Shopee – Opinie, Recenzja, Czy to oszustwo ?

Shopee Opinie i Recenzja

Shopee to ogromna platforma ecommerce, która sprzedaje wszelkiego rodzaju produkty, często w bardzo dobrych oraz konkurencyjnych cenach, co jest głównym powodem tego, że Shopee jest tak popularne.

Zebraliśmy masę opinii o Shopee, które pokażemy w tej recenzji i zobaczycie dlaczego uważamy, iż Shopee to bardzo dobra platforma handlowa pozwalająca zaoszczędzić dużo kasy.

Ale główne pytanie nurtujące klientów brzmi czy Shopee to oszustwo?

W internecie jest masa negatywnych recenzji w których klienci twierdzą, że zostali oszukani.

W tej recenzji skupimy się między innymi na tym oraz omówimy co to jest Shopee, jak to działa, jak nie dać się oszukać oraz jak kupować taniej. Miłej lektury.

Zalety
 • Niskie ceny
 • Bardzo dobra aplikacja mobilna
 • Darmowa dostawa
 • Darmowy zwrot
 • Kupony oraz codzienne promocje
 • Ogromny wybór towarów
 • Gwarancja najniższej ceny lub zwrot 120% różnicy przy niektórych produktach
 • Gwarancja bezpiecznych zakupów Shopee
Wady
 • Obsługa klienta często zawodzi
 • Niektóre w szczególności azjatyckie firmy oszukują
 • Należy zachować szczególną uwagę i zwracać uwagę na oceny sprzedawców

Spis Treści:

Co to jest Shopee?

Shopee to singapurska platforma ecommerce, która została po raz pierwszy uruchomiona w 2015 roku przez Sea Group, firmę założoną w 2009 roku przez Forresta Li i od 2017 roku notowaną na NYSE czyli słynnej nowojorskiej giełdzie.

Wszystko zaczęło się od aplikacji mobilnej za pomocą której obsługiwało się tę platformę społecznościowa ecommerce, ale od tego czasu firma bardzo mocno się rozwinęła. Szybko powstałą ich strona internetowa i zaczęli poważnie konkurować z takimi gigantami jak AliExpress i Lazada.

W tej chwili platforma jest dostępna głównie w południowo-wschodniej Azji, w Polsce, USA ale trzeba wspomnieć, iż nadal prężnie rozwija swoją działalność na kolejne kraje.

W skrócie, Shopee jest platformą ecommerce stworzoną głównię dla krajów azjatyckich, której działalność rozpoczęła się w 2015 roku, gdzie osoby fizyczne oraz firmy mogą zarówno kupować, jak i sprzedawać przedmioty w bardzo łatwy sposób. Takie azjatyckie Allegro.

Jak działa Shopee?

W tym punkcie postaramy się opisać jak działa sklep Shopee Polska oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania.

Zakupy na Shopee

shopee zakupy

Proces zakupu jest prosty i łatwy co jest oczywiście normalnością w tych czasach. Łatwość obsługi jest dużym plusem na Shopee.

Produkty można wyszukiwać czy filtrować na wiele różnych sposobów oraz wybierać z kilkunastu głównych kategorii. Są to między innymi:

 • Supermarket
 • Uroda
 • Zdrowie
 • Moda męska
 • Telefony i akcesoria
 • Komputery i laptopy
 • RTV i AGD
 • Dom i ogród
 • Buty damskie i męskie
 • Biżuteria
 • Sport i rekreacja
 • Zwierzęta domowe i wiele innych..

W sklepie znajduje się setki tysięcy produktów i dziesiątki kategorii.

Jednak najważniejszym aspektem, który często decyduje o tym czy zrobimy w sklepie zakupy jest bezpieczeństwo zakupów podczas użytkowania platformy.

Na początek trzeba powiedzieć, że nie kupujesz produktów bezpośrednio od Shopee. Shopee jest tylko platformą, która łączy kupujących i sprzedających, coś jak nasze rodzime Allegro. Chociaż istnieją duże firmy, które sprzedają na Shopee, większość produktów, które można tam znaleźć są sprzedawane przez małe firmy.

Każda firma oraz osoba fizyczna może rozpocząć sprzedaż na Shopee, w tym aspekcie firma nie różni się zbytnio od Allegro czy Ebay.

Jak wiemy jest to doskonałe rozwiązanie z wielu powodów, ale budzi również pewne obawy dotyczące bezpieczeństwa samych transakcji.

