CleanMyMac X Opinie, Recenzja – Czy warto kupić?

29 sierpnia 2022

CleanMyMac X Opinie i Recenzja

Aplikacje użytkowe dla komputerów Mac innych firm w Mac App Store służą wielu celom. Niektóre oferują ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, a inne obiecują łatwe usuwanie śmieci systemowych. Jeszcze inne zapewniają jednoetapową konserwację systemu, ochronę prywatności i szybkie usuwanie aplikacji. CleanMyMac X to aplikacja, która robi wszystkie te rzeczy i wiele więcej.

Stworzone przez ukraińską firmę MacPaw narzędzie all-in-one ma wiele do zaoferowania, choć nie jest doskonałe. Jednak pomimo niedoskonałości, ClearMyMac X jest aplikacją wartą uwagi i rozważenia, jak wynika z poniższej recenzji.

Zalety
 • Funkcja Smart-scan działa idealnie
 • Łatwy w użyciu
 • Subskrypcja Setapp
 • Doskonałe narzędzia do czyszczenia pamięci masowej komputerów Mac
 • Bardzo dużo narzędzi
 • Nowa funkcja paska menu umożliwia szybki podgląd ważnych danych dotyczących sprzętu Mac
 • Bardzo ładny interfejs
Wady
 • Aktualizacja czasami pomija ważne update’y
 • Ilość funkcji oraz narzędzi może przytłoczyć przeciętnego użytkownika Maca

Spis Treści:

CleanMyMac X Cena

CleanMyMac X jest dostępny w ramach rocznej subskrypcji lub jednorazowego zakupu. Pierwszy daje nieograniczony dostęp do głównych aktualizacji, podczas gdy drugi będzie wymagał uiszczenia opłat za dodatkowe aktualizacje. Ceny zaczynają się od 188zł za 1 Maca, 283zł dla dwóch oraz 424zł dla 5 Maców. Są to ceny rocznej subskrypcji. Jeśli zdecydujemy się na jednorazową opłatę to ceny są nieco wyższe, wynoszą kolejno 377zł dla 1 Maca, 566zł dla 2 Maców oraz 849zł dla 5 Maców. Ogólnie jeśli masz więcej niż 1 komputer od Apple to opłaca się zakupić więcej niż 1 licencję. Możesz również pobrać darmową wersję próbną ze strony CleanMyMac X.

CleanMyMac X – Funkcje

CleanMyMac X ewoluował przez lata i obecnie zawiera wiele narzędzi zgrupowanych w pięciu szerokich kategoriach: Czyszczenie, Ochrona, Przyspieszenie, Programy i Pliki. Uruchomienie dowolnego z tych narzędzi wymaga zaledwie kilku kliknięć, dzięki czemu jest to jedna z najłatwiejszych w użyciu aplikacji dla komputerów Mac.

W mojej subiektywnej opinii, najlepszą funkcją CleanMyMac X jest Smart Scan, dwuetapowe narzędzie, które można znaleźć w lewej górnej części menu aplikacji. Po kliknięciu trudnego do pominięcia przycisku „Skanuj” w tej sekcji, CleanMyMac X automatycznie wyszukuje sposoby na szybkie poprawienie wydajności komputera, koncentrując się na trzech z pięciu powyższych kategorii – Czyszczenie, Ochrona i Przyspieszenie.

Po wygenerowaniu przez program CleanMyMac X wyników inteligentnego skanowania możesz kliknąć przycisk „Uruchom”, aby automatycznie wykonać zalecane zadania lub dokładniej zbadać poszczególne problemy. Na przykład w sekcji Czyszczenie aplikacja identyfikuje śmieci systemowe, załączniki do poczty oraz pliki, które jej zdaniem warto usunąć, aby zaoszczędzić miejsce. W sekcji Ochrona znajdziesz informacje o możliwym złośliwym oprogramowaniu. Wreszcie w sekcji Przyspieszenie znajdują się zalecenia dotyczące szybszego działania komputera, takie jak zwolnienie pamięci RAM i flush pamięci podręcznej DNS.

Narzędzia CleanMyMac X – Czyszczenie, Ochrona i Przyspieszenie – to jego najlepsze narzędzia. A dzięki narzędziu Smart Scan – bardzo łatwe w użytkowaniu. Jeśli wolisz nie uruchamiać Smart Scan, możesz uruchomić każde narzędzie indywidualnie z menu aplikacji. Ten sposób jest idealny dla każdego, kto chce czuć większą kontrolę podczas czyszczenia swojego komputera. Zazwyczaj używam Smart Scan, chociaż są chwile, kiedy rozwiązuję problem manualnie. Każdy z tych sposobów jest łatwy i działa bezproblemowo.

CleanMyMac X

Mniej imponująco CleanMyMac X radzi sobie z narzędziami Programy oraz Pliki. W ramach tego pierwszego można szybko usunąć więcej niż jedną aplikację jednocześnie, łącznie z pozostałościami plików z poprzednich deinstalacji. Regularnie korzystam z tego narzędzia, aby zidentyfikować aplikacje, których już nie potrzebuję, i usunąć je, oraz by zaoszczędzić miejsce i zrobić porządek na dysku. Jeśli usunięte aplikacje zostały pobrane z Mac App Store, w każdej chwili mogą zostać ponownie dodane.

