Esketit Opinie, Recenzja – Przeczytaj zanim zainwestujesz!

Esketit Opinie i Recenzja

Esketit to nowo powstała platforma pożyczek P2P należąca do międzynarodowej firmy pożyczkowej CreamFinance. Obecnie można zainwestować w pożyczki z takich krajów jak Meksyk, Jordania, Czechy, Łotwa czy Sri Lanka ze średnią roczną stopą zwrotu na poziomie 13,36%. Czy Esketit jest wart swojej inwestycji? Dowiedz się więcej w naszej dogłębnej recenzji Esketit.

Plusy
 • Doskonałe recenzje na Trustpilot
 • Duża różnorodność geograficzna
 • W razie problemów obowiązek wykupu pożyczek
 • Gwarancja grupowa na niektóre pożyczki
 • Dostępny jest rynek wtórny
 • Dostępna jest funkcja Auto-invest
 • Brak opłat dla inwestorów
Minusy
 • Tylko pożyczkodawcy z Creamfinance
 • Pożyczki z Jordanii nie są objęte gwarancją grupową

Spis treści:

Esketit Bonus – Zyskaj nawet 1%

Esketit oferuje kod promocyjny Esketit, który można wpisać podczas rejestracji. Nie jest to jednak wymagane, aby otrzymać bonus cashback. W naszym serwisie wynegocjowaliśmy dla naszych czytelników bonus 1%.

Rejestrując się z naszego linku, otrzymasz bonus cashback 1% od zainwestowanej kwoty w ciągu pierwszych 90 dni od rejestracji.

Bonus lojalnościowy

Dodatkowo Esketit uruchomił niedawno swój program lojalnościowy, w którym można zwiększyć swój zwrot o +1%.

Polega to na tym, że jeśli zainwestujesz więcej niż 25 000 €, otrzymasz +0,5% odsetek dodatkowo do rocznego zwrotu. Jeśli zdecydujesz się zainwestować więcej niż 50 000 €, otrzymasz +1% oprócz standardowej stopy zwrotu.

Wymagania dla użytkowników Esketit

Aby móc inwestować na Esketit, trzeba spełnić następujące warunki:

1. Musisz mieć skończone 18 lat
2. Przejść procedurę KYC
3. Zweryfikować swoją tożsamość
4. Zweryfikować swój rachunek bankowy (IBAN)

Esketit przyjmuje doładowanie konta za pomocą EUR lub stablecoinów USDT i USDC. Platforma Esketit wymieni depozyty stablecoinami na fiat tuż przed inwestycją. Funkcja portfela kryptowalutowego na Esketit jest pomocna, gdy nie posiadasz konta bankowego obsługującego walutę EURO, ale chcesz zainwestować posiadając pieniądze w innej walucie.

Ryzyko związanie z inwestycją w Esketit oraz potencjalny zysk

Inwestowanie w pożyczki jest ryzykowne i musisz wiedzieć, że zawsze istnieje ryzyko straty swoich pieniędzy. Esketit oferuje 60-dniową gwarancję odkupu dla wszystkich swoich pożyczek. Pożyczki z firm pożyczkowych w Czechach, Hiszpanii i Meksyku są objęte dodatkową gwarancją grupową.

Zobowiązanie dotyczące odkupu pożyczek i gwarancja grupowa

Zobowiązanie do wykupu stanowi obietnicę firmy pożyczkowej do odkupienia Twojej pożyczki w przypadku gry pożyczkobiorca spóźni się z jej spłatą o więcej niż 60 dni.

Gwarancja grupowa stanowi obietnicę grupy finansowej do wypełnienia zobowiązania firmy pożyczkowej w przypadku, gdy pożyczkodawca nie może pokryć zobowiązania z tytułu buyback.

Należy pamiętać, że gwarancja grupowa nie dotyczy wszystkich pożyczek na Esketit i że Creamfinance oferuje gwarancję grupową tylko dla swoich pożyczkodawców. Firmy pożyczkowe w Sri Lance i Jordanii nie są częścią grupy Creamfinance, ale ich właścicielami są ci sami ludzie.

Obowiązek wykupu i gwarancja grupowa są bezpośrednio związane z sytuacją finansową kredytodawców lub grupy finansowej.

Czytaj więcej  Bitcoin Profit Opinie, Recenzja, Czy to oszustwo ?

Spójrzmy na niektóre z raportów Creamfinance Holding Ltd.

Rok podatkowyZysk netto / Strata
2021€ 3.403.510
2020€ – 829.213
2019€ 660.619
2018€ 1.567.010
2017€ – 385.150

Warto dodać, że BDO bada wszystkie sprawozdania na Cyprze, gdzie Creamfinance Holding ma swoją legalną siedzibę.

