Preply – Opinie, recenzja, logowanie, cena

Nauka języków obcych pod okiem native speakerów zawsze jest skuteczna, ale wymaga poświęcenia dużo wolnego czasu i uczęszczania na zajęcia o określonych porach, co nie jest możliwe dla wszystkich ze względu na brak wolnego czasu lub nieodpowiedni grafik.

Innym rozwiązaniem są platformy językowe, które pozwalają na dostęp do kursów online. To wygodne rozwiązanie, ale wymaga samodyscypliny i dobrej motywacji, ponieważ uczy się samodzielnie.

Okazuje się jednak, że tradycyjne lekcje z native speakerem można skutecznie połączyć z możliwością ich odbywania w zaciszu własnego domu. Takie możliwości zapewnia platforma Preply – co to jest i co oferuje? Dowiedz się teraz!

Preply – Opinie oraz zalety i wady w skrócie

Zalety
 • Nauczyciele najwyższych lotów
 • Duży wybór korepetytorów uczących w najpopularniejszych językach
 • Duży wybór nauczycieli w mniej popularnych językach
 • Zniżki przy zakupie większej ilości lekcji
 • Obsługa klienta na najwyższym poziomie
 • Łatwo umówić się i zaplanować kolejne lekcje
Wady
 • Nie ma zbyt dużo paczek lekcji do wyboru

Co to jest preply.com?

Jeśli chcesz uczyć się języków obcych online, zapewne wiesz, że możesz brać udział w zajęciach przez komunikator Skype. Rozmowa wideo przez internet to świetny sposób na zdobywanie wiedzy lingwistycznej.

Możesz uczyć się języków obcych w zaciszu własnego domu o dowolnej porze, kiedy masz na to czas. Native speakerzy, zwani potocznie tutorami, reklamują się na wielu portalach. Łatwo ich znaleźć, ale trudno ocenić ich wiarygodność.

Preply.com pomaga rozwiązać ten problem. Na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykły serwis ogłoszeniowy dotyczący nauki języka obcego, ale umożliwia użytkownikom, czyli osobom chcącym uczyć się języka, zweryfikowanie kompetencji native speakerów przedstawiających swoje oferty na stronie.

Preply.com jest połączeniem między osobami chcącymi uczyć się języka obcego a osobami posiadającymi wiedzę lingwistyczną i chęć jej przekazywania. Należy dodać, że ta druga grupa może traktować portal jako sposób na dodatkowe zarobki.

Czytaj więcej  Pieprzyc.com - Opinie o portalu oraz nasza recenzja

Jakich języków można się uczyć na platformie Preply?

preply języki

Zaletą serwisu internetowego Preply jest to, że spełni oczekiwania praktycznie każdej osoby chcącej zgłębiać wiedzę lingwistyczną. Tutorzy wielu popularnych języków, takich jak angielski, francuski, włoski, niemiecki, rosyjski, chiński, japoński i koreański, ogłaszają się na stronie. Bez problemu można znaleźć native speakerów specjalizujących się w tych językach.

Co ciekawe, na stronie można znaleźć także osoby chętne do przekazywania wiedzy o nieco bardziej egzotycznych językach. Nic nie stoi na przeszkodzie, by uczyć się języków takich jak duński, hebrajski, serbski, hindi, a nawet urdu! Oferta jest więc bardzo szeroka.

W jaki sposób działa platforma do nauki języków Preply?

Skupmy się teraz na opisie działania portalu preply.com. Portal szczyci się tym, że obecnie łączy ponad 50 tysięcy lektorów specjalizujących się w różnych językach. Jak można przeglądać ich oferty? Okazuje się, że jest to dość proste.

Aby zacząć, należy skorzystać z dostępnej na stronie wyszukiwarki i wybrać język, którego chcemy się uczyć. Można także po prostu kliknąć jedną z wyświetlanych kategorii językowych, co od razu przeniesie nas do listy z odpowiednimi lektorami. Co dalej?

Na tym etapie można zawęzić wyniki wyszukiwania, ustalając swoje oczekiwania. Ten krok nie jest obowiązkowy. Na preply.com formularzu wyszukiwania można określić m.in.:

 • porę dnia w której najchętniej chcemy pobierać lekcję
 • ile jesteśmy gotowi zapłacić za lekcję
 • skąd pochodzić ma lektor
 • szczegóły dotyczące języka jakiego chcemy się nauczyć, poziom zaawansowanie itp.

Po zastosowaniu filtrów można już przeglądać ogłoszenia różnych tutorów. Łatwo je sortować według ceny, popularności konkretnego lektora lub jego oceny w serwisie. Jeśli zdecydujesz się na ofertę, możesz odbyć np. jedną lekcję próbną i wtedy zdecydować, czy chcesz kontynuować współpracę z native speakerem.

Jakie są wady oraz zalety portalu do nauki języków obcych preply.com?

Jedną z największych zalet tego serwisu, odróżniającą go od zwykłych portali ogłoszeniowych, jest większe bezpieczeństwo. Przed wybraniem oferty konkretnego lektora, możesz poznać opinie na jego temat lub sprawdzić jego oceny, które są dodawane przez użytkowników – osoby, które uczestniczyły w lekcjach prowadzonych przez danego tutora.

Czytaj więcej  Erotilink - Opinie i Recenzja o portalu randkowym

Pamiętaj, że uczenie się języka obcego pod okiem native speakera zawsze jest najskuteczniejsze. Możesz praktycznie poznawać zastosowania różnych słów, prowadzić rozmówki i uczyć się prawidłowej wymowy.