Elementy społecznościowe na Shopee

Jako, że Shopee to społecznościowa platforma ecommerce warto kupować albo od sprzedawców polskich, super sprzedawców albo od takich których oceny oraz recenzje nie pozostawiają złudzeń iż nie są oni oszustami.

Przy wejściu na stronę przedmiotu będziesz mógł zobaczyć średnią ocen klientów, ile jest tych ocen czy ile sztuk przedmiotu zostało sprzedanych…

Czytaj więcej  Keto Light Plus
shopee oceny sprzedawców

Klikając na ocenę sprzedawcy zostaniemy przeniesieni na dół strony gdzie można przejrzeć wszystkie komentarze klientów danego sklepu. Dodatkowo możesz kliknąć na nazwę sprzedawcy, aby zobaczyć wszystkie produkty aktualnie sprzedawane w sklepie.

Wchodząc na stronę główną danego sklepu na platformie Shopee użytkownik może przejrzeć średnią ocen dla całego sklepu, dowiedzieć się czy właściciel odpowiada na pytanie kupujących czy np. zobaczyć ile dany sklep ma obserwujących.

Shopee gwarancja bezpiecznych zakupów – zwrot

Podczas zakupów w niektórych sklepach można znaleźć następującą ikonkę „Shopee Gwarantuje Bezpieczne Zakupy” co wg. Shopee oznacza, że jeśli nie otrzymasz produktu to można dokonać zwrotu za darmo i otrzymać od właściciela zwrot pieniędzy.

shopee zwroty
Shopee zwroty – warto kupować produkty przy których znajduję się powyższa ikona.

Jest to gwarancja, którą otrzymują kupujący nabywając dany towar. Aby zabezpieczyć klienta Shopee przed oszustwem, firma przetrzymuje Twoje pieniądze na innym rachunku, do czasu kiedy klient potwierdzi, iż otrzymał przesyłkę lub 3 dni po tym jak firma przesyłkowa potwierdzi bezpieczne dostarczenie towaru do klienta. Dopiero wtedy pieniądze są przekazywane sprzedawcy.

Czyli w skrócie, kiedy kupujesz na Shopee Twoje pieniądze są przetrzymywane na innym koncie aż do czasu potwierdzenia otrzymania przesyłki.

Jest to jedno z kilku zabezpieczeń Shopee mających ochraniać kupujących przed nieuczciwymi sprzedawcami.

Sprzedaż produktów na platformie Shopee

Shopee, pod pewnymi względami, jest podobne do tego, czym dla Nas jest Allegro a dla USA Ebay.

Nie każdy może zostać tam sprzedawcą, ale każdy może spróbować nim zostać .Aby zostać sprzedawcą na Shopee trzeba przejść kilka kroków:

 1. Kliknij tutaj i zarejestruj się jako sprzedawca.
 2. Czekaj na kontakt ze strony obsługi Shopee, jeśli Twój wniosek o zostanie sprzedawcą zostanie zatwierdzony.
 3. Załaduj listę produktów oraz wypełnij wymagane pola (w tym miejscu znajdziecie wszystkie potrzebne informacje)
 4. Ustaw wszystkie dostępne opcje dostawy oraz metody płatności (jeśli masz problemy wystarczy napisać do obsługi w Shopee)

Jedna z największych zalet platformy jest taka, iż nie ma żadnych opłat dla sprzedawców. Shopee nie pobiera prowizji i możesz korzystać z platformy za darmo, nie ma też żadnych opłat za wystawienie aukcji.

Jednak należy dodać, że będziesz musiał poradzić sobie z wysyłką towarów na własną rękę. Logistyka jest obsługiwana przez zewnętrzne firmy.

Przechowywanie towarów również leży w zakresie obowiązków sprzedawcy. Shopee nie przechowuje towarów i nie posiada własnych magazynów.

Jako sprzedawca na Shopee w zasadzie używasz platformy, aby połączyć się z klientami i ułatwić sobie proces sprzedaży.

Tak samo jak na największych platformach w naszym kraju kupujący będzie mógł odnaleźć Twoje produkty poprzez wyszukiwarkę na stronie Shopee.

Oczywiście na Shopee istnieją też płatne funkcje np. zwiększające ekspozycje sprzedawcy i jego produktów po uiszczeniu odpowiedniej opłaty.