Trzeba wspomnieć, iż platforma Esketit jest legalnie zarejestrowana w Irlandii, ale ma siedzibę i konta bankowe na Łotwie.

Portfolio Creamfinance

Creamfinance finansuje również swój portfel pożyczek w Mintos oraz innej platformy crowdfundingowej w Japonii. Firma wymienia pożyczki od swoich pożyczkodawców z Łotwy, Polski i Hiszpanii.

Creamfinance zakończyło niedawno działalność w Danii, gdzie regulator narzucił nowe zasady dotyczące maksymalnego oprocentowania, jakim Creamfinance może obciążać kredytobiorców (APR).

Przeglądając ocenę Mintos dotyczącą ich partnerów pożyczkowych, Creamfinance nie otrzymuje najlepszych ocen. „Struktura współpracy” ich pożyczkodawców w Hiszpanii i Polsce jest uważana za wysoce ryzykowną. To samo dotyczy wyników udzielanych pożyczek w Hiszpanii.

Z wywiadu przeprowadzonego w siedzibie Creamfinance w Rydze dowiedzieliśmy się, że Hiszpania jest z pewnością wymagającym rynkiem dla ich firmy. Jednak Esketit widzi w tym kraju duży potencjał, dlatego też będzie wkładał więcej wysiłku w poprawę jakości portfela na tym rynku.

Warty podkreślenia jest sposób, w jaki CreamFinance radzi sobie z jakością portfela. Firma sprzedaje nierentowne portfele firmom windykacyjnym w większości krajów europejskich z 50% zniżką.

Wskaźnik niewypłacalności portfela pożyczkodawcy na ustabilizowanych rynkach wynosi zazwyczaj poniżej 10%. Jeśli przyjmiemy, że 10% pożyczek nie spełnia warunków, a firma sprzedaje złe pożyczki z 50% zniżką, to strata netto wynosi około 5% z portfela pożyczek pokrytych zyskami pożyczkodawcy.

Sprzedaż nieopłacalnych kredytów to standardowy proces w branży pożyczkowej. Pomaga to utrzymać portfel w dobrej kondycji.

Inwestycje w Jordanii

Jordania to atrakcyjny rynek z interesującymi zwrotami dla inwestorów P2P. Esketit oferuje obecnie 14% zwrot inwestycji w pożyczki z Jordanii. Przyjrzyjmy się bliżej temu rynkowi.

Na Esketit można inwestować w niezabezpieczone pożyczki konsumenckie od pożyczkodawcy Money for Finance, którego właścicielami są założyciele Creamfinance i Esketit.

Firma pożyczkowa pożycza nowym klientom kwoty w wysokości do 130 euro, a powracający klienci mogą uzyskać do 240 euro na 30 dni. Warto zaznaczyć, że ponad połowa pożyczkobiorców przedłuża okres spłaty pożyczki.

Money For Finance działa na rynku od półtora roku i zbudował portfel o wartości ponad 10 M euro.

Wskaźniki niewypłacalności w Jordanii są niższe niż na niektórych rynkach europejskich, gdzie Creamfinance działa od lat. Wynika to z surowej moralności płatniczej w tym kraju.

Jordania jest bez wątpienia rynkiem rozwijającym się, który zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Firma przestrzega zasad Ministerstwa Przemysłu i Handlu i nie potrzebuje licencji na udzielanie pożyczek w tym kraju. Większość pożyczek jest wydawana w gotówce dla pożyczkobiorców z regularnymi dochodami. Efektywny APR pobierany od pożyczkobiorców wynosi około 200%.

Jeśli chodzi o ryzyko inwestycji w tym kraju, to warto zaznaczyć, że nie ma dużych wahań kursów walutowych, ponieważ dinar jordański jest powiązany bezpośrednio z kursem dolara amerykańskiego. Obecnie nie ma podwyższonego ryzyka politycznego, a pożyczkodawca spodziewa się wprowadzenia regulacji w ciągu najbliższych 2 do 3 lat.

Chociaż inwestowanie w Jordanii nie jest pozbawione ryzyka, to z pewnością dla wielu inwestorów P2P kraj ten może stać się atrakcyjną okazją do zwiększenia zysków z pożyczek P2P.

Dodatkowe informacje o wyniku audytu finansowego Money for Finance w Jordanii

Firma pożyczkowa Money for Finance w 2021 roku wygenerowała stratę, która została pokryta zwiększonym udziałem kapitałowym od zarządu. Portfel pożyczek udzielanych przez pożyczkodawcę jest co miesiąc rentowny. Firma odnotowuje wskaźnik niespłacalności na poziomie zaledwie 5%.

