Wyczerpująca Recenzja Norton Anitivirus Plus. Opinie i mój test w 2023 roku.

Norton AntiVirus Plus to program antywirusowy, który oferuje wszystkie oczekiwane funkcje, a także wiele więcej. Posiada silny firewall, filtr antyspamowy, menedżer haseł, hostingowy backup online, skaner podatności i wiele innych. Niezależne laboratoria testowe przyznają mu najwyższe oceny, a w naszych własnych testach uzyskał głównie doskonałe wyniki. Kosztuje więcej niż niektórzy konkurenci, ale otrzymujesz markę Norton i dziesięciolecia doświadczenia w walce z malware.

Zalety
  • Doskonałe wyniki w testach niezależnych laboratoriów
  • Protektor Danych przeciwdziała atakom ransomware
  • Kopie zapasowe online są włączone od razu po instalacji.
  • Inteligentna ochrona Firewall
  • Obejmuje skan podatności i inne funkcje na poziomie pakietu zabezpieczeń.
Wady
  • Relatywnie drogi
✔️
✔️
✔️
✔️
✔️
✔️
✔️
✔️
Specyfikacja Programu Norton AntiVirus Plus
Sprawdź aktualną cenę programu
✔️
Skanowanie złośliwego oprogramowania na żądanie
✔️
Skanowanie złośliwego oprogramowania przy dostępie
✔️
Ocena witryn pod względem bezpieczeństwa
✔️
Blokowanie złośliwych adresów URL
✔️
Ochrona przed phishingiem
✔️
Wykrywanie zagrożeń oparte na zachowaniu
✔️
Skanowanie podatności
✔️
Firewall – Zapora ogniowa

Norton AntiVirus Plus jest godny polecenia dla tych, którzy szukają kompleksowego oprogramowania antywirusowego z dodatkowymi funkcjami, które chronią użytkowników przed różnymi zagrożeniami. Program ten oferuje nie tylko skuteczną ochronę przed wirusami, ale także zapewnia bezpieczeństwo podczas przeglądania stron internetowych i korzystania z różnych usług online.

Jeśli dalej nie jesteś pewny to sprawdź nasz ranking programów antywirusowych.

Spis Treści:

Ile kosztuje Norton AntiVirus?

Norton AntiVirus Plus kosztuje 59,99zł za roczną licencję na jedno urządzenie, co jest droższe niż wiele innych narzędzi antywirusowych. Najczęściej spotykaną ceną za pojedynczą licencję na samodzielne oprogramowanie antywirusowe jest o około 20 zł niższa. Wśród produktów, które przetestowałem, ponad dziesięć kosztuje tę niższą cenę, w tym aplikacje antywirusowe od Bitdefender, Trend Micro i Webroot. W przypadku wielu z nich za 60 zł otrzymasz trzy licencje.

Jeszcze niedawno Norton nie oferował wielo-licencyjnych cen dla tego antywirusa. Jeśli chciałeś chronić dwa komputery, musiałeś kupić dwie licencje, co kosztowało prawie 120 zł. Za tę samą cenę mógłbyś jednak zaktualizować 1 licencję do Norton 360 Deluxe. Ta aktualizacja dałaby Ci pięć pełnych licencji pakietu, pięć licencji na Norton Secure VPN, 50 GB hostowanego backupu online i wiele więcej.

Norton teraz naprawił tą dziwną przypadłość cenową. Jeśli potrzebujesz antywirusa do ochrony wielu urządzeń, możesz zapłacić 299.99 zł rocznie za pięć licencji. To wciąż cena wysoka, biorąc pod uwagę, że mediana ceny za pięciolicencyjną subskrypcję antywirusową wynosi 200zł rocznie. Ale jeśli spojrzeć na koszt na jedno urządzenie, to jest to duża poprawa. Należy również zauważyć, że Norton oferuje znacznie więcej niż podstawową ochronę antywirusową.

Co zawiera Norton AntiVirus Plus?

Norton AntiVirus Plus oferuje pełne wsparcie techniczne, w tym obietnicę ochrony przed wirusami. W przypadku, gdy antywirus nie jest w stanie usunąć infekcji malware, eksperci firmy Norton zalogują się zdalnie na Twoim komputerze i naprawią problem. W przypadku niemożności rozwiązania problemu, możesz ubiegać się o zwrot pieniędzy. Aby skorzystać z tej obietnicy, musisz wyrazić zgodę na automatyczne odnawianie subskrypcji. Podobne gwarancje oferują także McAfee i Check Point.

Oprócz tego, wszystkie obecne programy zabezpieczeń Norton, w tym Norton AntiVirus Plus, oferują kopię zapasową online. W przypadku samodzielnego antywirusa, otrzymujesz tylko 2 GB przestrzeni dyskowej, ale to wystarczająco, aby bezpiecznie zabezpieczyć najważniejsze pliki. Domyślnie tworzy kopię zapasową folderu Dokumenty.

Korzystanie z Panelu My Norton

Podczas procesu instalacji, aktywujesz przechowywanie w chmurze dla twoich kopii zapasowych. To miły akcent, który pozwala Nortonowi zacząć tworzyć kopie twoich najważniejszych plików bez twojego wysiłku. Masz także możliwość zainstalowania nie jednego, ale trzech rozszerzeń przeglądarki Norton w twojej domyślnej przeglądarce. Brzmi to jak uciążliwe zadanie, ale na przestrzeni lat Nortonowi udało się zoptymalizować i zautomatyzować ten proces do niesamowitego stopnia.

Inne wczesne wydarzenia obejmują instalację bezpiecznej przeglądarki i menedżera haseł Norton. Po powitaniu i opcjonalnej wycieczce po funkcjach jesteś gotowy do działania.

Zaczynasz od aplikacji My Norton, która zarządza różnymi składnikami twojej instalacji Norton. Poprzednie wersje My Norton były ozdobione mglistym krajobrazem, przypominającym tło natury w Panda Dome Essential i reszcie obecnej linii produktów Panda. W najnowszej wersji widzisz artystyczne zdjęcie biurka, z klawiaturą i rośliną doniczkową.

Główne okno My Norton zarządza pięcioma składnikami: Bezpieczeństwo urządzenia, Aktualizacja oprogramowania, Bezpieczna przeglądarka, Kopie zapasowe w chmurze i Menedżer haseł. Oprócz oferowania dostępu jednym kliknięciem do każdego z nich, wyświetla status. Na przykład, na moim systemie testowym pokazał Kopie zapasowe w chmurze jako zainstalowane, ale nigdy nie uruchomione i zaoferował ustawienie Menedżera haseł.

Na dole znajduje się lista dodatkowych aplikacji i usług dostępnych do zakupu: Aktualizacja sterowników, Ultimate Utilities, AntiTrack i Bezpieczny VPN. Po początkowej instalacji Nortona ta lista miała jeszcze sześć pozycji, trzy z nich związane z LifeLock. Przypuszczam, że zmiany nastąpiły, gdy uruchomiłem LiveUpdate.

Kliknięcie Bezpieczeństwo urządzenia otwiera główne okno lokalnego programu antywirusowego, które powinno być znajome dla fanów Nortona. Jest głównie białe, z tekstem i ikonami w kolorze zielonym i czarnym. Duże panele pokazują twój status w pięciu obszarach: Bezpieczeństwo, Bezpieczeństwo internetowe, Kopie zapasowe, Wydajność i My Norton. Zamiast otwierania nowej strony, kliknięcie jednej z pierwszych czterech opcji przesuwa rząd paneli w dół, aby wyświetlić więcej opcji. Na przykład, kliknięcie Bezpieczeństwo wyświetla ikony dla Skanów, Live Update, Historii i Zaawansowanych. Ostatni panel po prostu przenosi cię z powrotem do My Norton.

Po instalacji, upewnij się, że uruchomisz Live Update. Nawet jeśli panel statusu wskazywał, że moje oprogramowanie jest aktualne i zaktualizowane, Live Update znalazł i zainstalował dodatkowe aktualizacje. Powinieneś także uruchomić każdą z przeglądarek, które używasz, i przynajmniej zainstalować Pasek narzędzi Norton. Możesz także dodać Bezpieczne wyszukiwanie Norton, które oznacza niebezpieczne wyniki wyszukiwania, oraz Stronę główną Nortona, która umieszcza Safe Search i zestaw szybkich linków na Twojej stronie głównej. Jak wspomniano, Norton ułatwia instalację wszystkich rozszerzeń, automatyzując to, co możliwe, i prowadząc Cię przez wymagane czynności.

