Wielka Recenzja Norton 360 Deluxe. Opinie i mój test w 2023 Roku

Zaktualizowanie pakietu zabezpieczeń do Norton 360 Deluxe to mądra decyzja dla każdego, kto chce chronić swoje urządzenia. Ten kompleksowy pakiet rozwija funkcje samodzielnego programu antywirusowego Nortona, umożliwiając ochronę urządzeń z systemami Windows, macOS, Android i iOS.

Zalety
  • Wielokrotnie nagradzany antywirus
  • VPN bez limitów przepustowości i serwerów
  • Hostowana pamięć online do tworzenia kopii zapasowych
  • Ochrona przed niebezpiecznymi i fałszywymi witrynami internetowymi
  • Zintegrowane aplikacje mobilne
  • Potężny, samowystarczalny firewall
Wady
  • Kontrola rodzicielska niedostępna na macOS
  • Hostowana pamięć online tylko dla systemu Windows

Dzięki Nortonowi 360 Deluxe możesz korzystać z szeregu dodatkowych komponentów, takich jak VPN obsługujący różne platformy, monitorowanie dark webu, kontrola rodzicielska i wiele innych. Użytkownicy systemu Windows zyskają dodatkowo ochronę kamer internetowych oraz 50 GB przestrzeni do przechowywania kopii zapasowych online. W rezultacie ten bogaty w funkcje pakiet został uhonorowany tytułem naszego wyboru Redakcji w kategorii multi-platformowej ochrony wielu urządzeń.

Możesz przy okazji zajrzeć na nasz ranking najlepszych antywirusów w 2024 roku.

Spis Treści:

Ile kosztuje Norton 360 Deluxe?

Norton 360 Deluxe to kompleksowy pakiet ochronny, który oferuje wiele funkcji, takich jak ochrona przed wirusami, ochrona prywatności, zarządzanie hasłami, kontrola rodzicielska i wiele innych. Jednym z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie pakietu Norton 360 Deluxe, jest cena.

Norton 360 Deluxe kosztuje 139.99 zł za roczną subskrypcję, co daje pięć licencji na pakiet ochronny i licencje VPN do użytku na urządzeniach. McAfee Total Protection i F-Secure Total kosztują tyle samo za pięć licencji. Po pierwszym roku, sam VPN Nortona kosztuje 199.99 zł rocznie, a system kontroli rodzicielskiej kosztuje 124.00 Zł rocznie jako samodzielny produkt, co daje łączną kwotę większą niż cena pakietu.

nne konkurencyjne pakiety kosztują mniej. Pakiet Webroot dla różnych platform kosztuje ponad 300zł za pięć licencji, a Trend Micro Maximum Security to 119.50 Zł rocznie za pięć licencji. Jednakże, z tymi dwoma lub większością konkurentów, nie otrzymasz tak kompleksowej ochrony.

McAfee+ Premium kosztuje 289,00 zł rocznie w najniższym przedziale cenowym, nieco więcej niż Norton. W tym przedziale nie otrzymasz ochrony przed kradzieżą tożsamości; wymaga to uaktualnienia do zaawansowanego poziomu za za kolejne 100 zł. Jednakże, subskrypcja McAfee+ pozwala na zainstalowanie najlepszej ochrony McAfee na każdym urządzeniu w Twoim domu.

Jeśli masz tylko kilka urządzeń do ochrony, możesz rozważyć zakup pakietu Norton 360 Standard. Ta subskrypcja na trzy urządzenia kosztuje 129.00 Zł, czyli o 10 zł mniej niż Deluxe; zmniejsza również pamięć online do 2 GB. Musi istnieć rynek, w przeciwnym razie Norton nie oferowałby tej opcji, ale dla większości użytkowników Norton 360 Deluxe jest znacznie lepszym wyborem.

Z drugiej strony, jeśli robisz zakupy na Amazon lub w niektórych innych sklepach, możesz natknąć się na Norton 360 Premium (10 licencji) lub Norton 360 Platinum (20 licencji). Ta recenzja skupia się na wersji Deluxe.

Jeśli wyrażasz swoje poparcie, korzystając z automatycznego odnawiania subskrypcji, Norton odwzajemnia to obietnicą ochrony przed wirusami. Jeśli złośliwe oprogramowanie zainfekuje jedno z Twoich urządzeń pomimo ochrony Nortona, ekspert ds. pomocy technicznej zdalnie zaloguje się i usunie problem. Możesz ubiegać się o zwrot pieniędzy, jeśli ekspert ds. pomocy technicznej nie będzie w stanie naprawić problemu. McAfee i Check Point ZoneAlarm Extreme Security oferują podobne gwarancje.

Norton po mojemu

Norton bardzo podkreśla, aby klienci wykorzystywali wszystkie korzyści związane z ich usługami. Dlatego aplikacja My Norton staje się ogólnym obliczem pakietu. Interfejs użytkownika przedstawia artystyczną reprezentację pulpitu, wraz z klawiaturą i rośliną doniczkową. Po prawej stronie wymienione są ważne elementy związane z bezpieczeństwem. Widoczne są: Bezpieczeństwo urządzenia, Aktualizacja oprogramowania, Bezpieczna przeglądarka, Monitorowanie Dark Web, Bezpieczny VPN i Monitorowanie prywatności. Przewijanie w dół ujawnia Chmurę kopii zapasowej, Menedżera haseł i Kontrole rodzicielskie.

Na górze wyświetla się liczba użytych licencji, ze łączem do instalacji ochrony na kolejnych urządzeniach. Przewodnik konfiguracji funkcji zapewnia, że poznasz i włączysz wszystkie funkcje pakietu.

Jeśli nie możesz się nasycić Nortonem, spróbuj kliknąć link Dodatkowe aplikacje i usługi na dole ekranu My Norton. Ukazuje się siedem dodatkowych wyborów: Aktualizacja sterowników, AntiTrack, Asystent monitorowania prywatności, Doradca tożsamości, Ochrona tytułu domowego, Tune Up komputera i Ostateczna pomoc techniczna. Każdy z nich to osobny zakup, ponad to, co zapłaciłeś za Norton 360.

Podczas początkowej konfiguracji Norton zaprasza do dodania więcej adresów e-mail do monitorowania Dark Web. Pozwala również włączyć kopię zapasową w chmurze na podstawowym poziomie, co oznacza, że pliki w folderze Dokumenty zostaną automatycznie zapisane w chmurze, bez dodatkowego wysiłku z Twojej strony. Podczas kończenia instalacji na bieżącym urządzeniu Norton zaprasza do ochrony kolejnych urządzeń. Proces kończy się prostym przewodnikiem po funkcjach My Norton.