Funkcje społecznościowe platformy Shopee

Jak wspomniałem wcześniej, Shopee posiada dużo więcej funkncji społecznościowych niż inne podobne platformy z regionu Azji, takie jak AliExpress.

Kupujący mogą np. dodać Twój sklep do obserwowanych, a Twoje oceny produktów czy całego sklepu będą miały ogromny wpływ na ewentualny sukces.

Więc trzeba sprzedawać produkty dobrej jakości, reagować na opinie czy pytania klientów jak najszybciej i zrobić wszystko, aby wszyscy byli zadowoleni.

Czym jest Shopee Supermarket?

Podczas zakupów mogłeś zauważyć, że niektóre przedmioty sprzedawane są w kategorii „Supermarket”. Co to oznacza postaramy się wyjaśnić poniżej.

Shopee Supermarket jest to osobna kategoria dla oryginalnych marek i najlepszych sprzedawców. To tutaj duże firmy sprzedają swoje produkty na Shopee.

Przy zakupie produktu, który jest wymieniony w tym obszarze widać, otrzymujemy gwarancję, że wszystkie produkty są w 100% oryginalne a ewentualne zwroty zostaną rozpatrzone w terminie do 15 dni od daty zakupu.

Każdy produkt z tej kategorii jest sprzedawany przez najlepszych polskich sprzedawców, także ryzyko bycia oszukanym jest praktycznie zerowe.

Kontakt z Shopee – Telefon, Email, BOK

Istnieje kilka różnych sposobów, aby skontaktować się z obsługą Shopee, jeśli masz jakiekolwiek problemy lub po prostu potrzebujesz pomocy.

Będziesz mógł opisać swoje problemy poprzez formularz kontaktowy za pośrednictwem ich strony internetowej, korzystając z czatu lub dzwoniąc pod numer telefony. Numer telefonu i link do strony z formularzem kontaktowym będzie się różnił w zależności od miejsca na świecie, w którym się znajdujesz. Dla Polski informacje kontaktowe to:

 • Shopee Infolinia: +48 221 520 001
 • Formularz kontaktowy: https://help.shopee.pl/
 • Czat z obsługą dostępny jest na samym dole aplikacji mobilnej
Czytaj więcej  Preply - Opinie, recenzja, logowanie, cena

Aby samemu odnaleźć odpowiedni sposób kontaktu wystarczy zejść na sam dół strony i odnaleźć centrum pomocy.

Przed skontaktowaniem się z nimi najlepiej samemu przejrzeć informacje zawarte w Centrum Pomocy, aby sprawdzić, czy nie ma tam odpowiedzi na Twoje pytanie.

Shopee zwrot towaru i pieniędzy

Tak jak wspomniałem wyżej, jeśli kupisz produkt z kategorii „Supermarket”, w którym sprzedawane są tylko oryginalne marki przez topowych sprzedawców ewentualny zwrot otrzymasz w ciągu 15-20 dni po tym jak zwrócisz towar. Zazwyczaj nastąpi to dużo szybciej.

Nie ma jednak żadnych przedpłaconych etykiet wysyłkowych. Musisz pokryć koszty z góry, a następnie firma przekaże Ci pieniądze za pośrednictwem aplikacji Shopee.

Jeśli dokonasz zakupu poza supermarketem Shopee, procedura zwrotu, będzie zależna od sprzedawcy. Będziesz musiał skontaktować się z nim i wypracować porozumienie.

Jaka jest nasza opinia o Shopee?

Shopee sprawia, że kupowanie i sprzedawanie online jest dziecinnie proste, bardzo wygodne oraz całkiem bezpieczne dzięki ich gwarancji bezpiecznych zakupów. Ich aplikacja mobilna działa świetnie i jest bardzo przejrzysta z bardzo dużym naciskiem na funkcje społecznościowe.

Aplikacja Shopee opinie ma w przytłaczającej większości bardzo pozytywne i nie można powiedzieć o niej złego słowa.

Warto również dodać, że sprzedawcy mogą wystawiać oceny kupującym podobnie jak na naszym rodzimym Allegro. I tak jak na naszej platformie kupujący może nie chcieć mieć do czynienia z klientem ze złymi ocenami albo ich brakiem.

Oczywiście platforma nie jest bez wad. Przede wszystkim nie jestem zbyt wielkim fanem układu strony internetowej. Nie jest to nic strasznego, ale wygląda na to, że za bardzo wzorują się na takich stronach jak AliExpress, podczas gdy layout w stylu Amazon bądź Allegro byłby znacznie lepszym wyborem jeśli chodzi o styl oraz funkcjonalność.