Multum opcji skanowania

Kiedy klikniesz na duży panel zabezpieczeń, a następnie na Skany, Norton oferuje oczekiwane opcje skanowania Szybkiego, Pełnego i Niestandardowego – oraz wiele innych. Wybierając Skan niestandardowy, możesz zaplanować wiele zadań, w tym LiveUpdate, Backup i kilka zadań wydajnościowych. To trochę jak funkcja Smart Scan w Avira Free Security i Avast One Essential. Zarówno Avast, jak i Avira są bezpłatne i obie należą do firmy-matki Nortona, Gen Digital.

Jeśli podejrzewasz, że masz złośliwe oprogramowanie nawet po skanowaniu, możesz uruchomić nowe skanowanie za pomocą agresywnego narzędzia antywirusowego Norton Power Eraser do usuwania złośliwego oprogramowania. Link na ekranie końcowym dla każdego regularnego skanowania przenosi cię do Power Eraser; kliknij go, jeśli podejrzewasz, że oczyszczanie nie zostało ukończone.

Na moim standardowym, czystym systemie testowym pełne skanowanie zajęło dwie godziny i 6 minut, pół godziny dłużej niż obecny średni czas. To nie jest duży problem, ponieważ potrzebujesz tylko pełnego skanowania tuż po instalacji, aby wykryć istniejące już zagrożenia. Ponadto Norton wyraźnie wykonał kilka zadań optymalizacji podczas pierwszego skanowania. Powtórne skanowanie trwało zaledwie 25 minut, co skróciło czas skanowania o 80%.

Skanowanie Norton Insight sprawdza wszystkie pliki i przypisuje każdemu poziom zaufania. Wyświetla również rozpowszechnienie każdego pliku wśród użytkowników Norton oraz jego wpływ na wydajność. Ten skan szybko przebiegł na moim systemie testowym, oznaczając 88% plików jako zaufane, 10% jako dobre, a 2% jako niepotwierdzone.

Jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy z Nortonem, skan Raportu diagnostycznego może pomóc ci je rozwiązać. Nawet jeśli nie rozwiąże problemu, szczegóły z raportu powinny pomóc w kontakcie z pomocą techniczną w sprawie problemów.

Doskonałe wyniki testów laboratoryjnych

Norton to jeden z najważniejszych programów antywirusowych, który pojawia się w raportach czterech różnych, niezależnych laboratoriów badawczych. Te laboratoria testują i oceniają programy antywirusowe, a ich wyniki są jednym z najlepszych sposobów, aby zweryfikować skuteczność ochrony oferowanej przez dany produkt.

Jednym z takich laboratoriów jest SE Labs, które przeprowadza testy na żywych, złośliwych witrynach internetowych, a następnie atakuje każdy z wybranych programów antywirusowych tym samym atakiem. Norton otrzymał certyfikat AAA, co oznacza, że ​​jest jednym z najlepszych programów antywirusowych na rynku, razem z McAfee, Panda, Microsoft Defender Antivirus i prawie wszystkimi testowanymi narzędziami antywirusowymi.

Gdzie większość laboratoriów raportuje poziomy ocen lub wyniki numeryczne, londyńskie MRG-Effitas używa systemu zbliżonego do zaliczenia/nie zaliczenia. Chyba że program antywirusowy zapewnia niemal doskonałą ochronę, po prostu nie zdaje egzaminu. W teście obrony przed wszystkimi rodzajami złośliwego oprogramowania, program antywirusowy, który natychmiast pokonuje każdego atakującego, otrzymuje certyfikat poziomu 1, podczas gdy te, które eliminują wszelką aktywność złośliwego oprogramowania w ciągu 24 godzin, osiągają poziom 2. Norton i ESET NOD32 Antivirus zdały na poziomie 2, podobnie jak Avira i Avast. Bitdefender, Malwarebytes i Microsoft uzyskały certyfikat poziomu 1. W osobnym teście skoncentrowanym na trojanach bankowych, tylko połowa programów antywirusowych zdała egzamin, w tym Norton.

AV-Test Institute ocenia narzędzia antywirusowe z trzech różnych kątów widzenia. Ocenia podstawową zdolność aplikacji do ochrony przed atakami złośliwego oprogramowania, wpływ programu na wydajność systemu oraz skuteczność w unikaniu fałszywych alarmów (tzw. false positives). Programy antywirusowe mogą zdobyć 6 punktów za każde z tych kryteriów, co daje maksymalnie 18 punktów. Norton stracił pół punktu w teście wydajności, co dało mu 17,5 punktów, co wciąż wystarcza do uzyskania tytułu „Top Product”. Kilka innych programów osiągnęło perfekcyjne 18 punktów, w tym Avast, AVG i Bitdefender.

Zbiorcze Wyniki Laboratoriów

Program antywirusowy, który zdaje jeden z wielu testów przeprowadzanych przez zespół AV-Comparatives, otrzymuje certyfikat Standard. Te, które radzą sobie lepiej niż podstawowe wymagania, lub znacznie lepiej, mogą otrzymać certyfikat Advanced lub Advanced+. Norton bierze udział we wszystkich trzech testach, a ja śledzę wyniki z tego laboratorium. Otrzymał dwa certyfikaty Advanced+ i jeden Advanced. Avast, Avira i Bitdefender Antivirus Plus (oraz kilka innych) osiągnęły Advanced+ we wszystkich trzech testach.

Ze względu na różne systemy oceniania trudno jest uzyskać ogólny obraz wyników testów laboratoryjnych. Dlatego opracowałem algorytm, który mapuje wszystkie wyniki na skalę 10 punktów i łączy je, aby uzyskać wynik ogólny. Wynik ogólny dla Norton wynosi 9,7 punktu, co jest najlepszym wynikiem spośród wszystkich testowanych programów, a Avast jest tuż za nim z wynikiem 9,6 punktu. Bitdefender i McAfee osiągnęły perfekcyjny wynik 10 punktów na podstawie wyników z trzech laboratoriów.

Wyniki ochrony przed złośliwym oprogramowaniem

Testowanie skuteczności ochrony przed złośliwym oprogramowaniem to ważna część mojego procesu oceny programów antywirusowych. W tym teście wykorzystuję własnoręcznie zebrane i przeanalizowane próbki złośliwego oprogramowania. Norton, podobnie jak większość konkurentów, rozpoczyna analizę próbek od razu po ich wykryciu. W przypadku wykrycia zagrożenia, program wyświetla powiadomienie o przetwarzaniu zagrożeń przez moduł Auto-Protect, zamiast wyświetlać powiadomienie dla każdego wykrycia.

W poprzednim teście, Norton wykrył i usunął 93% próbek podczas pierwszej analizy, a pozostałe próbki wykrył podczas uruchamiania lub procesu instalacji. Wynik 100% wykrywalności i 9,9 punktów na 10 możliwych przewyższał wyniki pozostałych testowanych programów.

Jednak w obecnym teście wyniki Norton’a były znacznie gorsze. Podczas pierwszej analizy wykrył i usunął tylko 55% próbek. W trakcie testu program nie wykrył niektórych próbek, a kilka z nich zainstalowało pliki wykonywalne na systemie testowym. Aktualny wynik programu to 89% wykrywalności i 8,7 punktów, co jest dużym spadkiem w stosunku do poprzedniego wyniku. Biorąc pod uwagę wysokie wyniki laboratoriów oraz historię wysokich wyników w tym teście, traktuję to jako nieporozumienie. Jeśli Norton nie poprawi wyników w kolejnym teście, będzie musiał ponieść konsekwencje.

Czytaj więcej  Najlepszy Antywirus 2023 - Ranking Programów Antywirusowych

Obecny zestaw próbek może być nieco trudniejszy niż poprzedni. Żaden program antywirusowy nie osiągnął 100% wykrywalności. Jednak Malwarebytes Premium uzyskał wynik 9,8 punktów. Guardio i PC Matic również osiągnęły 9,8 punktów, ale tylko dlatego, że zmodyfikowałem test pod ich nietypowe wymagania. McAfee i Webroot AntiVirus uzyskały 9,4 punktów, zajmując drugie miejsce.

Aby sprawdzić skuteczność programów antywirusowych w odniesieniu do najnowszego złośliwego oprogramowania, korzystam z listy najnowszych adresów URL związanych z złośliwym oprogramowaniem dostarczanych przez laboratorium testowe MRG-Effitas.