Czytaj więcej  Lendermarket Opinie, Recenzja - Przeczytaj zanim wpłacisz!

Czy Esketit jest bezpieczny?

Inwestowanie na nowo uruchomionych platformach bez historii jest zawsze bardziej ryzykowne niż dołączanie do platform o bardziej ugruntowanej pozycji. Model biznesowy Esketit jest podobny do Moncera, Lendermarket czy Afranga.

Platforma finansuje pożyczki w ramach grupy finansowej, do której należy. Przyjrzyjmy się bliżej osobom stojącym za Esketit i Creamfinance.

Kto kieruje zespołem?

Vitālijs Zalovs jest dyrektorem generalnym Esketit i tym samym odpowiada za działalność platformy. Ma duże doświadczenie wynikające z wcześniejszego zatrudnienia w firmie Mintos.

Kto jest właścicielem platformy?

Właścicielami Esketit są współzałożyciele Creamfinance Group, Davis Barons i Matiss Ansviesulis. Obaj panowie mają imponujący dorobek w rozwijaniu swoich firm.

Czy istnieją jakieś podejrzane warunki umowy?

Korzystając z każdej platformy pożyczkowej P2P, zawsze należy zapoznać się z regulaminem, aby mieć pewność, że znamy swoje prawa i obowiązki.

Przechowywanie środków finansowych

Korzystając z Esketit, będziesz musiał wysłać swoje środki na konto bankowe Esketit. Platforma nie udostępni Ci indywidualnych kont IBAN. Zgodnie z regulaminem, Twoje środki na Esketit są przechowywane oddzielnie od środków całej platformy.

Zmiany w regulaminie

Esketit zastrzega sobie prawo do zmiany warunków w dowolnym momencie. Platforma poinformuje Cię o wszelkich zmianach za pośrednictwem poczty elektronicznej, jednak nie określa czasu, jaki masz na zaakceptowanie lub odrzucenie tych zmian.

Dostęp do umów kredytowych i cesji

Umowa cesji kredytu nie jest dostępna dla niezarejestrowanych użytkowników; jeśli jednak zarejestrujesz się, możesz ją przejrzeć, znajdziesz ją w panelu użytkownika w menu rynek pierwotny.

Jaka jest nasza opinia o Esketit?

W chwili gdy piszemy tę recenzję Esketit, obecnie dostępne są tylko pożyczki z Czech, Jordanii i Łotwy.

Sugerujemy sprawdzenie dostępności pożyczek przed zapisaniem się i zainwestowaniem, aby mieć pojęcie o opcjach dywersyfikacji na Esketit.

Nie podoba nam się, że strona sprawia wrażenie, że jest obsługiwana z Irlandii, podczas gdy korzystając z platformy, zgadzasz się na warunki łotewskiej firmy Esketit. Konto bankowe, na które wpłacasz swoje pieniądze, również znajduje się na Łotwie, gdzie znajduje się główny zespół firmy.

Podczas gdy Creamfinance jest uznanym graczem na globalnym rynku pożyczek, należy pamiętać o nieregulowanym rynku związanym z inwestowaniem w niezabezpieczone pożyczki.

Zmiany regulacyjne mogą doprowadzić do strat dla spółki, co może negatywnie wpłynąć na wyniki Twojego portfela.

Pozytywnym wydarzeniem dla inwestorów na Mintos było to, że Creamfinance odkupił wszystkie roszczenia od inwestorów, zanim zamknął wszelkie nowe interesy kredytowe w Danii.

Zarabiamy 14% rocznie, inwestując w dobrze prosperujące pożyczki z Jordanii. Chcesz się przyłączyć?

Interfejs użytkownika oraz obsługa platformy Esketit

Pod względem użyteczności rzecz warta wspomnienia to, że Esketit zapewnia funkcję Auto Invest, oszczędzając na dużo czasu podczas inwestowania na tej platformie.

Czytaj więcej  Crowdpear Opinie i Recenzja: Czy warto korzystać z tej platformy inwestycyjnej?

Funkcja Auto-Invest pozwala na zdefiniowanie istotnych cech kredytu, takich jak kwota kredytu, oprocentowanie, pozostały okres kredytowania, kraje, typy kredytów lub inicjatorzy kredytów.

Jeśli wcześniej inwestowałeś na innych serwisach z branży pożyczek P2P, inwestowanie na Esketit będzie bardzo proste. Platforma umożliwia również inwestowanie na rynku pierwotnym lub wtórnym.