Kliknięcie, aby otworzyć Bezpieczeństwo urządzenia, wyświetla okno, które długoletni użytkownicy Norton’a uznają za znajome. Panel na górze odzwierciedla Twój stan bezpieczeństwa, wraz ze statystykami, takimi jak ostatnie skanowanie lub aktualizacja. Pięć dużych paneli przycisków łączy się z Bezpieczeństwem, Bezpieczeństwem online, Kopią zapasową, Wydajnością i My Norton. Kliknięcie tego ostatniego przenosi Cię z powrotem do aplikacji My Norton. Kliknięcie jednego z pozostałych czterech przycisków otwiera cały rząd paneli, ujawniając więcej przycisków związanych z tym, na który kliknięto. Na przykład, kliknięcie Kopii zapasowej pokazuje ikony dla Uruchom kopię zapasową, Przywróć pliki i Zestawy kopii zapasowych.

Uważni użytkownicy zauważą, że to główne okno wygląda prawie identycznie jak w przypadku antywirusa Nortona Plus. Nawet gdy wyświetlisz szczegóły dla każdego panelu, rzeczy są niemal takie same. Główną różnicą jest dodanie ochrony SafeCam dla kamery internetowej do elementów Bezpieczeństwa.

Po zainstalowaniu, koniecznie uruchom aktualizację LiveUpdate. Nawet jeśli panel statusu wskazuje, że aktualizacje ochrony są aktualne, aktualizacja znajdzie więcej do zainstalowania. Zaleca się również zainstalowanie rozszerzeń Nortona w każdej używanej przeglądarce. Są trzy rozszerzenia: Pasek narzędzi Norton, Bezpieczne wyszukiwanie Norton i Strona główna Nortona. Zainstalowanie wszystkich tych rozszerzeń w przeglądarce może być uciążliwe, zwłaszcza jeśli używasz więcej niż jednej przeglądarki. Na szczęście Norton zoptymalizował i zautomatyzował proces tak bardzo, jak to możliwe. Po kliknięciu, aby zainstalować wszystkie rozszerzenia, automatyzuje proces tak bardzo, jak to możliwe, pozostawiając cię tylko z decyzjami do podjęcia kiedy apropo umowy i warunków użytkowania.

Wspólne Funkcje w Antywirusach Norton

Oczywiście ten pakiet zawiera wszystkie funkcje programu Norton AntiVirus Plus, a dodatkowo wprowadza jeszcze więcej usprawnień. Zachęcam do przeczytania tamtej recenzji, aby zapoznać się z moimi szczegółowymi ustaleniami; poniżej przedstawię ich podsumowanie.

Oprócz oczekiwanych pełnych, szybkich i niestandardowych skanów antywirusowych, możesz uruchomić agresywnego Norton Power Eraser, aby wyeliminować trwałe zagrożenia. Pełny skan zajmuje nieco ponad połowę aktualnej średniej w testach. W każdym razie, po tym początkowym pełnym skanowaniu, warstwy ochrony w czasie rzeczywistym powinny przejąć kontrolę. Skan Norton Insight identyfikuje zaufane programy, które nie muszą być skanowane pod kątem złośliwego oprogramowania, a Raport Diagnostyczny sygnalizuje różne problemy systemowe.

Zbiorcze Wyniki Testów Laboratoryjnych

Wszystkie cztery niezależne laboratoria testujące antywirusy, które obserwuję, uwzględniają Nortona w swoich najnowszych raportach, a jego wszystkie wyniki są prawie doskonałe. Podobnie jak wszystkie programy oprócz jednego antywirusa w najnowszym raporcie SE Labs, zdobył certyfikat AAA (najlepszy spośród pięciu poziomów certyfikacji).

Specjaliści z AV-Comparatives przyznają certyfikat Standard każdemu antywirusowi, który przechodzi jeden z wielu testów tego laboratorium. Ci, którzy robią więcej niż minimum, mogą zdobyć certyfikat Advanced lub Advanced+. W trzech testach, które obserwuję, Norton otrzymuje dwa certyfikaty Advanced+ i jeden Standard, taki sam jak G Data Total Security. Avast, Avira i Bitdefender Total Security (oraz kilku innych) osiągnęły Advanced+ we wszystkich trzech testach.

Eksperci testujący w londyńskim laboratorium MRG-Effitas oceniają aplikacje antywirusowe przy użyciu systemu ocen zdałeś/oblałeś. Jeśli antywirus nie zapewnia niemal doskonałej ochrony, po prostu nie zdaje testu. W przeciwieństwie do połowy konkurentów, Norton zdał oba testy. AV-Test Institute ocenia aplikacje pod kątem ochrony, wydajności i użyteczności, przy czym w każdej kategorii dostępnych jest sześć punktów. Norton, podobnie jak większość antywirusów w najnowszym raporcie, posiada doskonałe 18 punktów.

Moj algorytm zbiorczego oceniania łączy wyniki z dwóch do czterech laboratoriów, aby uzyskać ogólną ocenę w skali do 10 punktów. Patrząc na narzędzia zabezpieczeń testowane przez wszystkie cztery laboratoria, Norton ma najwyższą ogólną ocenę, wynoszącą 9,7 punktów, a za nim plasuje się Avast z wynikiem 9,6. Testowane tylko przez trzy laboratoria, Bitdefender i McAfee zdobyły doskonałe 10 punktów.

Norton zazwyczaj zdobywa doskonałe oceny w moich testach ochrony przed złośliwym oprogramowaniem. Tym razem osiągnął tylko 89% wykrywalności i 8,7 z możliwych 10 punktów. Jego doskonałe wyniki laboratoryjne przeważają nad tymi wynikami, ale będę szukać lepszego wyniku następnym razem. Najlepszą oceną wśród antywirusów przetestowanych moją aktualną kolekcją złośliwego oprogramowania jest 9,8 z możliwych 10 punktów zdobytych przez Malwarebytes Premium.

Testy Ochrony Przed Złośliwym Oprogramowaniem

W konfrontacji ze 100 niedawno odkrytymi adresami URL hostującymi złośliwe oprogramowanie, Norton obronił mój system testowy, blokując dostęp przeglądarki do jednej czwartej próbek i eliminując większość pozostałych, izolując złośliwe pliki. Jego wynik ochrony wynoszący 93% jest taki sam jak w poprzednim moim teście, ale niższy niż w poprzednich badaniach, gdzie wykrył i zablokował 100% próbek.

Strony phishingowe to fałszywe strony udające bezpieczne strony internetowe i próbujące oszukać nieuważnych odwiedzających, aby uzyskać od nich dane uwierzytelniające. Przez wiele lat Norton regularnie osiągał 100% wynik w tym teście. Tym razem osiągnął 97%, co nadal jest bardzo dobrym wynikiem. Niemniej jednak prawie dziesięciu konkurentów uzyskało wyższe wyniki w ich ostatnich testach antyphishingowych. McAfee, Trend Micro i ZoneAlarm to jedni z nielicznych, którzy osiągnęli perfekcyjne 100%.