Mimo że adresy URL mają zaledwie kilka dni, zazwyczaj zauważam, że wiele z nich przestało działać od momentu ich odkrycia. Dla tych, które nadal funkcjonują, zauważam, czy program antywirusowy uniemożliwia przeglądanie niebezpiecznej strony, usuwa ładunek złośliwego oprogramowania lub nie robi nic w ogóle. Podsumowując wyniki, przyznaję równą wartość blokowaniu adresów URL i usuwaniu pobranych plików.

Norton zablokował niektóre adresy URL, zastępując stronę przeglądarki dużym, czerwonym ostrzeżeniem. Gdy ochrona przeglądarki nie uniemożliwiła dostępu do strony, moduł Download Insight weryfikował każde pobierane pliki. Analizował wszystkie pliki, które doszły do etapu pobierania, oznaczając małą liczbę jako bezpieczne, usuwając wiele innych jako niebezpieczne i prosząc o moją uwagę w odniesieniu do kilku podejrzanych plików. Staranne sprawdzenie tych oznaczonych jako bezpieczne ujawniło, że niektóre z nich zostały uznane za złośliwe przez dziesiątki innych narzędzi antywirusowych.

W poprzednich edycjach tego testu Norton często osiągał 100% ochrony. Tym razem, tak jak w poprzednim teście, osiągnął tylko 93% ochrony. Wynik 93% nie jest fatalny, ale 10 programów osiągnęło lepsze rezultaty, na czele z Guardio, Sophos Home Premium, Trend Micro i ZoneAlarm, które uzyskały 100%.

Znacznie ulepszona ochrona przed phishingiem

Phishing to jedna z najczęstszych form ataków na prywatność użytkowników internetu. Atakujący tworzą fałszywe strony internetowe, które naśladują banki, portale społecznościowe, serwisy randkowe i wiele innych. Celem takich stron jest wyłudzenie poufnych danych użytkowników, takich jak loginy i hasła.

W przeszłości, antywirusy polegały na czarnej liście stron, które były uznawane za podejrzane i blokowano do nich dostęp. Jednakże, ze względu na to, że strony phishingowe pojawiają się i znikają bardzo szybko, taka strategia nie jest wystarczająca. Dlatego, coraz więcej antywirusów wprowadza dodatkowe mechanizmy ochrony przed phishingiem.

W teście, który przeprowadziłem, zbierałem adresy stron phishingowych z różnych źródeł, w tym z nowych stron, które nie zostały jeszcze umieszczone na czarnej liście. Następnie, uruchamiałem każdą z nich na czterech różnych przeglądarkach, w tym na przeglądarce z oprogramowaniem antywirusowym. Odrzucałem strony, które nie działały poprawnie na każdej z przeglądarek i weryfikowałem, czy każda ze stron jest faktycznie stroną phishingową.

Testy Ochrony Przed Phishingiem

Norton, który kiedyś był liderem w wykrywaniu stron phishingowych, w ostatnim teście osiągnął wynik 88% wykrywalności. Jednakże, w najnowszym teście, Norton wrócił do gry, uzyskując wynik 97% wykrywalności. Warto jednak zauważyć, że aż 12 innych antywirusów osiągnęło wynik 97% lub wyższy, a pięć z nich osiągnęło wynik 100% wykrywalności, w tym Trend Micro Antivirus+ Security, McAfee i Norton Genie – narzędzie stworzone specjalnie do wykrywania oszustw i fałszywych stron.

Norton blokuje strony phishingowe, wyświetlając ostrzeżenie o niebezpiecznej stronie internetowej lub o zablokowaniu strony złośliwej. W przeszłości, Norton wyświetlał również ostrzeżenia Scam Insight, które informowały, że strona nie zawiera znanego zagrożenia, ale prosi o poufne dane i ma podejrzane cechy. W najnowszym teście, Scam Insight nie pojawił się.

Wniosek jest taki, że ochrona przed phishingiem w Nortonie została znacznie ulepszona. Jednakże, należy pamiętać, że wiele innych antywirusów osiągnęło równie wysokie wyniki w tej dziedzinie.

Bezpieczna sieć i bezpieczna przeglądarka

Norton zachęca do zainstalowania paska narzędzi Norton z Norton Safe Web we wszystkich przeglądarkach. Oznacza to, że podczas wyszukiwania za pomocą dowolnego popularnego portalu widzisz ikony koloru zielonego, pomarańczowego, czerwonego lub szarego obok linków w wynikach wyszukiwania. Jak można się domyślić, identyfikują one bezpieczne, podejrzane, niebezpieczne i nieznane adresy URL. Możesz wskazać ikonę, aby uzyskać wyskakujące okienko z dodatkowymi szczegółami, a następnie kliknąć je, aby uzyskać pełny raport o linku.

System znaczników sieciowych dotyczy również linków w kanałach Twittera i Facebooka oraz w poczcie elektronicznej opartej na sieci. Norton nie zagraża Twoim kanałom ikonami, ale wyróżnia niebezpieczne linki na czerwono. Wskazanie wyróżnionego linku wywołuje ostrzeżenie w wyskakującym okienku.

Ci, którzy są skłonni odejść od swojej ulubionej przeglądarki, mogą zyskać dodatkowe zabezpieczenia, używając własnej przeglądarki Norton Secure Browser opartej na Chromium. Wraz z nią instalowany jest menedżer haseł, Norton Home Page i Norton Safe Search. Norton Safe Web nie pojawia się, ponieważ wbudowany Web Shield tej przeglądarki zajmuje jego miejsce.

We wbudowanym Centrum Bezpieczeństwa i Prywatności pojawia się kilka dodatków: Norton AntiVirus, Privacy Guard, Web Shield, Tryb prywatny, Menedżery haseł, Extension Guard i Privacy Cleaner. Warto zauważyć, że Avast i AVG oferują swoje własne wersje Secure Browser, z jeszcze większą liczbą funkcji.

Mimo że wygląda to imponująco, większość tych dodatków nie oferuje wiele. Kliknięcie Norton AntiVirus otwiera tylko My Norton, a Menedżery haseł pozwalają na bezsensowną zmianę między korzystaniem z menedżera haseł Norton a wbudowanej funkcji haseł przeglądarki lub wyłączenie obu. Tryb prywatny jest odpowiednikiem trybu Incognito w Chrome, InPrivate w Edge i podobnych. Jeśli chodzi o Privacy Cleaner, jest prawie identyczny z funkcją Wyczyść dane przeglądania w Chrome i osiągalny za pomocą tego samego skrótu klawiszowego Ctrl+Shift+Del.

Extension Guard jest nieco inny, obiecując blokowanie podejrzanych rozszerzeń przeglądarki. Oczywiście, te rozszerzenia musiałyby najpierw przejść przez antywirus w czasie rzeczywistym. Nie znalazłem sposobu na przetestowanie tej funkcji.

Wspomniałem, że Secure Browser nie jest wyposażony w rozszerzenie Safe Web, które Norton dostarcza dla innych przeglądarek. Zamiast tego jego komponent Web Shield zajmuje miejsce Safe Web. W trakcie testów stwierdziłem, że używa on języka podobnego do Chrome’a, ostrzegając przed niebezpiecznymi witrynami. Czyżby polegał na wbudowanej ochronie w Chromium? Zebrałem 20 adresów URL phishingowych z mojego wcześniejszego testu, wybierając te, które Chrome przegapił, ale Norton złapał. Chrome nadal ich nie zauważył, podczas gdy Web Shield złapał wszystkie, które były aktywne.

Spośród wszystkich specjalnych funkcji Secure Web, Privacy Guard jest najważniejszy. Jest to blokada reklam i śledzenia o większej elastyczności niż większość. Na poziomie podstawowym blokuje elementy, które 'zakłócają Twoje doświadczenie przeglądania’. Przy zwiększeniu do poziomu Zrównoważonego blokuje więcej reklam oraz reklam społecznościowych. Na poziomie Rygorystycznym blokuje reklamy, trackery, powiadomienia przeglądarki i fingerprinting przeglądarki.