Istnieje również sporo skarg na platformę, z których wiele dotyczy braku wsparcia dla klientów. O tym poniżej.

Skargi i oskarżenia o oszustwa na platformie Shopee

Jeśli chodzi o skargi na Shopee, jest ich multum. Wystarczy tylko spojrzeć na ich ocenę na Trustpilot.

Shopee Opinie

Ocena wygląda mega słabo ale trzeba od razu powiedzieć, że tego typu strony zazwyczaj mają tak niskie oceny. Często wynika to z tego, iż użytkownicy nie wiedzą, że towar często idzie z drugiego końca świata i czas wysyłki potrafi dochodzić do 2 miesięcy.

Zresztą spójrzcie poniżej na dużo bardziej znaną firmę i jej oceny. Wszyscy zainteresowani raczej wiedzą, że firma jest uczciwa.

alliexpress trustpilot

Jednak aby jak najbardziej uczciwie przedstawić Shopee pokaże tutaj najczęstsze skargi i narzekania na tę platformę.

#1: Ludzie oskarżający firmę o nierespektowanie praw konsumenta

shopee opinie
Shopee opinie

Tak jak wynika to z powyższej opinii o Shopee, ludzie narzekają na kruczki ukryte głęboko w regulaminie sklepu dotyczące kupony oraz samych promocji na Shopee.

Osoby skarzą się również na dodawanie do list subskrypcyjnych bez ich wiedzy. Sama obsługa klienta nie należy do najlepszych więc dla tych użytkowników często problemy i narzekania są nie do rozwiązania.

#2: Trudności z uzyskaniem zwrotu pieniędzy

shopee zwroty
Shopee zwrot pieniędzy

Najwyraźniej uzyskanie zwrotu pieniędzy jest trudniejsze niż może się początkowo wydawać. Skarga pokazana powyżej pochodzi od kogoś, kto kupił telefon komórkowy, który okazał się być niedziałającą podróbką. Jednak należy dodać, że często oceny te wynikają z nieznajomości regulaminu serwisu.

Czekając na zwrot pieniędzy trzeba wykazać się cierpliwością ponieważ platforma ma 14 dni na rozpatrzenie reklamacji a dodatkowo na zwrot pieniędzy mają 10 dni roboczych ! Daje to w sumie prawie miesiąc.

#3: Brak przedpłaconych etykiet zwrotnych

shopee etykiety zwrotu

Jest wiadomo, że Shopee nie może zapewnić etykiet zwrotnych dla sprzedawców zewnętrznych ale niestety zdarzają się sytuacje, że etykiet nie ma także poprzez zakupy w Supermarkecie Shopee.

W końcu i tak koszty wysyłki zwracane są wszystkim klientom platformy więc dlaczego nie wysyłać etykiety od razu z przesyłką?

Miejmy nadzieję, że w najbliższej przyszłości się to zmieni.

#4: Słaba obsługa klienta

shopee obsługa klienta

Aczkolwiek mamy też komentarze jak ten poniższy.

Czytaj więcej  Tutlo - Opinie, recenzja, logowanie, cena

Ogólnie rzecz biorąc, jest sporo skarg na nieuprzejmość i ogólny brak dobrej obsługi klienta, zbyt wiele, aby jepo prostu zignorować.

Sposób, w jaki obsługa klienta rozpatruje skargi od klientów, wydaje się być zatem nieodpowiedni. Mamy tylko nadzieję, że w najbliższej przyszłości się to zmieni.

#5: Ogólne zarzuty o oszustwo

shopee oszustwo
shopee oszustwo

Oczywiście jest też grupa ludzi po prostu nazywających to miejsce wielkim oszustwem, ale nie oferujących żadnych konkretnych dowodów, dlaczego tak to określają.

#6: Problem z podróbkami

Sprzedaż podrobionych przedmiotów na Shopee to duży problem… ale znowu Shopee opinia zależy od chyba od tego, kogo zapytasz.

Owszem na Shopee można znaleźć oryginalne produkty od oryginalnych producentów ale jest też druga strona czyli cała masa podróbek lepszych i gorszych. Jedynym wyjątkiem jest Shopee Supermarket gdzie wg. zapewnień właścicieli wszyscy sprzedawcy sprzedają oryginalne produkty do których posiadają prawa.