Czytaj więcej  Wyczerpująca Recenzja Norton Anitivirus Plus. Opinie i mój test w 2023 roku.

Testy Ochrony Przed Phishingiem

Komponent Data Protector Nortona ma na celu zapobieganie złośliwym programom, zwłaszcza ransomware’owi, przed modyfikacją chronionych plików. Aby go przetestować, wyłączyłem regularny antywirus w czasie rzeczywistym i zwolniłem kilkanaście realnych zagrożeń związanych z ransomwarem. Wykrył i udaremnił wszystkie próbki oprócz jednej. Kilka z nich umieściło notatki okupu, kilka plików spoza listy chronionych folderów zostało zaszyfrowanych, a dwie próbki zaszyfrowały dokumenty, ale zostały zablokowane przed usunięciem oryginałów.

Prawda jest taka, że jeden atak całkowicie uniknął ochrony Data Protector, ale pamiętajmy, że nie mogłem nawet przeprowadzić tego testu bez wyłączenia regularnego antywirusa. Z włączonymi wszystkimi warstwami ochronnymi, Norton zneutralizował każdą próbkę ransomware.

Zauważ, że nie mogłem przetestować McAfee w podobny sposób, ponieważ wyłączenie zwykłego antywirusa wyłączało również detekcję ransomware. W tym teście ręcznie zmodyfikowałem kilkanaście próbek ransomware, aby nie pasowały do prostych sygnatur. Nawet przy wszystkich warstwach ochronnych pracujących, McAfee całkowicie przegapiło jedną z tych ręcznie dostosowanych próbek.

Inne Wspólne Funkcje Antywirusa

Jak sugeruje „Deluxe” w nazwie, Norton 360 Deluxewykracza poza funkcje zwykłego antywirusa. Jego system Zapobiegania Włamaniom ma na celu blokowanie eksploitów na poziomie sieci, i w przeszłych testach zablokował wszystkie lub większość eksploitów, które próbowałem na niego zaatakować. Tym razem ochrona oparta na sieci zatrzymała jedynie 29%. Należy jednak zauważyć, że żaden z eksploitów nie wyrządził szkody na w pełni zaktualizowanym systemie testowym. Ponadto wyniki tego testu ogólnie spadają. Najlepszymi ostatnimi wynikami wykrywalności są Vipre z wynikiem 55% i Bitdefender z wynikiem 53%.

Większość firm w sektorze cyber bezpieczeństwa przeznacza ochronę zapory ogniowej dla swoich pakietów na poziomie suit. Nie Norton, ich program zawiera pełnoprawną zaporę ogniową bezpośrednio w antywirusie. Nie znajdziesz przycisku dla firewalla na głównym ekranie. Raczej, aby dostosować konfigurację zapory ogniowej, musisz wejść bezpośrednio w Ustawienia.

Firewall Nortona chroni przed atakami z zewnątrz, jak każdy firewall musi to robić. Ma także na celu zapobieganie nadużywaniu sieci przez programy. Jego system kontroli programów automatycznie konfiguruje uprawnienia dla znanych dobrych programów i zwraca dodatkową uwagę na zachowanie nieznanych. Zapora udowodniła swoją odporność na próby manipulacji w moich testach.

Wszystkie programy w obecnej linii produktów Nortona są wyposażone w backupy lokalne i w chmurze. Jedyna różnica polega na ilości dostępnej przestrzeni online, jaką Norton udostępnia. W przypadku antywirusa Plus dostajesz zaledwie 2 GB, podczas gdy ten pakiet oferuje aż 50 GB. Warto zauważyć, że dedykowane usługi backupu online, takie jak IDrive, zazwyczaj mierzą przestrzeń magazynową w terabajtach, podczas gdy komponenty do backupu w pakietach zabezpieczeń oferują znacznie mniejszą przestrzeń. Jak wcześniej wspomniano, jeśli zaakceptujesz monit o włączenie backupu podczas początkowej konfiguracji, Norton samodzielnie zajmie się automatycznym tworzeniem kopii zapasowych twoich ważnych plików.

Norton oferuje instalację swojej Bezpiecznej Przeglądarki razem z programem Norton 360. Jest to przeglądarka oparta na Chromium, z naciskiem na bezpieczeństwo. Jej centrum Bezpieczeństwa i Prywatności oferuje siedem dużych paneli reprezentujących funkcje prywatności. Jednak sześć z nich albo duplikuje już istniejące funkcje w przeglądarce, albo nie są bardzo przydatne. Wyjątkiem jest Privacy Guard, który blokuje reklamy i pliki śledzące na trzech poziomach. Na najbardziej restrykcyjnym poziomie blokuje nawet fingerprinting przeglądarki. Jednak nie jest tak elastyczny jak na przykład funkcja Anti-Tracker w Bitdefender.

Instalacja programu Norton zapewnia dostęp do menedżera haseł Norton Password Manager, który jest także dostępny bezpłatnie jako samodzielny produkt. Menedżer haseł synchronizuje się między wszystkimi urządzeniami i obsługuje wszystkie powszechne zadania związane z zarządzaniem hasłami. Obejmuje czytelny raport o sile hasła i obsługuje uwierzytelnianie dwuetapowe, ale nie obejmuje zaawansowanych funkcji, takich jak bezpieczne udostępnianie czy dziedziczenie haseł.

Filtr antyspamowy integruje się z programem Microsoft Outlook, przekierowując spam do własnego folderu. Osoby korzystające z innej aplikacji pocztowej muszą zdefiniować regułę wiadomości w celu przekierowania oznaczonych wiadomości jako spam. Inne dodatkowe funkcje wspólne dla tego pakietu i innych antywirusów obejmują narzędzie do zarządzania plikami uruchamiającymi się przy starcie systemu, aktualizator oprogramowania do utrzymania aplikacji w aktualnym stanie oraz proste narzędzie do oczyszczania plików.

Monitorowanie Dark Web

W skład pakietów Norton wchodzi usługa ochrony przed kradzieżą tożsamości LifeLock, którą firma nabyła w 2017 roku. Technologia tej usługi jest wykorzystywana w funkcji Monitorowania Dark Web w pakiecie Norton 360 Deluxe.

Przed skonfigurowaniem funkcji, użytkownik może otrzymać alert związany z adresem e-mail skojarzonym z kontem Norton. Jednak prawdziwe monitorowanie rozpoczyna się po zalogowaniu do funkcji Monitorowania Dark Web z pulpitu My Norton i wprowadzeniu swoich danych osobowych. Na stronie internetowej Monitorowania Dark Web wyświetlane są różne typy danych osobowych: adres e-mail, adres zamieszkania, numer telefonu, nazwisko panieńskie matki, numer prawa jazdy, dane ubezpieczeniowe, numer karty kredytowej, numer konta bankowego i tag gracza.