Zauważ, że jeśli wybierzesz Rygorystyczne blokowanie, przeglądarka pokaże prośbę, prosząc cię o zrezygnowanie i nie blokowanie „partnerów finansujących nas poprzez… przyjazne dla użytkownika reklamy”. Faktycznie, gdy zignorowałem ostrzeżenie, nadal odmówiła włączenia Rygorystycznego blokowania. W każdym razie ta funkcja jest zarówno mniej elastyczna, jak i mniej informacyjna niż to, co oferują niektórzy konkurenci. Na przykład Anti-Tracker Bitdefendera analizuje zablokowane reklamy według kategorii i pozwala wybrać odpowiedź na poziomie kategorii. Obrona przed trackerami w narzędziu prywatności IronVest pokazuje, które trackery zablokowano i pozwala zwolnić dowolny określony tracker lub stronę z jej analizy.

Ochrona przed ransomware z wykorzystaniem Narzędzia Ochrony Danych

Wiele narzędzi zabezpieczeń chroni przed ransomware, zapobiegając wszelkim nieautoryzowanym programom modyfikowania chronionych dokumentów. Jednak Narzędzie Ochrony Danych Norton idzie o krok dalej, uniemożliwiając nawet nieautoryzowany dostęp tylko do odczytu.

Warto zwrócić uwagę na istotną różnicę w podejściu do ochrony przed nieautoryzowanymi programami. W przypadku innych narzędzi, konieczne jest dodanie nowych programów, takich jak edytory wideo czy procesory tekstu, na listę zaufanych. Norton pozostawia je w spokoju, ponieważ nie są szkodliwe. Jednocześnie, takie rozwiązanie jest trudne do przetestowania. Narzędzie Ochrony Danych nie reagowało na nieautoryzowany edytor tekstu ani na mój program testowy szyfrujący pliki, ponieważ wcześniej uzyskały one pozytywną ocenę podczas przeglądów. Dopiero po ręcznym zmodyfikowaniu tych programów w podejrzane, nigdy wcześniej nie spotykane wersje, Narzędzie Ochrony Danych zareagowało.

Aby przeprowadzić właściwy test Protektora Danych, musiałem użyć rzeczywistego oprogramowania szyfrującego pliki w formie ransomware. Ochrona w czasie rzeczywistym Nortona eliminowała wszystkie te próbki natychmiast, więc wyłączyłem zwykłą ochronę w czasie rzeczywistym, skopiowałem próbki z powrotem na system testowy i uruchomiłem je pojedynczo.

Narzędzie Ochrony Danych całkowicie pominęło jedną próbkę, pozwalając jej na zaszyfrowanie setek plików. Należy jednak pamiętać, że był to test tylko Narzędzia Ochrony Danych, bez pomocy regularnej ochrony w czasie rzeczywistym lub wykrywania zachowań przez antywirusy. Istnieje duża szansa, że wykrycie zachowania przez narzędzie antywirusowe uratowałoby sytuację. Inna próbka nie wykazywała żadnych zachowań ransomware, dlatego nie wywołała żadnych alarmów.

Jeśli chodzi o pozostałe 10 próbek ransomware, Narzędzie Ochrony Danych wykryło je wszystkie i całkowicie pokonało połowę z nich. Pozostałe próbki zaszyfrowały kilka plików w niechronionych folderach. Inne zaszyfrowały wszystko w folderze Dokumenty, ale nie były w stanie usunąć oryginałów. Kilka z nich pozostawiło notatki z żądaniem okupu, mimo braku sukcesu w zaszyfrowaniu plików. Innymi słowy, żadna z wykrytych próbek nie spowodowała trwałych szkód.

Należy pamiętać, że ten test odbył się przy wyłączonej normalnej ochronie w czasie rzeczywistym. Narzędzie Ochrony Danych zazwyczaj działa wraz z innymi warstwami ochrony. Fakt, że wykryło podejrzane zachowanie u wszystkich próbek, z wyjątkiem jednej, jest imponujący.

Pełnowymiarowy Firewall

Norton to jedno z niewielu oprogramowań antywirusowych, które oferuje pełnowymiarowy firewall. Ten rodzaj ochrony nie tylko chroni przed atakami z zewnątrz, ale również zapobiega nadużyciom połączenia internetowego przez lokalne programy.

Tradycyjne narzędzia firewall polegały na decyzjach użytkownika, który musiał decydować, czy dany program powinien uzyskać uprawnienia do połączenia z siecią. Zazwyczaj bombardowano użytkownika pytaniami dotyczącymi zbyt szczegółowych informacji, takich jak: Czy dr-jan-itor.exe powinien mieć połączenie z 199.59.243.225 za pomocą portu 8888? Niektórzy użytkownicy zawsze klikali „Zezwól”. Inni natomiast klikali „Blokuj” do momentu, gdy coś ważnego przestało działać, a następnie zmieniali swoją decyzję i zawsze klikali „Zezwól”.

Jednak poleganie na nieświadomych użytkownikach w tak ważnych decyzjach związanych z bezpieczeństwem nie jest mądre. Norton wykorzystuje ogromną bazę danych online do konfigurowania uprawnień sieciowych dla ogromnej liczby znanych dobrych programów. Oczywiście, znane programy złośliwe są od razu blokowane w kwarantannie.

Jeśli chodzi o programy nieznane – programy, które nie pasują do żadnej kategorii – system wykrywania oparty na zachowaniach Nortona poddaje je szczegółowej analizie. Jeśli okaże się, że nieznany program nadużywa swojego połączenia sieciowego lub zachowuje się nieodpowiednio, zostanie on umieszczony w kwarantannie. Webroot również poddaje programy nieznane szczegółowej analizie, ale także rejestruje wszystkie działania programu i cofa je, jeśli program okaże się złośliwy.

W testach stwierdziłem, że firewall Nortona czasami wyświetla ostrzeżenie, gdy podejrzany program próbuje uzyskać dostęp. Na przykład mój mały, własnoręcznie napisany testowy program „przeglądarka” otrzymała ostrzeżenie, ponieważ nie jest podpisana cyfrowo, a sieć Nortona widziała ją bardzo niewiele razy. Podobnie jak w przypadku firewalla w ZoneAlarm Extreme Security, alert z wyświetlaniem okienka jest rzadki. Jeśli zobaczysz alert od firewalla, zwróć na niego uwagę, ponieważ to zdarzenie jest nietypowe.

Ochrona firewalla i ogólnie ochrona pakietów bezpieczeństwa nie ma dużego znaczenia, jeśli złośliwy program może ją wyłączyć lub zabić. Zawsze wykonuję prosty test, próbując różnych metod wyłączenia ochrony za pomocą technik dostępnych dla twórcy złośliwego oprogramowania. Norton nie ujawnia ważnych ustawień w rejestrze, więc nie mogłem po prostu znaleźć przełącznika ochrony i zmienić go z „Włączony” na „Wyłączony”, tak jak niedawno zrobiłem to z G Data Internet Security.

Otrzymałem komunikat „Odmowa dostępu”, gdy próbowałem zakończyć trzy procesy Nortona. Podobnie nie mogłem zatrzymać ani wyłączyć żadnej z dwóch usług systemowych. Chronienie istotnych procesów i usług ma sens, ale nie wszystkie firewalle to umożliwiają. Nie miałem problemów ze znalezieniem sposobów, jak twórca złośliwego oprogramowania mógłby wyłączyć Vipre Advanced Security.

Skoncentrowana Obrona Przed Atakami Wykorzystującymi Luki w Zabezpieczeniach

Wraz z ochroną zapory ogniowej, Norton oferuje ochronę przed atakami wykorzystującymi luki, zwykle w ramach pakietu, na poziomie samodzielnie działającego programu antywirusowego. Komponent ten monitoruje ruch sieciowy w poszukiwaniu wzorców odpowiadających atakom wykorzystującym luki i blokuje je poniżej poziomu przeglądarki. Domyślnie blokuje cały ruch z atakującego adresu IP przez 30 minut. Aby przeprowadzić testy wykorzystujące ataki wykorzystujące luki, musiałem zagłębić się w ustawienia zapory ogniowej i wyłączyć automatyczne blokowanie.

Test ten wykorzystuje ataki wykorzystujące luki generowane przez narzędzie penetracyjne CORE Impact. Uruchamiam około 30 ataków na testowy system i zwracam uwagę na reakcję programu zabezpieczającego. Wyniki wykrywania programu Norton w przeszłości były bardzo zróżnicowane. Jego wykrywalność wynosiła nawet 85%. W ostatnim teście wykrył tylko 38% ataków, a tym razem wynik wyniósł 29%. Wyniki testów zwykle wykazują spadający trend. Najlepszymi niedawnymi wynikami wykrywania były Vipre z 55% i Bitdefender z 53%.

