma tendencję do pomijania niektórych aktualizacji.

Wreszcie, trzy moduły w menu Pliki czyli plikoskop, duże i stare pliki oraz niszczarka. Pierwsze z nich oferuje wizualne porównanie folderów i plików w komputerze Mac. Ma to dać Ci widok z lotu ptaka na to, co znajduje się w pamięci masowej. Niestety, design plikoskopu pozostawia wiele do życzenia i nie wygląda tak dobrze jak inne rozwiązania na rynku.

Nie twierdzę, że Plikoskop jest zły. Jednak dopracowanie interfejsu uczyniłoby tę funkcję znacznie lepszą i łatwiejszą w użyciu.

Moduł Duże i Stare pliki jest trochę bardziej wartościowy, ponieważ identyfikuje „ogromne” i rzadko używane pliki, które zajmują miejsce na Twoim Macu. Można w każdej chwili wykasować takie olbrzymy. Dzięki temu znajdziemy np. stare i duże pliki video, które nie są nam już potrzebne.

Interfejs i użytkowanie programu

MacPaw przeszedł sam siebie, aby stworzyć piękną, łatwą w użyciu aplikację w CleanMyMac X. Poza Plikoskopem, każda sekcja jest zaprojektowana z myślą o łatwości obsługi. Co więcej, aplikacja oferuje opis problemu za każdym razem, gdy zaleca usunięcie plików.

Obsługa klienta

Wsparcie dla programu CleanMyMac X można znaleźć w witrynie MacPaw. Witryna zawiera poradniki dotyczące rozwiązywania problemów, miejsce, w którym można zgłaszać problemy związane ze złośliwym oprogramowaniem, oraz stronę Kontakt.

Konkurencja

Jednym zdaniem można napisać, że CleanMyMac X to aplikacja jak żadna inna. Istnieją alternatywne rozwiązania, ale posiadają one tylko część funkcji, które oferuje CleanMyMac X. Na przykład CCleaner świetnie radzi sobie z odkrywaniem niepotrzebnych plików i przygotowywaniem ich do usunięcia, podobnie jak MacBooster obiecuje przyspieszyć działanie komputera. Ponadto dostępna jest ogromna liczba narzędzi antywirusowych, które mogą chronić komputery Mac przed złośliwym oprogramowaniem. A jednak wybranie którejkolwiek z tych opcji oznacza konieczność skorzystania z dodatkowych narzędzi. Tylko ze względu na wygodę, CleanMyMac X jest wart polecenia.

Czytaj więcej  Italki Opinie, Recenzja - Przeczytaj zanim zapłacisz

Podsumowanie

CleanMyMac X to doskonałe rozwiązanie do konserwacji oraz ochrony Twojego Maca, które jest niedrogie i pełne najróżniejszych funkcjonalności. Oczywiście, niektóre z nich są lepsze a inne działają nieco gorzej. Ale jednak, jako całość, aplikacja jest godna polecenia.

CleanMyMac X Faq

Czy Apple poleca CleanMyMac X?

Firma apple nigdy nie poleca żadnej aplikacji, ale CleanMyMac X jest wymieniony w Mac App Store, co pokazuje, że aplikacja jest bezpieczna i dobra dla komputerów Mac. Więc można się zrelaksować ponieważ wszystkie Twoje dane są bezpieczne.

Na ilu urządzeniach mogę zainstalować CleanMyMac X?

Zwykła licencja programu CleanMyMac X działa tylko na jednym komputerze Mac. Jeśli jednak chcesz uruchomić go na wielu systemach, możesz uzyskać więcej licencji w atrakcyjnych cenach.

Jak często przeprowadzać skan z użyciem programu?

Możesz skanować nawet codziennie. Jednak zalecane jest używanie funkcji Smart Scan raz w tygodniu i sprawdzanie Maca pod kątem Malware oraz wirusów raz w miesiącu. Możesz również uruchomić szybkie skanowanie i monitorować system, jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy lub błędy.

Czy CleanMyMac pozbywa się wirusów?

Tak, CleanMyMac może pomóc w usunięciu wirusów lub złośliwego oprogramowania. Musisz jednak najpierw wykonać pełne skanowanie i sprawdzić, czy są jakieś poważne problemy wymagające Twojej uwagi. Poza tym aplikacja automatycznie wykrywa wirusy i złośliwe oprogramowanie i usuwa je bezproblemowo.

Czy komputery Mac są narażone na wirusy?

Tak, wbrew obiegowej opinii komputery Mac mogą zostać zawirusowane. Oczywiście Apple bardzo dba o bezpieczeństwo swojego systemu związanego z dystrybucją aplikacji jednak zdarzają się przypadki tego typu praktyk.

Podziel się z nami swoją opinią

Dodaj Odpowiedź

Thunderbird.pl - Najlepszy Ranking Produktów !
Logo