Przeszedłem przez listę i dodałem informacje do każdego elementu. Dzięki temu dowiedziałem się, że można dodać tylko jeden numer prawa jazdy i nazwisko panieńskie matki, do 10 kont bankowych, kart kredytowych i tagów gracza oraz 5 sztuk każdego z pozostałych typów danych. Konfiguracja tej funkcji jest prosta, ale nie byłem w stanie jej przetestować bez stworzenia naruszenia danych.

Przewijając stronę w dół, można znaleźć wszystkie alerty generowane przez system monitorowania. Miałem kilka alertów oznaczonych jako „historyczne”, które miały po kilka lat. Otwarcie elementu alertu ujawnia istotne szczegóły, w tym jakie dane osobowe zostały ujawnione i jakie działania podjąć. W niektórych przypadkach oferowana jest nawet pomoc w postaci czatu, aby zrozumieć alert.

Pełnoprawny VPN

W ostatnich latach konsumenci coraz bardziej zdają sobie sprawę z potrzeby wzmocnienia lokalnej ochrony antywirusowej za pomocą wirtualnej sieci prywatnej, czyli VPN. Firmy odpowiedziały na to tworząc swoje własne VPN-y lub licencjonując technologię VPN, a wiele z nich zaczęło dodawać VPN jako komponent pakietu zabezpieczeń. Jednakże, zbyt często użytkownicy pakietów otrzymują tylko VPN o ograniczonych funkcjach, równoważny z darmowym VPN-em firmy.

Na przykład, cała linia produktów Panda, począwszy od darmowego antywirusa, obejmuje VPN. Jednakże, na każdym poziomie oprócz drogiego pakietu Panda Dome Premium, wykorzystanie VPN jest ograniczone do 150 GB dziennie. Bitdefender również oferuje wsparcie dla VPN o ograniczonej przepustowości i pobiera opłatę w wysokości 49,99 USD rocznie za usunięcie tego ograniczenia.

Z Nortonem otrzymujesz pełną moc Norton Secure VPN na wszystkich pięciu urządzeniach. Po rabacie na pierwszy rok, zapłacisz 79,99 USD rocznie za VPN jako samodzielne rozwiązanie. Otrzymanie go jako część Norton 360 to ogromna okazja.

Należy zauważyć, że komponent VPN jest w pełni zintegrowany z My Norton. Klikając, aby zmienić ustawienia, otrzymujesz stronę w ramach My Norton. Klikając, aby wybrać region VPN, pojawia się lista wyboru ponownie jako część głównego panelu My Norton. Znalazłem tę listę wyboru dość nieporęczną, wyświetlającą nieco mniej niż cztery z ponad 30 dostępnych opcji naraz. Większość czasu po prostu klikasz przycisk w głównym widoku My Norton, aby włączyć lub wyłączyć ochronę VPN.

VPN od Nortona używa dobrze ugruntowanego protokołu WireGuard, przynajmniej w systemie Windows. WireGuard obiecuje lepszą prędkość i bezpieczeństwo, a ponieważ jest to projekt open-source, jego kod jest dostępny dla każdego eksperta do przejrzenia i skomentowania. Nie masz wyboru.

Proszę przeczytać recenzję Norton Secure VPN na naszej stronie, aby uzyskać wnikliwe spojrzenie na jego funkcje i możliwości. W skrócie, jest to prosty, ale skuteczny VPN z przyzwoitą liczbą serwerów w różnych lokalizacjach na całym świecie. Firma utrzymuje politykę braku logów dla Twojej prywatności, a jako bonus może blokować śledzące reklamy. Najnowsza wersja zawiera zaawansowane funkcje, takie jak kill switch i tunelowanie podzielone, i nie blokuje już używania BitTorrent. Możesz wybrać lepszy samodzielny VPN, ale nie wyjdziesz na tym źle, korzystając z VPN, który jest częścią Norton 360.

SafeCam czyli zabezpieczenie naszej kamerki internetowej

Kilka rodzajów szkodliwego oprogramowania może podsłuchiwać użytkowników komputerów poprzez aktywowanie kamery internetowej bez ich wiedzy. Norton SafeCam to system ochrony przed szpiegowskim oprogramowaniem, który ma na celu zapobieganie wykorzystywaniu kamery internetowej bez zgody użytkownika.

Domyślnie SafeCam umożliwia dostęp do kamery dla znanych programów. Jeśli nieznany program próbuje aktywować kamerę, Norton wyświetla ostrzeżenie i pozwala użytkownikowi wybrać, czy zezwolić na działanie programu czy go zablokować, tylko raz lub na stałe. Jeśli zainstalowałeś nowe narzędzie do komunikacji wideo, możesz zawsze zezwolić na dostęp do kamery. W przypadku, gdy nie wywołałeś dostępu do kamery, zablokuj go!

Norton SafeCam to łatwy w obsłudze system ochrony przed szpiegowskim oprogramowaniem, który zapewnia bezpieczeństwo prywatności użytkowników.

Kontrola rodzicielska na wielu platformach

Norton Family to system kontroli i monitorowania rodzicielskiego, który działa na różnych platformach. Można go używać na urządzeniach z systemem Windows, Android oraz iOS. Jednakże, nie jest on dostępny dla użytkowników systemu macOS. Mac użytkownicy mogą zalogować się do systemu, aby dokonywać zarządzania, ale nie ma lokalnego agenta dla macOS.

Konfiguracja Norton Family odbywa się online, z małym lokalnym agentem do egzekwowania zasad na każdym urządzeniu. Wystarczy zalogować się na swoje konto Norton, utworzyć profil dla każdego dziecka i zainstalować aplikację na każdym urządzeniu używanym przez dziecko. Nie ma limitu na liczbę profili dzieci czy urządzeń.

Norton Family opisuje swoje różne funkcje jako zapewnienie nadzoru, a nie kontroli. Podkreśla również utrzymywanie otwartych linii komunikacji z dziećmi. Lokalna aplikacja sprowadza twoje ustawienia do prostego zestawu zasad domowych, które dzieci mogą sprawdzić w każdej chwili.

System kontroli rodzicielskiej obsługuje systemy Windows, Androida i iOS, ale nie macOS. Użytkownicy Maca mogą zalogować się, aby zarządzać ustawieniami, ale nie ma lokalnego agenta dla macOS. Konfigurując system Windows, możesz przyporządkować profil dziecka do konta użytkownika systemu Windows, pozostawiając nienaruszone swoje własne konto.