Czytaj więcej  Erotilink - Opinie i Recenzja o portalu randkowym

To nie oznacza, że ataki wykorzystujące luki w zabezpieczeniach naruszyły mój system testowy. Nawet te ataki, które nie zostały wykryte, nie odniosły sukcesu, ponieważ podatności, które atakują, zostały już załatane. Istnieje możliwość, że Norton zaprzestał wykrywania starszych ataków wykorzystujących luki, których cele już nie są aktualne.

W celu skutecznej obrony przed atakami wykorzystującymi luki, zaleca się stosowanie aktualizacji systemowych oraz oprogramowania antywirusowego, które oferuje ochronę przed tego typu zagrożeniami.

Kopia zapasowa online chroni istotne pliki

Kopie zapasowe to nieocenione narzędzie w walce z ransomware i innymi atakami, które mogą przejść przez obronę antywirusową. Właśnie dlatego, bieżące oferty produktów Norton umożliwiają korzystanie z kopii zapasowych online na każdym poziomie, zaczynając od samodzielnie działającego antywirusa. Chociaż w przypadku antywirusa dostajemy tylko 2 GB przestrzeni do przechowywania, to może to wystarczyć do zabezpieczenia najważniejszych plików.

Norton oferuje także podstawowy plan kopii zapasowej, który automatycznie wykonuje kopię dokumentów, zdjęć i innych ważnych plików do chmury, gdy komputer jest bezczynny. Jednak warto dokładnie przejrzeć domyślne ustawienia kopii zapasowej i sprawdzić, czy nie trzeba ich zmienić. Norton oferuje możliwość wykonania kopii zapasowej dziewięciu ogólnych typów plików: zdjęć, muzyki, plików finansowych, wideo, dokumentów biurowych, poczty elektronicznej, kontaktów, ulubionych stron internetowych oraz innych typów plików. Domyślnie wyłączone są wideo i poczta elektroniczna, co ma sens, biorąc pod uwagę niewielką ilość dostępnej przestrzeni. Można dostosować kopię zapasową, dodając lub usuwając foldery oraz edytując listę rozszerzeń plików związanych z każdym typem.

Następnie należy wybrać miejsce, gdzie chcemy przechowywać nasze pliki kopii zapasowej. Domyślnie jest to przechowywanie online, ale można wybrać dowolny lokalny, przenośny lub sieciowy dysk do przechowywania kopii zapasowej. Jeśli używasz usługi przechowywania w chmurze, która pojawia się jako dysk w eksploratorze plików systemu Windows, możesz nawet użyć jej jako miejsca docelowego dla kopii zapasowej. Ponieważ Norton obsługuje wiele zadań kopii zapasowej, można zapisać pliki w więcej niż jednym miejscu.

Ostatnim krokiem jest określenie, kiedy uruchomić zadanie tworzenia kopii zapasowej. Jeśli korzystasz z przechowywania online, po prostu zaakceptuj domyślne ustawienie – Automatyczne. W tym trybie Norton tworzy kopie zapasowe nowych i zmienionych plików w dowolnym momencie, gdy komputer jest bezczynny. Dla innych zadań kopii zapasowej możesz wybrać harmonogram tygodniowy, miesięczny lub ręczny. Ręczny jest najlepszym wyborem, jeśli miejscem docelowym jest przenośny dysk, ponieważ musisz upewnić się, że dysk jest gotowy.

Po zdefiniowaniu, co, gdzie i kiedy chcesz wykonać kopię zapasową, wystarczy kliknąć „Zapisz ustawienia i wykonaj kopię zapasową”. Początkowa kopia zapasowa może trochę potrwać, ale po jej wykonaniu Norton będzie utrzymywał wszystko na bieżąco w tle.

System kopii zapasowej przechowuje wiele wersji plików, co daje możliwość powrotu do wcześniejszej wersji, jeśli jest to potrzebne. 10 poprzednich wersji każdego pliku, które przechowuje, nie liczy się do łącznej ilości 2 GB. Kopie zapasowe starsze niż 60 dni są usuwane, ale system zawsze przechowuje najnowszą i przedostatnią wersję.

Przywracanie skopiowanych plików jest równie proste. Wybierz zestaw kopii zapasowej, zdecyduj, czy przywrócić wszystkie pliki czy tylko niektóre, i wybierz miejsce docelowe dla przywróconych plików. Domyślnie trafiają one na swoje pierwotne miejsce, potencjalnie nadpisując istniejące kopie, ale możesz wybrać dowolny folder dla przywróconych plików. Program ostrzega (sensownie) przed przywracaniem do niestandardowego folderu, który sam jest częścią zestawu kopii zapasowej. Przywracając pojedyncze pliki, możesz wybrać wcześniejszą wersję, jeśli jest dostępna.

Aktualizator Oprogramowania Wzmacnia Bezpieczeństwo

Wraz z rozwojem technologii, coraz częściej stajemy przed zagrożeniem cyberprzestępczości. Hackerski atak na nasze urządzenia może spowodować poważne szkody, dlatego tak ważne jest, aby nasze oprogramowanie było zawsze aktualne. W tym celu, Norton opracował komponent Aktualizator Oprogramowania, który pomaga w utrzymaniu naszego oprogramowania w najnowszej wersji.

Aktualizator Oprogramowania Norton nie jest zintegrowany z głównym antywirusem, ale można go znaleźć w rozwiniętej platformie My Norton. Podobny komponent posiadają również konkurencyjne programy, takie jak Avast i Avira.

Warto zauważyć, że aktualizacja oprogramowania ma bezpośredni wpływ na nasze bezpieczeństwo. Cyberprzestępcy często szukają luk w popularnych programach, aby móc wykorzystać je do celów złośliwych. Deweloperzy oprogramowania starają się szybko reagować na takie zagrożenia i wypuszczają łatki, które zabezpieczają program przed atakami. Jednak aby mieć pewność, że nasze urządzenia są bezpieczne, musimy zainstalować te aktualizacje.

Po szybkim skanowaniu, Aktualizator Oprogramowania Norton informuje nas o programach, które wymagają naszej uwagi, podkreślając każdy z nich stopniem ryzyka. Na moim teście znalazło pięć programów z dostępnymi aktualizacjami. Brak aktualizacji przeglądarki Firefox z wersji 86 do 119 byłby wysokim ryzykiem, natomiast brak aktualizacji Opery z wersji 103 do 104 byłby niskim ryzykiem.

Nie musimy jednak martwić się o stopień ryzyka. Wystarczy kliknąć przycisk „Aktualizuj” i poczekać, aż Norton wykona pracę. Po zainstalowaniu brakujących aktualizacji, warto włączyć opcję Auto-Update. W ten sposób, Norton będzie regularnie sprawdzał dostępność aktualizacji i instalował je automatycznie.

Dzięki Aktualizatorowi Oprogramowania Norton, możemy mieć pewność, że nasze urządzenia są zawsze zabezpieczone przed najnowszymi zagrożeniami.

Dodatkowe Funkcje Bonusowe

Prawdopodobnie Twój dostawca poczty internetowej filtruje spam, zanim go zobaczysz, a Twój system poczty biznesowej przefiltrowuje spam na poziomie serwera. Jeśli jesteś jednym z tych nielicznych, którzy wciąż potrzebują lokalnego filtra antyspamowego, Norton może Ci pomóc. Większość firm oferuje antyspam jako część pakietu zabezpieczeń, ale Norton umieszcza go w oprogramowaniu antywirusowym. Musisz sięgnąć do ustawień; nie ma dużej ikony dla antyspamu. Zamiast tego musisz otworzyć Ustawienia i wybrać Antyspam.

Norton filtrował spam z kont poczty POP3 i integrował się z programem Microsoft Outlook. W Outlooku automatycznie przenosi spam do folderu Norton AntiSpam. Jeśli korzystasz z innego klienta poczty, musisz utworzyć regułę wiadomości, aby oznaczone jako spam były kierowane do własnego folderu. Możesz dodać nadawców do białej listy, dzięki czemu ich wiadomości nigdy nie zostaną oznaczone jako spam, lub umieścić nadawców na czarnej liście. To prosty system dla tych, którzy go potrzebują.