Należy pamiętać, że dywersyfikacja, podobnie jak dostępność pożyczek, jest nieduża.

Płynność finansowa

Esketit zapewnia dostęp do rynku wtórnego, który zwiększa płynność Twoich inwestycji. Nie testowaliśmy go, więc nie możemy wypowiedzieć się na temat czasu, jaki zajmuje sprzedaż Twoich inwestycji.

Rynek wtórny pozwala ustawić pewne rabaty, które powinny skutkować w szybszą sprzedażą Twojej inwestycji.

W momencie gdy piszemy naszą recenzję Esketit, na rynku wtórnym znajduje się mnóstwo pożyczek z rabatem ok. 20%. Jeśli masz ochotę podjąć ryzyko i zainwestować w pożyczki z Jordanii poparte gwarancją odkupu, rynek wtórny Esketit jest miejscem, od którego warto zacząć.

Automatyczne strategie inwestycyjne i Instant Exit

Esketit oferuje trzy automatyczne, predefiniowane strategie inwestycyjne, które pomagają zdywersyfikować portfel za pomocą jednego kliknięcia.

 • Strategia Dywersyfikacji pozwala na dystrybucję inwestycji do wszystkich dostępnych inicjatorów pożyczek.
 • Jordan Strategy przeznacza Twoje inwestycje wyłącznie na pożyczki pochodzące z Jordanii.
 • Strategia CreamFinance dywersyfikuje Twoje inwestycje wśród pożyczkodawców, którzy należą do grupy CreamFinance i oferują gwarancję grupy.

Wszystkie trzy strategie oferują opcję Instant Exit. Możesz stworzyć strategię, kliknąć na „edytuj” i użyć opcji „wypłata”, aby wycofać swoje środki, jeśli tego potrzebujesz.

Pamiętaj, że opcja „cash-out” działa tylko tzw. podczas normalnych warunków rynkowych. Inni inwestorzy będą musieli mieć aktywowaną tę samą strategię, aby funkcja zadziałała. Tak więc, kiedy skorzystasz z tej funkcji inni obserwujący Twoje inwestycje przejmą jej wartość.

Obsługa klienta

Nasze doświadczenia ze wsparciem klienta na Esketit były pozytywne. Platforma dostarczyła nam odpowiedzi na nasze pytania w ciągu trzech dni roboczych. Możesz skontaktować się z Esketit, wysyłając wiadomość e-mail na adres support@esketit.com.

Podsumowanie recenzji Esketit

Nasze dotychczasowe doświadczenia z Esketit są doskonałe. Platforma jest własnością i jest prowadzona przez doświadczonych założycieli Creamfinance. Esketit oferuje do 14% odsetek, a niezawodna gwarancja Buyback zabezpiecza Twoje pożyczki.

Jeśli dzięki naszej recenzji przekonałeś się, że Esketit jest dla Ciebie odpowiedni, zarejestruj się z naszego linku, aby uzyskać dodatkowy bonus cashback do 1%.

Kliknij tutaj aby przetestować naszą porównywarkę oraz kalkulator zysków w p2p.

Esketit FAQ

Dlaczego strona jest obsługiwana z Irlandii, a regulamin dotyczy firmy mającej siedzibę na Łotwie?

Regulaminy dotyczą firmy irlandzkiej. Centrum zarządzania znajduje się w Irlandii. Łotewska firma wykonuje pewne prace back-office dla irlandzkiej siedziby firmy. Firma, która obsługuje platformę jest zarejestrowana w Irlandii.

Jak wygląda środowisko regulacyjne w Jordanii?

Istnieje kilka możliwości prowadzenia działalności na rynku w Jordanii – można to robić jako pożyczkodawca komercyjny regulowany przez Departament Kontroli Spółek, jako firma sektora mikrofinansów licencjonowana przez Bank Centralny Jordanii lub jako pożyczkodawca działający zgodnie z przepisami szariatu i prawa islamskiego.

Dlaczego JMD Investments i MDI Finance SIA nie są w Waszej sekcji inicjatorów pożyczek?

W pewnym sensie są, jeśli otworzysz informacje o inicjatorach pożyczek ze Sri Lanki i Jordanii, ale te pożyczki są dostępne na platformie dla inwestorów, którzy dobrze znają ten rynek i współpracują z firmą od dawna. Mało kto inwestuje w te pożyczki, dlatego nie stworzyliśmy dla nich dedykowanej sekcji. Pożyczki te reprezentują, odpowiednio przedsiębiorstwa z Jordanii i ze Sri Lanki.

Podziel się z nami swoją opinią

Dodaj Odpowiedź

Thunderbird.pl - Najlepszy Ranking Produktów !
Logo