Czytaj więcej  Pieprzyc.com - Opinie o portalu oraz nasza recenzja

Norton Family opisuje swoje różne funkcje jako dostarczanie nadzoru, a nie kontroli. Podkreśla również utrzymanie otwartych linii komunikacyjnych z dziećmi. W rzeczywistości lokalna aplikacja sprowadza twoje ustawienia do prostego zestawu zasad domowych, które dzieci mogą sprawdzić w każdym momencie.

Nadzór nad stronami internetowymi

Norton Family oferuje filtr treści, który blokuje strony internetowe pasujące do prawie czterdziestu kategorii. Dla starszych dzieci może ostrzegać zamiast blokować i logować zdarzenie, jeśli dziecko zignoruje ostrzeżenie. Rozszerzenie przeglądarki dla Chrome, Edge i Firefox pozwala Nortonowi wyświetlić swoją informacyjną stronę blokowania nawet dla bezpiecznych stron HTTPS. Bez rozszerzenia przeglądarka wyświetla komunikat o błędzie, podczas gdy chwilowy komunikat wyjaśnia, co się stało. Niektóre funkcje, w tym nadzór nad wyszukiwaniem i nadzór nad wideo, nie działają bez rozszerzenia przeglądarki.

Podczas testowania tej funkcji za pomocą mocno niemarkowej przeglądarki, którą napisałem samodzielnie, skutecznie blokowała ona niezabezpieczone, nieodpowiednie strony. Jednak strony zabezpieczone protokołem HTTPS przechodziły bez problemu. Moi kontaktowi z Norton tłumaczą, że filtr HTTPS stosuje się do każdego programu zarejestrowanego w systemie Windows jako przeglądarka—tych, które pojawiają się, gdy wybierasz nową domyślną przeglądarkę. Mój rudymentarny program tego nie robi, więc Norton nie traktuje go jako przeglądarki, ale obsługuje wszystkie popularne przeglądarki komercyjne. Chyba że twoje dziecko ma umiejętności programistyczne do napisania przeglądarki, to nie jest poważna luka.

Nadzór nad wyszukiwaniem

Nadzór nad wyszukiwaniem wymusza bezpieczne wyszukiwanie w popularnych portalach wyszukiwania i loguje słowa kluczowe. Nadzór czasu pozwala rodzicom ustawić harmonogram korzystania z urządzenia wraz z maksymalnym dziennym czasem, oddzielnie dla każdego dnia tygodnia. Tutaj również rodzice mogą zdecydować, czy chcą tylko ostrzeżenie, gdy czas się skończy i zarejestrować każde przekroczenie limitu. Należy pamiętać, że śledzenie czasu działa na poziomie urządzenia. Jeśli twoje dziecko skończy czas na komputerze, może przełączyć się na tablet i kontynuować przeglądanie.

Nadzór nad wideo

Każdy kompleksowy system kontroli rodzicielskiej powinien zawierać wymienione powyżej funkcje. Nadzór nad wideo wykracza poza te podstawy, raportując wszystkie filmy, które dziecko ogląda na YouTube i Disney+. Śledzi także filmy oglądane na urządzeniach z systemem Android. Nadzór nad lokalizacją (dla systemów iOS i Android) śledzi lokalizację dziecka. Nadzór nad aplikacjami mobilnymi pozwala rodzicom blokować niechciane aplikacje na urządzeniach z systemem Android; ta funkcja teraz obejmuje również system Windows.

Po zdefiniowaniu zasad domowych, Norton Family zarządza wszystkimi urządzeniami twoich dzieci. Oddzielna karta podsumowuje aktywność w każdym obszarze nadzoru; oczywiście, można kliknąć, aby uzyskać bardziej szczegółowy widok.

Podsumowując, Norton Family to nowoczesny system kontroli rodzicielskiej na wielu platformach z wszystkimi oczekiwanymi funkcjami, w tym ochroną dla nieograniczonej liczby dzieci i nieograniczonej liczby urządzeń z systemami Windows

Nowy Monitor Prywatności

Norton wprowadza na rynek nowy produkt, który ma na celu pomóc użytkownikom w ochronie swoich danych osobowych. Nowy monitor prywatności firmy Norton umożliwia skanowanie witryn internetowych i sprawdzenie, które z nich gromadzą informacje o użytkowniku.

Aby skorzystać z nowego monitora prywatności, należy zalogować się na swoje konto Norton i podać kilka elementów swoich danych osobowych, takich jak imię i nazwisko, miasto, stan oraz rok urodzenia. Następnie program przeskanuje kilkadziesiąt witryn internetowych, na których można znaleźć informacje o użytkowniku.

Po przeskanowaniu witryn internetowych, użytkownik może przejrzeć wyniki skanowania i kliknąć przycisk „Usuń” obok nazwy witryny, na której znaleziono jego dane osobowe. Norton udostępnia link do witryny, na której można złożyć prośbę o usunięcie danych.

Jeśli użytkownik chce, aby Norton automatycznie usuwał jego dane z witryn internetowych, musi wykupić dodatkową subskrypcję monitora prywatności w cenie 129,99 dolarów rocznie. Usługa dostępna jest tylko w USA. Warto jednak zauważyć, że nie trzeba mieć Norton 360 Deluxe, aby skorzystać z darmowego skanowania. Można to zrobić online na stronie internetowej monitora prywatności.

Jednakże, jak wynika z testów, funkcja ta jest znacznie mniej skuteczna niż dedykowane usługi usuwania danych osobowych, takie jak Privacy Bee i Optery. Oba oferują darmowe skanowanie, podobnie jak Norton. Privacy Bee szybko przeskanował setki witryn i znalazł moje informacje na 46 z nich. Natomiast darmowa wersja Optery, która nie przeszukuje wszystkich witryn zarządzanych przez subskrypcje, znalazła moje dane na 14 witrynach. A Norton? Tylko na jednej.

Podsumowując, nowy monitor prywatności firmy Norton może być pomocny w ochronie prywatności użytkowników, jednak nie oferuje takiej skuteczności jak dedykowane usługi usuwania danych osobowych. Jeśli użytkownik chce skutecznie chronić swoje dane, powinien rozważyć wykupienie subskrypcji Privacy Bee lub Optery.

Czy Norton 360 Deluxe spowalnia komputer?

W dzisiejszych czasach, gdy bezpieczeństwo jest jednym z najważniejszych aspektów w korzystaniu z komputera, klienci oczekują, że programy antywirusowe nie będą wpływać negatywnie na wydajność ich systemu. Dlatego producenci oprogramowania antywirusowego starają się minimalizować wpływ na wydajność systemu.