Podczas instalacji Norton AntiVirus otrzymujesz również Norton Password Manager. To nie jest dokładnie bonus, ponieważ Norton Password Manager jest dostępny za darmo, ale dobrze mieć go zintegrowanego z My Norton. Przeczytaj naszą recenzję odrębnej aplikacji, aby uzyskać pełne informacje. W skrócie, Norton Password Manager obsługuje podstawowe zadania menedżera haseł, takie jak przechwytywanie haseł, odtwarzanie haseł i wypełnianie formularzy internetowych, a także może synchronizować się między wszystkimi urządzeniami z systemem Windows, Androidem i iOS. Zawiera raport o sile hasła z automatycznymi aktualizacjami haseł dla popularnych stron. Jednak brakuje zaawansowanych funkcji, w tym bezpiecznego udostępniania haseł, dziedziczenia cyfrowego i uwierzytelniania wieloskładnikowego.

Wiele programów konfiguruje się tak, aby uruchamiać się za każdym razem, gdy uruchamiasz komputer, i nie zawsze ma sens, aby zajmowały zasoby systemowe, gdy ich nie używasz. Norton Startup Manager, uruchamiany ze strony Wydajność, wyświetla listę tych programów startujących wraz z informacjami na temat użycia zasobów i popularności w społeczności Norton. Możesz odwracalnie wyłączyć dowolny program, aby nie uruchamiał się przy starcie lub pozwolić mu uruchamiać się po krótkim opóźnieniu.

Nowoczesne wersje systemu Windows pracują w tle, aby zlikwidować fragmentację dysku, która naturalnie występuje podczas tworzenia i usuwania plików. Mimo to Norton oferuje swoją własną funkcję Optymalizacji Dysku. Po uruchomieniu tego komponentu najpierw analizuje dysk pod kątem fragmentacji, przystępując do defragmentacji tylko wtedy, gdy jest to uzasadnione.

Jeśli twój komputer działa wolno, spróbuj uruchomić narzędzie do czyszczenia plików, ale nie oczekuj pełnego, gruntownego sprzątania, jakie oferuje narzędzie do pełnowymiarowego tuningu. Komponent czyszczenia po prostu usuwa tymczasowe pliki systemowe Windows i tymczasowe pliki przeglądarki.

Podsumowanie recenzji Norton Antivirus – Wielokrotnie Nagradzany antywirus z wieloma dodatkami

Norton AntiVirus Plus nie osiąga najwyższych wyników we wszystkich naszych testach praktycznych, ale przykładamy większą wagę do testów niezależnych laboratoriów, gdzie Norton uzyskuje jednolite doskonałe wyniki. Nietypowo dla zwykłego programu antywirusowego, zawiera pełnoprawną zaporę ogniową i ochronę przed exploitami. Dodatkowe funkcje obejmują filtr antyspamowy, aktualizator oprogramowania i kopię zapasową online.

Norton Antywirus jest idealnym rozwiązaniem dla każdego użytkownika internetu. Norton AntiVirus Plus uzyskuje imponujące wyniki w testach niezależnych laboratoriów i wielu naszych własnych testach praktycznych, a ponadto oferuje kilka dodatkowych funkcji bezpieczeństwa na poziomie pakietu zabezpieczeń.

Spodobała Ci się nasza recenzja? Będziemy wdzięczni jeśli udostępnisz ten post !!

Norton Antivirus Plus FAQ:

Czy Norton Antivirus Plus chroni moją kamerę internetową?

Tak. Norton Antivirus Plus może chronić twoją kamerę internetową na kilka sposobów. Zawiera zaporę ogniową, która zapobiega zagrożeniom online, takim jak złośliwe oprogramowanie, przed przedostaniem się na twój system. Potrafi także chronić przed złośliwym oprogramowaniem, takim jak trojany, spyware i RAT-y, które mogą wpłynąć na oprogramowanie kamery internetowej i zagrażać twojemu bezpieczeństwu. Są to bardzo ważne funkcje, ponieważ możesz nieświadomie zainstalować złośliwe oprogramowanie na swoim urządzeniu, które przejmuje kontrolę nad twoją kamerą internetową, myśląc, że jest to legalny program. Norton Antivirus Plus może zapobiec przejęciu kamery internetowej, wykrywając i usuwając to zagrożenie z systemu bez konieczności twojej interwencji.

Czy Norton Antivirus Plus blokuje adware?

Tak. Norton Antivirus Plus potrafi wykrywać i usuwać adware z systemów użytkowników. W zestawie znajduje się inteligentna zapora ogniowa oraz ochrona przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem. Razem są one zaprojektowane, aby zatrzymać różne formy adware.

Czy Norton Antivirus Plus działa z systemem Linux?

Nie. Norton Antivirus Plus jest dostępny na kilku najpopularniejszych systemach operacyjnych. Jednak nie działa z systemem Linux.

Czy Norton Antivirus Plus działa z systemem Windows?

Tak. Norton Antivirus Plus jest zaprojektowany do współpracy z systemem Windows 10, aby pomóc w ochronie przed złośliwym oprogramowaniem, wirusami i atakami hakerów, co pozwala na utrzymanie produktywności i bezpieczeństwa. Działa na następujących systemach operacyjnych Windows: Microsoft Windows 10 (wszystkie wersje), z wyjątkiem Windows 10 S, Microsoft Windows 8/8.1 (wszystkie wersje). Niektóre funkcje ochrony nie są dostępne w przeglądarkach na ekranie startowym systemu Windows 8, Microsoft Windows 7 (wszystkie wersje) z dodatkiem Service Pack 1 (SP 1) lub nowszym.

Czy Norton Antivirus Plus działa na komputerach Mac?

Tak. Norton Antivirus Plus jest zaprojektowany do współpracy zarówno z systemami Mac, jak i z systemami opartymi na Windows. Norton jasno określa, że Norton Antivirus Plus będzie działać na bieżącej wersji oraz dwóch poprzednich wersjach systemu Mac OS. Jednakże, nie są obsługiwane na systemie Mac funkcje takie jak Norton Cloud Backup, Norton Parental Control i Norton SafeCam.

Na jakich systemach operacyjnych działa Norton Antivirus Plus?

Norton Antivirus Plus działa na następujących systemach operacyjnych:
Systemy operacyjne Windows:
Microsoft Windows 10 (wszystkie wersje), z wyjątkiem Windows 10 S, Microsoft Windows 8/8.1 (wszystkie wersje), Microsoft Windows 7 (wszystkie wersje) z dodatkiem Service Pack 1 (SP 1) lub nowszym.
Systemy operacyjne Mac:
Bieżąca wersja oraz dwie poprzednie wersje systemu Mac OS.
Systemy operacyjne Android:
Android 4.1 lub nowszy. Musi być zainstalowana aplikacja Google Play, Urządzenia Samsung z systemem Android 4.2 lub nowszym są obsługiwane.
Systemy operacyjne iOS:
iPhone’y lub iPady działające na bieżącej wersji oraz dwóch poprzednich wersjach Apple iOS.

Czy Norton Antivirus Plus działa z przeglądarką Chrome?

Tak. Norton oferuje następujące rozszerzenia dla przeglądarki Google Chrome: Norton Safe Web, Norton Password Manager, Norton Safe Search, Norton Home Page.
Rozszerzenie przeglądarki Norton zostało zaprojektowane w celu integracji z Norton Password Manager, wykrywania niebezpiecznych stron internetowych, oferowania bezpiecznych ocen wyszukiwania i łączenia się z Norton Home Page. Musisz ręcznie dodać rozszerzenie przeglądarki Norton i zostaniesz poproszony o to po zainstalowaniu Norton Antivirus Plus.

Czy Norton Antivirus Plus działa z przeglądarką Safari?

Tak. Aplikacja Norton Safeweb jest dołączona do twojego konta Norton Antivirus Plus i będzie działać z przeglądarką Apple Safari. Aplikacja ta dostarcza użytkownikom systemu Mac zarówno Norton Password Manager, jak i aplikacje Norton Safe Web. Obejmuje to następujące korzyści:
Ostrzeżenia dotyczące potencjalnie niebezpiecznych stron internetowych, Szyfrowana, oparta na chmurze ochrona wszystkich informacji o twoim koncie online.
Obsługiwane systemy operacyjne Mac oraz wersje przeglądarki Safari obejmują:
MacOS 10.14.4 z przeglądarką Safari 12 i nowszą, MacOS 10.13.6 z przeglądarką Safari 13 i nowszą

Czytaj więcej  Erodate - Recenzja i Opinie o dużym portalu randkowym
Z jakimi przeglądarkami internetowymi działa Norton Antivirus Plus?