Istnieje również narzędzie do aktualizacji naszych aplikacji, pozwalające zaktualizować wszystkie nasze programy naraz. Niestety, narzędzie ma tendencję do pomijania niektórych aktualizacji.

Wreszcie, trzy moduły w menu Pliki czyli plikoskop, duże i stare pliki oraz niszczarka. Pierwsze z nich oferuje wizualne porównanie folderów i plików w komputerze Mac. Ma to dać Ci widok z lotu ptaka na to, co znajduje się w pamięci masowej. Niestety, design plikoskopu pozostawia wiele do życzenia i nie wygląda tak dobrze jak inne rozwiązania na rynku.

Nie twierdzę, że Plikoskop jest zły. Jednak dopracowanie interfejsu uczyniłoby tę funkcję znacznie lepszą i łatwiejszą w użyciu.

Moduł Duże i Stare pliki jest trochę bardziej wartościowy, ponieważ identyfikuje „ogromne” i rzadko używane pliki, które zajmują miejsce na Twoim Macu. Można w każdej chwili wykasować takie olbrzymy. Dzięki temu znajdziemy np. stare i duże pliki video, które nie są nam już potrzebne.

Interfejs i użytkowanie programu

MacPaw przeszedł sam siebie, aby stworzyć piękną, łatwą w użyciu aplikację w CleanMyMac X. Poza Plikoskopem, każda sekcja jest zaprojektowana z myślą o łatwości obsługi. Co więcej, aplikacja oferuje opis problemu za każdym razem, gdy zaleca usunięcie plików.

Obsługa klienta

Wsparcie dla programu CleanMyMac X można znaleźć w witrynie MacPaw. Witryna zawiera poradniki dotyczące rozwiązywania problemów, miejsce, w którym można zgłaszać problemy związane ze złośliwym oprogramowaniem, oraz stronę Kontakt.

Konkurencja

Jednym zdaniem można napisać, że CleanMyMac X to aplikacja jak żadna inna. Istnieją alternatywne rozwiązania, ale posiadają one tylko część funkcji, które oferuje CleanMyMac X. Na przykład CCleaner świetnie radzi sobie z odkrywaniem niepotrzebnych plików i przygotowywaniem ich do usunięcia, podobnie jak MacBooster obiecuje przyspieszyć działanie komputera. Ponadto dostępna jest ogromna liczba narzędzi antywirusowych, które mogą chronić komputery Mac przed złośliwym oprogramowaniem. A jednak wybranie którejkolwiek z tych opcji oznacza konieczność skorzystania z dodatkowych narzędzi. Tylko ze względu na wygodę, CleanMyMac X jest wart polecenia.

Podsumowanie

CleanMyMac X to doskonałe rozwiązanie do konserwacji oraz ochrony Twojego Maca, które jest niedrogie i pełne najróżniejszych funkcjonalności. Oczywiście, niektóre z nich są lepsze a inne działają nieco gorzej. Ale jednak, jako całość, aplikacja jest godna polecenia.

CleanMyMac X Faq

Czy Apple poleca CleanMyMac X?

Firma apple nigdy nie poleca żadnej aplikacji, ale CleanMyMac X jest wymieniony w Mac App Store, co pokazuje, że aplikacja jest bezpieczna i dobra dla komputerów Mac. Więc można się zrelaksować ponieważ wszystkie Twoje dane są bezpieczne.

Na ilu urządzeniach mogę zainstalować CleanMyMac X?

Zwykła licencja programu CleanMyMac X działa tylko na jednym komputerze Mac. Jeśli jednak chcesz uruchomić go na wielu systemach, możesz uzyskać więcej licencji w atrakcyjnych cenach.

Jak często przeprowadzać skan z użyciem programu?

Możesz skanować nawet codziennie. Jednak zalecane jest używanie funkcji Smart Scan raz w tygodniu i sprawdzanie Maca pod kątem Malware oraz wirusów raz w miesiącu. Możesz również uruchomić szybkie skanowanie i monitorować system, jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy lub błędy.

Czy CleanMyMac pozbywa się wirusów?

Tak, CleanMyMac może pomóc w usunięciu wirusów lub złośliwego oprogramowania. Musisz jednak najpierw wykonać pełne skanowanie i sprawdzić, czy są jakieś poważne problemy wymagające Twojej uwagi. Poza tym aplikacja automatycznie wykrywa wirusy i złośliwe oprogramowanie i usuwa je bezproblemowo.

Czy komputery Mac są narażone na wirusy?

Tak, wbrew obiegowej opinii komputery Mac mogą zostać zawirusowane. Oczywiście Apple bardzo dba o bezpieczeństwo swojego systemu związanego z dystrybucją aplikacji jednak zdarzają się przypadki tego typu praktyk.

Podziel się z nami swoją opinią

   Dodaj Odpowiedź

   Thunderbird.pl - Najlepszy Ranking Produktów !
   Logo