Aby sprawdzić wpływ programu antywirusowego na wydajność systemu, przeprowadziłem kilka testów wydajnościowych. W pierwszym teście, sprawdziłem, czy Norton wpływa na prędkość kopiowania i przenoszenia plików. Przeprowadziłem test, w którym przemieszczałem różne pliki między dyskami i porównałem średni czas wykonania testu przed i po instalacji programu Norton. W wyniku testu stwierdziłem, że dodanie programu Norton spowodowało wydłużenie czasu wykonania testu o 9%, co nie jest zauważalne dla użytkownika.

W drugim teście, sprawdziłem, czy program Norton wpływa na czas kompresowania i dekompresowania tych samych plików. Test wykazał, że czas wykonania testu nie zmienił się po instalacji programu Norton.

Ostatnim testem, jaki przeprowadziłem, było sprawdzenie wpływu programu Norton na czas uruchamiania systemu. Uruchomiłem skrypt, który czekał na 10 sekund, a następnie obliczyłem czas potrzebny na uruchomienie systemu. Średni czas uruchamiania systemu przed i po instalacji programu Norton był taki sam.

Wszystkie przeprowadzone przeze mnie testy wykazały, że program Norton ma niski wpływ na wydajność systemu. Średni wpływ na wydajność wyniósł tylko 3%, co nie powinno być odczuwalne dla użytkownika. Niektórzy konkurenci, tak jak Avira i Webroot SecureAnywhere Internet Security Plus, nie wpłynęli na wydajność w ogóle.

Wnioskując, program Norton ma niski wpływ na wydajność systemu, co jest bardzo ważne dla użytkowników komputerów. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się ochroną swojego systemu bez obawy o spowolnienie jego pracy.

Pakiet zabezpieczający dla MacOS

Norton 360 Deluxe dla Maca oferuje znacznie więcej niż podstawowe oprogramowanie antywirusowe, dodając dwukierunkowy firewall, menedżer haseł, VPN od Norton oraz narzędzie do czyszczenia systemu z niepotrzebnych i zduplikowanych plików. W przeciwieństwie do innych dostępnych rozwiązań, Norton nie traktuje użytkowników macOSa jako drugiej kategorii i oferuje im pełnoprawny pakiet zabezpieczający.

Antywirus dla macOSa uzyskał certyfikat od AV-Test Institute z perfekcyjnym wynikiem 18 punktów. W teście ochrony przed phishingiem, osiągnął wynik 97% wykrywalności, tak jak jego odpowiednik dla Windowsa.

Firewall dla macOSa blokuje niechciane przychodzące połączenia i ostrzega, gdy łączysz się z niezabezpieczoną siecią. Podobnie jak w przypadku antywirusa dla Windowsa, chroni przed atakami wykorzystującymi luki w systemie. Jeśli włączysz blokowanie aplikacji, firewall działa w trybie „old-school”, pytając cię, co zrobić, gdy zobaczy nową aplikację próbującą uzyskać dostęp do sieci. Na Windowsie firewall korzysta z bazy danych online, aby definiować uprawnienia dla wielu znanych programów bezpiecznych. Na Macu natomiast pyta o każdy nieznany program.

Możesz zainstalować menedżer haseł Norton na swoim Macu i zsynchronizować go z innymi urządzeniami. System kontroli rodzicielskiej obsługuje wiele platform, ale niestety nie macOS. Niezwykłe narzędzie do czyszczenia systemu pomaga zaoszczędzić miejsce na dysku, usuwając niepotrzebne i zduplikowane pliki. Narzędzie to również identyfikuje pliki, które uważa za podobne, ale należy je dokładnie przejrzeć, ponieważ niektóre z nich są zupełnie różne.

Podobnie jak w przypadku Windowsa, aplikacja My Norton staje się „twarzą” programu. Należy jednak zauważyć, że niektóre funkcje pojawiają się w My Norton, nawet jeśli nie działają na twoim Macu. Klikając ikonę Cloud Backup, można zarządzać zestawami kopii zapasowych online. I choć można dokonać zmian w ustawieniach kontroli rodzicielskiej lub wyświetlić raporty online, nie ma lokalnego agenta do wprowadzania zmian na Macu.

Nowoczesna ochrona Androida

Twoja subskrypcja pozwala na zainstalowanie programu Norton 360 na maksymalnie pięciu urządzeniach działających pod kontrolą systemu Windows, macOS, Androida lub iOS. Rozszerzenie ochrony na smartfon lub tablet z systemem Android jest banalne. W panelu 'My Norton’ kliknij ikonę plusa obok opcji 'Protect Another Device’. Możesz podać adres e-mail używany na tym urządzeniu i kliknąć strzałkę, aby wysłać link, ale jeszcze łatwiej jest po prostu zeskanować kod QR. W przeciwieństwie do podobnej funkcji w McAfee+, nie musisz wybierać platformy; Norton automatycznie wybiera odpowiednie pobranie.

W starszych edycjach zabezpieczanie systemu Android wymagało zainstalowania trzech oddzielnych plików do pobrania. Obecna ochrona Androida opiera się na jednej głównej aplikacji oraz oddzielnej aplikacji LifeLock. Główny ekran wyświetla panele dla zabezpieczeń, tożsamości i VPN, z prostą opcją przesunięcia w dół w celu skanowania na obecność złośliwego oprogramowania.

Doskonałe wyniki testów laboratorium dla systemu Android.

Obserwuję raporty testowe z czterech laboratoriów z całego świata, które testują skuteczność antywirusów na systemie Windows, a trzy z nich przeprowadzają również testy na aplikacjach zabezpieczających Androida. Norton pojawia się w dwóch raportach z doskonałymi wynikami.

Podobnie jak na innych platformach, Instytut AV-Test ocenia aplikacje pod kątem ochrony, wydajności i użyteczności, przy czym w każdej kategorii dostępnych jest sześć punktów. Jak prawie każda aplikacja (oprócz Google Play Protect) w najnowszym raporcie, Norton uzyskał doskonałe 18 punktów.

Eksperci z MRG-Effitas oceniają aplikacje antywirusowe na Androida, używając różnych zestawów testowych, ale ważnym jest test nie-PUA. PUA to potencjalnie niechciane aplikacje, mniej ryzykowne aplikacje, które niektóre narzędzia antywirusowe mogą zignorować – ten test je ignoruje, używając tylko zweryfikowanego złośliwego oprogramowania. Podobnie jak Avast, AVG, Bitdefender i ESET, Norton uzyskał 100% wynik w tym teście.

Czytaj więcej  Keto Light Plus

Jeśli chodzi o całkowicie maksymalne wyniki laboratoriów Android, warto spojrzeć na Avast, AVG i Bitdefender. Ten trójkąt otrzymał 18 punktów od AV-Test i osiągnął 100% z AV-Comparatives i MRG-Effitas.