Rozszerzenia przeglądarki Norton są dostępne dla następujących przeglądarek:
Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge, Microsoft Internet Explorer. Aby dodać rozszerzenie przeglądarki Norton do Google Chrome, możesz postępować zgodnie z instrukcjami.

Przed jakimi wirusami chroni Norton Antivirus Plus?

Norton Antivirus Plus może wykrywać i usuwać następujące rodzaje zagrożeń: Wirusy, Scareware, Ransomware, Phishing, Malware, Spyware. Kompletna lista wirusów, przed którymi chroni Norton Antivirus, rośnie każdego dnia. Dzięki ogromnej zainstalowanej bazie użytkowników i ciągłym inwestycjom w wykrywanie i zwalczanie zagrożeń, Norton Antivirus Plus zapewnia jedną z najlepszych ochron na rynku w przystępnej cenie.

Czy Norton Antivirus Plus chroni przed wormami?

Tak. Norton Antivirus Plus jest zaprojektowany do ochrony systemu przed wormami. Chroni także przed spyware, scareware, ransomware i wirusami, które wszystkie mogą odgrywać rolę w rozprzestrzenianiu wormów.
Ataki phishingowe są głównym źródłem infekcji wormami, a także podatności w aplikacjach systemowych. Posiadanie zainstalowanego Norton Antivirus Plus może również pomóc w ochronie przed różnymi sposobami, w jakie wormy mogą zaatakować komputer.

Czy Norton Antivirus Plus chroni moją pocztę?

Tak. Norton Antivirus Plus to popularne i skuteczne narzędzie antywirusowe i antymalware, które może chronić twoją pocztę przed złośliwymi załącznikami i przejęciem kontroli.

Czy Norton Antivirus Plus oferuje ochronę tożsamości?

Norton Antivirus Plus może pomóc w ochronie twojej tożsamości, wykrywając i usuwając malware, który cyberprzestępcy używają do kradzieży danych osobowych.
Trzy rodzaje malware są szczególnie często wykorzystywane przez hakerów do kradzieży informacji użytkownika: Keyloggery, Phishing, Spyware. Norton Antivirus Plus pomaga chronić przed wszystkimi tymi zagrożeniami związanymi z kradzieżą tożsamości.

Czy Norton Antivirus Plus może blokować wyskakujące okienka (popups)?

Po pierwsze, przeglądarka internetowa zazwyczaj obsługuje wyskakujące okienka, które widzisz podczas przeglądania Internetu. Przeglądarki internetowe mają ograniczoną interakcję z oprogramowaniem antywirusowym zainstalowanym na twoim komputerze. Podobnie jak inne oprogramowanie antywirusowe, Norton Antivirus Plus nie blokuje wyskakujących okienek, które działają z przeglądarką internetową na komputerze. Dzieje się tak dlatego, że twórcy oprogramowania antywirusowego nie chcą zmieniać normalnego funkcjonowania przeglądarki. W przeciwnym razie mogłoby to pogorszyć doświadczenie użytkownika w internecie, zmieniać ustawienia bezpieczeństwa przeglądarki internetowej i powodować problemy z kompatybilnością.
Po drugie, niektóre złośliwe oprogramowanie faktycznie uruchamia wyskakujące okienka z pulpitu, a nie z przeglądarki internetowej. Norton Antivirus Plus może zatrzymać i usunąć te programy generujące wyskakujące okienka.

Czy Norton Antivirus Plus chroni przed hakerami?

Tak. Norton oferuje następujące metody ochrony systemu przed hakerami:
Kopiowanie zapasowe danych, VPN, Menedżer haseł, Zapora ogniowa, Ochrona przed szpiegowaniem (Anti-spyware), Ochrona przed robakami (Anti-worms), Ochrona przed ransomware (Anti-ransomware), Ochrona przed scareware (Anti-scareware), Ochrona przed phishingiem (Anti-phishing).
Posiadanie tych form ochrony na swoim systemie może uchronić go przed hakerami, którzy mogą próbować zamienić twój komputer w „zombie”, aby wysyłać spamowe e-maile lub wymuszać okup.

Czy Norton Antivirus Plus blokuje spyware?

Tak. Norton Antivirus Plus wykrywa i usuwa różne rodzaje spyware. Spyware to złośliwy rodzaj oprogramowania, który próbuje „szpiegować” użytkowników. Może przyjmować wiele form, w tym:Cookies, Trojany, Adware, Rootkity, Monitory systemu, Web beacons, Keyloggery.
Trojany są często używane do dostarczania spyware na systemy użytkowników, i również mogą być wykrywane i usuwane. Norton Antivirus Plus działa jako samodzielny pakiet antywirusowy i może zapewnić kompletną ochronę przed wszystkimi rodzajami szkodliwego spyware.

Czy Norton Antivirus Plus blokuje scareware?

Tak. Norton Antivirus Plus zablokuje scareware za pomocą swojej zapory ogniowej. Może także wykrywać i usuwać go z systemu.
Scareware to złośliwe oprogramowanie, które ma na celu zastraszenie użytkownika, aby ten wydał pieniądze na dodatkowe pobrania oprogramowania. Może to obejmować wyskakujące reklamy ostrzegające użytkownika, że jego system jest zainfekowany szeregiem wirusów. Norton Antivirus Plus chroni przed tego rodzaju scareware.

Czy Norton Antivirus Plus działa ciągle w tle?

Tak. Norton Antivirus Plus jest zaprojektowany do ciągłego wykonywania funkcji zabezpieczeń w tle, dzięki czemu możesz skoncentrować się na innych ważnych zadaniach. Norton uruchamia kilka ochron w tle podczas pracy.
Automatyczne Zadania W Tle:
Aby monitorować zadania w tle Norton, wystarczy kilka prostych kroków.
Możesz zobaczyć zadania w tle w zakładce „My Norton” -> „Bezpieczeństwo urządzenia” -> „Ustawienia” -> „Ustawienia administracyjne” -> „Zadania w tle” -> „Konfiguruj”.
Zadania W Tle Norton Antivirus Plus:
Tutaj możesz zobaczyć predefiniowaną listę uruchamianych zadań w tle, w tym optymalizator dysku, automatyczną aktualizację na żywo i skany systemu. Zostały one zaprojektowane do uruchamiania się, gdy komputer jest bezczynny, aby nie spowalniać systemu podczas jego używania.
Przeczytaj więcej w naszej pełnej recenzji Norton Antivirus Plus na temat tego, jak może aktywnie chronić twój system podczas pracy online.
Inteligentna Zapora Ogniowa:
Norton Antivirus Plus obejmuje także inteligentną zaporę ogniową, która chroni twój system przez cały czas, gdy jest podłączony do sieci lub Internetu. Monitoruje ruch sieciowy, który twój system wysyła i odbiera. Zablokuje również wszelki podejrzany ruch, który próbuje przeniknąć do twojego systemu.
Ochrona W Czasie Rzeczywistym:
W ustawieniach -> Antywirus możesz ustawić opcje Ochrony W Czasie Rzeczywistym na Włącz / Wyłącz. Obejmuje to ochronę w czasie rzeczywistym, ochronę SONAR, ochronę dysków sieciowych i skanowanie nośników wymiennych.

Czy Norton Antivirus Plus może blokować strony internetowe?

Tak. Norton Antivirus Plus faktycznie posiada opcję blokowania dostępu do stron o nazwie Norton Family. Jest to bardzo przydatne narzędzie do ochrony dzieci przed pewnymi szkodliwymi lub rozpraszającymi stronami internetowymi.
Usługa Norton Family dostarcza blokera stron, który jest prekonfigurowany w celu uniemożliwienia dostępu do stron w oparciu o datę urodzenia użytkownika. Pomaga to także rodzicom komunikować się z dziećmi w sprawie odwiedzanych przez nie stron i pozwala na monitorowanie aktywności online dzieci.
Istnieje wiele różnych kategorii stron, do których Norton Family może blokować dostęp. Można znaleźć tę opcję w ustawieniach administracyjnych Norton Antivirus Plus.
Usługa Norton Family Blokady Stron Ustawienia Administracyjne Norton Antivirus Plus:
Ta usługa wymaga osobnego procesu instalacji. Jednakże, do jej użycia wystarczy zalogować się za pomocą swojej nazwy użytkownika i hasła Norton.
Usługa Norton Family Blokady Stron Ustawienia Online Norton Antivirus Plus:
Norton Family oferuje następujące usługi:
Monitorowanie aktywności na portalach społecznościowych, w internecie i w komunikatorach internetowych, Blokowanie dostępu do stron, Recenzja heurystyczna stron, Komunikaty ostrzegawcze dotyczące odwiedzania ograniczonych stron, Prowadzenie dziennika odwiedzin na stronie, Zdefiniowane ustawienia dostępu do stron, Wysyłanie e-maili do rodziców w przypadku zdarzeń online

Jak zainstalować Norton Antivirus Plus?