Trzeba uczciwie przyznać, iż problem dotyczy też platform typu Allegro czy Ebay. Musisz być ostrożny przy zamawianiu i zawsze upewnij się, że chcesz ten produkt czytając recenzje oraz sprawdzając oceny produktu.

Warto też wspomnieć, że problem z podróbkami na Shopee w porównaniu do innego azjatyckiego giganta jakim jest Aliexpress jest znikomy.

Jak nie dać się oszukać na Shopee?

Faktem jest, że są osoby, które korzystając z Shopee i zostają oszukane przez nieuczciwych sprzedawców ale trzeba od razu dodać, że jest to problemem każdej platformy handlowej.

Shopee to miejsce, które jest niczym więcej niż platformą łączącą kupujących i sprzedających. Jasne, platforma oferuje pewne gwarancje dla kupujących oraz ochronę przed byciem oszukanym ale jak na każdej tego typu platformie istnieje szansa, że zostaniemy oszukani przez nieuczciwych sprzedawców.

Aby uniknąć tego typu przykrych niespodzianek wystarczy zastosować się do poniższych puntków:

 • Kupuj tylko od sprzedawców o dobrej reputacji z dobrymi ocenami

Zawsze sprawdzaj oceny oraz komentarze na temat sprzedawcy, zanim dokonasz u niego jakiegokolwiek zakupu. Dzięki tym funkcjom społecznościowym bardzo łatwo zobaczyć, który sprzedawca liczy się ze zdaniem klienta.

 • Kupuj towary w Supermarkecie Shopee

Supermarket Shopee jest przeznaczony dla najbardziej zaufanych sprzedawców na platformie. Jeśli więc obawiasz się, że zostaniesz oszukany, kupuj tylko przedmioty wystawione w tej kategorii.

Shopee kupony – o co chodzi?

Generalnie każdego dnia Shopee oddaje w ręce kupców kupony dzięki którym można nabyć rzeczy ze zniżka do kilkudziesięciu złotych. Trzeba jednak pamiętać, że promocje są czasowo oraz ilościowo ograniczone, stąd wynikają skargi klientów na działanie kuponów. Ogólnie należy pamiętać kto pierwszy ten lepszy 🙂

Shopee – Czas dostawy

Więc Shopee i dostawa to temat rzeka, otóż niektóre z towarów idą z najdalszych zakątków świata i zdarzało się, że czas dostawy dochodził do 2 miesięcy więc każdemu kupującemu zalecamy dokładnie czytanie wszystkich instrukcji oraz komunikatów znajdujących się na stronie.

Trzeba tutaj powiedzieć, że duża część sprzedających wysyła swoje towary z dalekiej Azji więc ciężko aby drogą morską dotarły do nas szybciej niż nasz rodzimy kurier.

Shopee kupony

Oczywiście kupony do platformy Shopee oferujące zniżki i nie tylko, są prawdziwe, nawet rejestrując się z naszego linku traficie na niesamowita promocję. Także pragnę rozwiać wszelkie wątpliwości, warto korzystać z kuponów do Shopee !

Shopee opinie czyli podsumowanie recenzji, czy platforma jest bezpieczna?

Shopee to z całą pewnością nie jest scam ani oszustwo. Bez wątpienia firma mogłaby dokonać pewnych ulepszeń w w sferze obsługi klienta oraz rozwiązywania sporów na linii sprzedawca klient.

Czy na Shopee można zostać oszukanym? Tak, z pewnością jest to możliwe. W internecie zawsze jest masa oszustów, którzy chcą się dorobić na naiwności klientów. Jednak stosując się do naszych wskazówek można kupować na Shopee całkowicie bezpiecznie oraz korzystać z ich niesamowitych okazji i promocji.

Podsumowując Shopee to bardzo dobra platforma z wieloma świetnymi ofertami, a jej rosnąca popularność odzwierciedla to, jak dobra jest w rzeczywistości. Należy pamiętać, że najgłośniej swoje zdanie wyrażają oszukani a zdecydowana większość klientów jest bardzo zadowolona z platformy. Sama reklama Shopee w telewizji świadczy o tym, że interes jest legitny, którzy z nas nie słyszał . Szczerze polecamy Shopee !

Podziel się z nami swoją opinią

Dodaj Odpowiedź

Thunderbird.pl - Najlepszy Ranking Produktów !
Logo