Funkcje zabezpieczeń

Dotknięcie opcji „Zabezpieczenia” przenosi nas do głównej strony zabezpieczeń mobilnych. Tutaj możemy uruchomić skan lub wywołać pięć innych funkcji: Zabezpieczenia aplikacji, Zabezpieczenia internetowe, Zabezpieczenia Wi-Fi, Zabezpieczenia urządzenia i Zabezpieczenia SMS. W teście skanowanie Norton działało szybko. Norton skanuje złośliwe i ryzykowne aplikacje, jak można się spodziewać, ale także aplikacje do monitorowania. Jego ochrona w czasie rzeczywistym sprawdza aplikacje podczas ich uruchamiania, nie tylko podczas instalacji.

Dotknięcie „Zabezpieczenia aplikacji” pozwala zobaczyć raport Nortona na temat zainstalowanych aplikacji. Wyświetla aplikacje z wysokim zużyciem danych, między innymi, ale także wyświetla aplikacje, które nie mają problemów. Składnik App Advisor dla Google Play robi coś, czego niewielu konkurentów może powtórzyć. Podczas przeglądania Sklepu Play sprawdza każdą wyświetlaną przez nas aplikację i wyświetla na dole strony ocenę bezpieczeństwa.

Zarządzanie bezpieczeństwem internetowym obejmuje zarządzanie bezpiecznymi witrynami i automatyczną ochronę przeglądarek i aplikacji społecznościowych. Na moim teście Pixel raportował ochronę dla Chrome’a, Facebooka, Instagrama i Messengera. Z tego panelu opcjonalnie możesz dodać ikonę Bezpiecznego Wyszukiwania na ekran główny.

Bezpieczeństwo Wi-Fi skanuje każdą sieć, do której się podłączasz, w poszukiwaniu różnych zagrożeń, wykraczając poza prostą detekcję, czy sieć jest zabezpieczona hasłem. Na przykład, ostrzega przed atakami typu „Evil Twin”. Podczas poszukiwania połączenia Wi-Fi, urządzenie aktywnie sprawdza, czy znajome punkty dostępu, jakby mówiąc: „Hej, MojaKawiarnia, jesteś tam?”. Atakujący używa specjalnego urządzenia, które potwierdza tę prośbę, przechwytując w ten sposób połączenie Wi-Fi twojego telefonu. Ale nie, gdy Norton dba o twoje bezpieczeństwo. Istnieje również link do konfiguracji VPN, omówionej poniżej w sekcji Prywatność.

Bezpieczeństwo Urządzenia odnosi się do ustawień konfiguracyjnych systemu Android, które mogą narazić twoje urządzenie na ryzyko. Między innymi sprawdza, czy urządzenie nie jest zrootowane i czy nie włączyłeś trybu debugowania USB. Sprawdza także, czy ustawiłeś ekran blokady i czy korzystasz z blokady biometrycznej. Konkretnie stwierdza „Ustawiono blokadę odcisków palców”, nawet gdy urządzenie korzysta z rozpoznawania twarzy.

Czy kiedykolwiek otrzymałeś spamowego SMS-a z linkiem do niebezpiecznej strony? Na pewno są one dość powszechne. Na telefonach z systemem Android, Norton ostrzega przed tymi niebezpiecznymi linkami. Strona zabezpieczeń SMS wymienia swoje wyniki.

Funkcje Tożsamości

Kiedy otworzyłem stronę dotyczącą tożsamości, dostałem zaproszenie do zainstalowania aplikacji LifeLock Identity. Okazało się, że jest to lepszy, bardziej przyjazny dla urządzeń mobilnych sposób dostępu do danych i kategorii monitorowania Dark Web. Dane, które już wprowadziłem, zostały wcześniej uzupełnione, co doceniłem.

To tyle jeśli chodzi o aplikację LifeLock. To wygodny sposób zarządzania chronionymi danymi osobowymi, a powiadomienia odkrywanych problemów podczas skanowania Dark Web są dostępne bezpośrednio na twoim telefonie.

Funkcje Prywatności

Funkcje prywatności w aplikacji mobilnej ograniczają się ściśle do dostępu do ochrony VPN i nowego monitora prywatności. Po udzieleniu niezbędnych uprawnień VPN, możesz połączyć się lub odłączyć, wybrać żądany region serwera i włączyć lub wyłączyć blokowanie Ad Tracker. Jeśli włączysz funkcję Auto VPN Nortona, automatycznie włącza ona VPN, gdy łączysz się z niezabezpieczoną siecią. W odróżnieniu od większości podobnych funkcji, wyłącza także VPN, gdy uznaje, że bieżąca sieć jest bezpieczna. Rozdzielone tunelowanie pozwala uruchamiać aplikacje wymagające dużej prędkości poza ochroną VPN, a przełącznik zabijania rozłącza z internetem, jeśli połączenie VPN zostanie przerwane, abyś nie wysyłał niezabezpieczonych danych. Należy zauważyć, że VPN jest całkowicie zintegrowany z mobilnym Norton 360.

Praca monitora prywatności odbywa się online. Dotknięcie tej funkcji w aplikacji Androida umożliwia dostęp do raportowania i opcji, które wyglądają bardzo podobnie do tego, co widzisz w systemie Windows.

Raport Ochrony

Możesz przesunąć w górę od dolnej części wyświetlacza aplikacji, aby zobaczyć raport na temat działań ochronnych Nortona z ostatnich 30 dni. Raport ten zaczyna się od listy aplikacji widocznych na urządzeniu, sklasyfikowanych jako Bezpieczne aplikacje, Zbieranie danych, Malware, Ransomware lub Nadzór. Mój testowy Pixel wymienił osiem Bezpiecznych Aplikacji i oznaczył dziewięć jako Zbierających Dane. Wśród nich znalazły się m.in. Proton Mail, Firefox i Google Pay.

Następnie raport wymienia aplikacje, które zostały przeanalizowane przez App Advisor for Google Play. Tutaj opcje są prostsze: Bezpieczne, Zbierające Dane i Malware. Raport kończy się rozbiciem odwiedzonych stron internetowych, sprawdzonych sieci Wi-Fi i problemów z Bezpieczeństwem Urządzenia.

Dla każdej sekcji raportu możesz dotknąć jednej ikony, aby uzyskać krótki opis, lub dotknąć innej, aby uzyskać pełny rozbój tego, co oznacza raport. Jednak składniki raportu nie są połączone z funkcjami aplikacji, o których raportują. Na przykład możesz zobaczyć, że Bezpieczeństwo Urządzenia wykryło ryzyko, ale musisz opuścić raport, aby dowiedzieć się, jakie to ryzyko było.

System kontroli rodzicielskiej Nortona obejmuje wszystkie urządzenia z systemami Windows, macOS i Android, które używają twoje dzieci. Wystarczy zainstalować aplikację na urządzeniu z systemem Android, połączyć ją z profilem dziecka, które korzysta z tego urządzenia, i gotowe.