Najpierw zakup Norton Antivirus Plus od zaufanego źródła.
To przekieruje cię na stronę internetową, która zaoferuje opcje „Zainstaluj na tym urządzeniu” lub „Zainstaluj na innym urządzeniu”. Kliknij „Zgadzam się i pobierz”, aby zainstalować na urządzeniu lub komputerze, z którego aktualnie korzystasz.
Plik o nazwie „NAVPlusDownloader.exe” pojawi się w lewym dolnym rogu ekranu systemu Windows (jeśli korzystasz z systemu Windows). Kliknij go, aby go otworzyć.

Pobieranie programu My Norton Downloader rozpocznie się. Po zakończeniu pojawi się okno z pytaniem „Czy chcesz zezwolić tej aplikacji na wprowadzenie zmian w twoim urządzeniu?”. Kliknij „Tak”. Pojawi się „Instalator My Norton”. Kliknij „Zainstaluj”.

Rozpocznie się instalacja.

Po zakończeniu aktywacji będziesz miał opcję skonfigurowania kopii zapasowej w chmurze i Menedżera haseł. Bezpieczeństwo urządzenia powinno mieć zieloną kropkę z ptaszkiem. Kliknij „Otwórz”, aby otworzyć główne okno pulpitu Antywirusa.

Ikona Norton powinna pojawić się na pasku zadań w dolnej części ekranu systemu Windows. Kliknięcie jej otworzy My Norton. Stąd możesz otworzyć Bezpieczeństwo urządzenia.

Główny pulpit powie ci, czy aktualizacje ochrony są aktualne, datę ostatniego skanu i liczbę używanych licencji.Tutaj możesz również skonfigurować Internet Security i Backup.

Klikając na „Bezpieczeństwo”, pojawią się opcje Skanowania, Liveupdate, Historia i Zaawansowane. Jeśli chcesz przeprowadzić skan, kliknij „Skanowania” i wybierz spośród Szybkiego skanu, Pełnego skanu systemu i Skanu niestandardowego.

Jak dobre jest wsparcie techniczne Norton Antivirus Plus?

Witryna Norton oferuje kilka opcji wsparcia w menu Wsparcie, w tym Najczęściej zadawane pytania, przeszukiwanie postów, pytanie społeczności i kontakt z ekspertem ds. pomocy Norton.
Kliknięcie „Skontaktuj się z nami” w sekcji „Kontakt z pomocą” dostarczy następujących opcji:
Czat na żywo, Wsparcie mediów społecznościowych, Forum Norton, Wsparcie telefoniczne, Najlepsze rozwiązania.
Oferują wsparcie online, poprzez czat lub telefonicznie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
Ponieważ Norton to również renomowany i długo istniejący dostawca rozwiązań bezpieczeństwa, wiele problemów związanych z Norton Antivirus Plus zostało prawdopodobnie już rozwiązanych przez użytkowników. Prawdopodobnie można je znaleźć na ich stronie internetowej.

Czy Norton Antivirus Plus spowalnia komputer?

Przetestowaliśmy Norton Antivirus Plus na komputerze z systemem Windows 10 i zainstalowaną pamięcią RAM o pojemności 12 GB.
Podczas pełnego skanowania systemu otworzyliśmy Monitor zasobów systemowych, aby sprawdzić łączną liczbę wątków używanych przez Norton Antivirus Plus. Pokazano dość duże użycie zasobów podczas przeprowadzania skanu. Nie zauważyliśmy, że Norton powoduje znaczne spowolnienie naszego systemu.

Efekt, jaki Norton Antivirus Plus będzie miało na prędkość Twojego komputera, zależy w dużej mierze od specyfikacji Twojego systemu. Ważne jest, aby Twój system spełniał wymagania Nortona, w przeciwnym razie możesz zauważyć spowolnienie (podobne do każdego programu antywirusowego).
Wymagania systemowe dla komputerów PC z systemem Windows:
System operacyjny (OS):
Wszystkie wersje systemu Microsoft Windows 10, 32-bitowy lub 64-bitowy Microsoft Windows 10 w trybie S, wersja 1803 i nowsza, Wszystkie wersje systemu Microsoft Windows 8 lub 8.1, Przeglądarki w trybie Start Windows 8 mogą nie zawierać niektórych funkcji ochrony, Wszystkie wersje systemu Microsoft Windows 7, w tym Service Pack 1 lub nowsza.
Procesor (CPU):
Dla systemu Windows 10, 8 i 7: 1 GHz
Pamięć RAM:
Dla systemu Windows 10: 2 GB, Narzędzie do odzyskiwania: Minimum 512 MB RAM, Dla systemu Windows 8 i 7: 1 GB (32-bitowy) lub 2 GB (64-bitowy), Narzędzie do odzyskiwania: Minimum 512 MB RAM.
Wolne miejsce na dysku twardym:
300 MB dostępnego miejsca na dysku twardym
Wymagania systemowe dla komputerów Mac:
System operacyjny (OS):
Mac OS X 10.7.5 (64-bitowy) lub nowszy, Mac OS X 10.10.x lub nowszy jest wymagany do wersji Norton Device Security 8.x lub nowszej.
Procesor (CPU):
Core 2 Duo, Core i3, Core i5, Core i7, Procesor Xeon.
Pamięć RAM: 2 GB
Wolne miejsce na dysku twardym:
300 MB dostępnego miejsca na dysku twardym
Połączenie internetowe do aktualizacji na żywo
Jeśli Twój komputer spełnia lub przekracza wymagania systemowe Norton Antivirus Plus, to Norton nie powinien znacząco spowolnić Twojego komputera podczas pracy w tle.

Jak często aktualizowany jest Norton Antivirus Plus?

Norton Antivirus Plus to program antywirusowy, który regularnie otrzymuje aktualizacje, aby pomagać w zwalczaniu zagrożeń online. Możesz kontrolować, jak często są dokonywane te aktualizacje, korzystając z poniższych opcji:
Automatyczna aktualizacja LiveUpdate:
Aktualizacje LiveUpdate w programie Norton Antivirus Plus znajdują się w ustawieniach programu. Wystarczy kliknąć zakładkę „Ustawienia” (mała kołowa ikona zębatki na górze okna Device Security), aby otworzyć okno ustawień. „Szybkie kontrolki” znajdują się po prawej stronie okna i zawierają pola wyboru. Wśród nich znajduje się pole „Automatyczna aktualizacja LiveUpdate”. Możesz zaznaczyć to pole, aby uruchamiać automatyczne aktualizacje na żywo podczas pracy programu.

Jest także inny sposób, aby sprawdzić automatyczne aktualizacje na żywo. Przejdź do Ustawienia (ikony zębatki na górze głównego okna) -> Antywirus -> Aktualizacje. Przełącz „Automatyczne aktualizacje LiveUpdate” na „Włączone”.
Automatyczne aktualizacje będą działać bez konieczności Twojego zaangażowania.

Ręczne aktualizacje:
Możesz również uruchomić aktualizację LiveUpdate ręcznie w dowolnym momencie. Zacznij od kliknięcia na zakładkę „Bezpieczeństwo” na dole okna Device Security.

Kliknięcie tej zakładki ujawni cztery opcje: Skany, Aktualizacje na żywo, Historia, Zaawansowane.Kliknięcie przycisku „LiveUpdates” spowoduje uruchomienie najnowszych aktualizacji.
Status LiveUpdate:
Możesz sprawdzić stan aktualizacji dla Norton Antivirus Plus, przeglądając „Raport ochrony”. Znajdziesz go, klikając zakładkę „Raport ochrony” na górze okna Device Security. Jeśli Twoje aktualizacje są aktualne, powinno tam być napisane „Aktualne” obok „Aktualizacja LiveUpdate”.

Podziel się z nami swoją opinią

Dodaj Odpowiedź

Thunderbird.pl - Najlepszy Ranking Produktów !
Logo