Zaletą preply.com jest to, że sam wybierasz, z kim chcesz pracować. Na karcie z ofertą każdej osoby znajduje się również filmik z nagraniem głosu tutora, dzięki czemu łatwo ocenić jego umiejętności i podjąć decyzję.

Czy preply.com ma jakieś wady? Nie jest to typowa platforma językowa, więc nie masz dostępu do materiałów edukacyjnych, które mogłabyś używać w dowolnym momencie.

Zajęcia są prowadzone przez ludzi, co oznacza, że musisz zachować pewien poziom systematyczności i uczestniczyć w nich w określone dni i o konkretnych godzinach.

Jedną ze słabszych stron preply.com jest konieczność opłacenia większej liczby godzin nauki języka z wyprzedzeniem. Szczegóły te zostaną omówione później.

Preply – cena oraz koszty związane z użytkowanie z perspektywy nauczyciela oraz ucznia

preply korepetytorzy

Aby móc uczyć się języka obcego, musisz założyć bezpłatne konto użytkownika na stronie internetowej. Możesz bezpłatnie przeglądać oferty lektorów, ale aby skorzystać z jakiejś z nich, potrzebne będzie już konto użytkownika doładowane odpowiednią kwotą.

Ile zapłacisz za naukę języka obcego zależy od tego, którą osobę wybierzesz jako swojego nauczyciela. Nasze obserwacje wskazują, że ceny za godzinę zajęć zaczynają się od kilku złotych i mogą sięgać nawet kilkuset złotych. Dostępnych jest wiele opcji cenowych.

Aby korzystać z usług danego lektora, trzeba zapłacić z góry za sześć, dwanaście lub dwadzieścia godzin zajęć. Z tego powodu warto rozważyć skorzystanie z tzw. lekcji próbnej, która pozwoli zapłacić jedynie za nią i pozwoli podjąć decyzję, czy oferowany poziom nauki oraz lektor spełniają Twoje oczekiwania.

Dla tutorów Preply.com to miejsce, gdzie mogą oni zarabiać dodatkowe pieniądze. Tutorzy mogą samodzielnie ustalać cenę za godzinę zajęć, a konto w serwisie jest bezpłatne, aczkolwiek serwis pobiera prowizję od każdej transakcji.

Procent prowizji, jaki serwis pobiera za lekcję próbną, jest szczególnie wysoki i wynosi 100%. To oznacza, że za zajęcia zapoznawcze z klientem tutor nie otrzyma wynagrodzenia. Takie rozwiązanie ma na celu zapewnienie jak najlepszej jakości usług językowych, a także motywować lektorów do jak największego zaangażowania, co ma zachęcić użytkowników do skorzystania z ich oferty.

Preply – jak wygląda sama lekcja?

Firma Preply stworzyła własną platformę do rozmów wideo online zwaną Preply Space. Użytkownicy, którzy wolą korzystać z innych aplikacji, takich jak Skype, nadal mogą to robić. Preply Space to miejsce, gdzie odbywają się lekcje. Można się tam dostać, zalogować i kliknąć „Moje zajęcia”

Zazwyczaj lekcje trwają godzinę, ale można je przedłużyć po uzgodnieniu z korepetytorem. Preply Space jest wbudowane w platformę i pozwala na rozmawianie przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox, Opera, Internet Explorer).

To ułatwia kontakt z nauczycielem, ponieważ nie trzeba szukać identyfikatorów Skype. Preply Space działa płynnie i bezproblemowo, co poprawia jakość lekcji.Zawsze, kiedy przygotowuję się do spotkania online, lekcji lub wywiadu, sprawdzam, czy mikrofon i kamera internetowa działają.

Wcześniej testowanie połączenia przez Skype było uciążliwe, ale Preply Space ma funkcję, dzięki której można sprawdzić, jak wyglądamy na ekranie przed rozpoczęciem lekcji.W platformie Preply Space istnieją narzędzia pozwalające nauczycielowi i uczniowi ustalić cel lekcji, zaplanować materiały, przećwiczyć nowe słownictwo, poprawić błędy, zaplanować zadania domowe i określić cele na następną lekcję. To bardzo przydatne, ponieważ umożliwia prowadzenie profesjonalnych lekcji i pozwala na ich późniejsze przejrzenie.

Preply – Moja opinia i podsumowanie recenzji

Preply to solidna platforma dla korepetytorów i nauczycieli. Łatwo jest dla studenta znaleźć i wybrać odpowiedniego korepetytora. System przesyłania wiadomości i Preply Space są intuicyjne i umożliwiają wygodną naukę online. Ogólnie platforma ta jest doskonałym narzędziem do nauki języka online dla nauczycieli i uczniów.

Jeśli szukasz odpowiedniego korepetytora na lekcje indywidualne w swoim przedziale cenowym, Preply może być dobrym wyborem. Możesz spróbować zarezerwować lekcję próbną, aby sprawdzić, czy korepetytor i poziom nauki odpowiadają twoim oczekiwaniom.

Jeśli nie jesteś zadowolony, możesz otrzymać zwrot pieniędzy. Możesz też poprosić Preply o znalezienie odpowiedniego korepetytora w twoim imieniu. Jeśli masz pytania, możesz je zadać w komentarzu poniżej.

Sprawdź też inne recenzje serwisów dotyczących nauki języków obcych jak Italki czy Tutlo.

Podziel się z nami swoją opinią

Dodaj Odpowiedź

Thunderbird.pl - Najlepszy Ranking Produktów !
Logo