Menadżer haseł Nortona pozwala udostępniać hasła na wszystkich urządzeniach: z systemami Windows, macOS, Android i iOS. Ponownie, wystarczy zainstalować aplikację i połączyć ją z twoim kontem. Zarządzasz nimi obiema z poziomu strony My Norton online.

To, czego tu nie znajdziesz

Największą funkcją, której nie znajdziesz w tej aplikacji, jest funkcja antykradzieżowa. Projektanci Nortona doszli do wniosku, że z wbudowanymi funkcjami „znajdź moje urządzenie” zarówno w iOS, jak i Androidzie, nie ma powodu do duplikowania tych wysiłków. Avast, McAfee i kilku innych doszło do tego samego wniosku, usuwając funkcję antykradzieżową ze swoich ofert na platformę Android. Norton również już nie próbuje blokować niechcianych połączeń i wiadomości, a funkcja Anti-Theft SIM również jest nieobecna.

Szkoda, że ​​składnik antykradzieżowy został usunięty, ale Norton 360 na Androida pozostaje potężnym i wieloaspektowym narzędziem zabezpieczeń. Całkowita przebudowa, którą przeszedł kilka lat temu, sprawiła, że jest znacznie łatwiejszy w użyciu.

Wzmocniona ochrona dla systemu iOS

W przypadku systemu iOS, ochronę można rozszerzyć, wysyłając link przez e-mail lub skanując kod QR wygenerowany przez aplikację My Norton na innym urządzeniu. Po kilku przebudowach w ostatnich wersjach, Norton na iOS wygląda prawie identycznie jak wersja na Androida, z dużymi panelami dla Bezpieczeństwa, Tożsamości i Prywatności na głównym ekranie. Jak w przypadku Androida, można przesunąć ekran w dół, aby wyświetlić raport ochrony.

Kliknięcie Bezpieczeństwo otwiera stronę z pięcioma funkcjami: Bezpieczeństwo sieci Wi-Fi, Bezpieczeństwo urządzenia, Bezpieczeństwo internetowe, Bezpieczeństwo SMS i Bezpieczeństwo kalendarza. Jak można się spodziewać, Bezpieczeństwo sieci Wi-Fi informuje, gdy łączysz się z siecią, która nie jest całkowicie bezpieczna. Bezpieczeństwo urządzenia po prostu sprawdza, czy system operacyjny jest aktualny i czy urządzenie jest chronione hasłem. Bezpieczeństwo internetowe używa technologii VPN, aby chronić wszystkie aplikacje przed niebezpiecznymi witrynami. Jednak ochrona na poziomie VPN blokuje domenowo, więc nie może obsłużyć niebezpiecznej strony znajdującej się na innej, bezpiecznej stronie.

Po włączeniu Bezpieczeństwa SMS, Norton sprawdza wszystkie linki w Twoich tekstach i ostrzega przed niebezpiecznymi. Teksty smishing (SMS phishing) stają się coraz bardziej powszechne, więc jest to przydatna funkcja. Wreszcie, Bezpieczeństwo kalendarza sprawdza wszystkie istniejące i proponowane spotkania kalendarzowe pod kątem niebezpiecznych linków i ataków opartych na kalendarzu.

Jak w przypadku Androida, kliknięcie Tożsamość zaprasza do zainstalowania aplikacji LifeLock Identity. Tutaj również aplikacja zapewnia przyjazny dla urządzeń mobilnych sposób zarządzania danymi osobowymi w celu monitorowania Dark Web oraz ostrzega o jakichkolwiek problemach.

Kliknięcie Prywatność na głównym ekranie umożliwia dostęp do zintegrowanego komponentu VPN, który wygląda i działa tak samo jak w wersji na Androida. Możesz wybrać region serwera, zdecydować, czy zablokować reklamy i przełączyć połączenie VPN włącz/wyłącz. Opcja Auto-Connect VPN, jeśli jest włączona, automatycznie łączy się przez VPN, gdy łączysz się z niezabezpieczonym punktem dostępu Wi-Fi i wyłącza VPN, gdy wracasz do bezpieczeństwa. Zauważyłem, że funkcje kill switch i split tunneling z wersji na Androida nie zostały przeniesione na iOS.

Jak w przypadku Androida, można kliknąć, aby uzyskać dostęp do funkcji Monitora prywatności w aplikacji iOS. Tutaj również wygląda i działa tak samo jak wersja internetowa pod systemem Windows.

Dostępne są oddzielne aplikacje do kontroli rodzicielskiej i zarządzania hasłami dla systemu iOS. Można je uruchomić z My Norton, klikając ikonę menu w lewym górnym rogu.

Ta sama technologia Apple, która sprawia, że ataki złośliwego oprogramowania są trudne w iOS, również przeszkadza firmom zabezpieczeń przy próbie instalacji ochrony. Jednak w obecnej edycji Norton 360 otrzymujesz pełną ochronę VPN dla swoich urządzeń z systemem iOS, co stanowi istotny i wartościowy wkład. Jego zdolności do filtrowania niebezpiecznych stron internetowych, ostrzegania przed niezabezpieczonymi sieciami Wi-Fi i raportowania problemów z ogólnym bezpieczeństwem urządzenia są również pomocne. A przebudowa interfejsu użytkownika sprawia, że proces instalacji i korzystania z ochrony iOS jest znacznie bardziej płynny.

Fantastyczna Kolekcja Przydatnych Funkcji

Norton 360 Deluxe to nie tylko świetny antywirus, ale także imponujący zestaw dodatkowych elementów zwiększających bezpieczeństwo. Wyróżnia się on na tle innych programów dzięki swojej bogatej kolekcji funkcji. Najważniejszą z nich jest Norton Secure VPN, który w przypadku osobnego zakupu kosztowałby ponad połowę ceny Norton 360 Deluxe. Dodatkowo, aplikacja My Norton zapewnia ochronę na wszystkich platformach. Norton 360 Deluxe został wybrany przez nas jako najlepszy program do bezpieczeństwa na różnych platformach.

Podsumowanie

Oprócz bezpieczeństwa na różnych platformach, hostowanej pamięci online i wielu funkcji zwiększających bezpieczeństwo, Norton 360 Deluxe oferuje nieograniczony VPN i pełnowartościowy system kontroli rodzicielskiej. To wysokiej jakości narzędzie zwiększające bezpieczeństwo, które jest wart swojej ceny.

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na jednym z portali społecznościowych, będziemy bardzo wdzięczni.

Podziel się z nami swoją opinią

Dodaj Odpowiedź

Thunderbird.pl - Najlepszy Ranking Produktów !
Logo