Crowdpear Opinie i Recenzja: Czy warto korzystać z tej platformy inwestycyjnej?

Crowdpear to regulowana litewska platforma crowdlendingowa, która oferuje inwestycje w dobrze prosperujące pożyczki zabezpieczone hipoteką. Ta strona crowdfundingu oferuje wyższy poziom ochrony, zapewniając jednocześnie ekscytujące zyski wynoszące ponad 10% rocznie.

Najważniejsze wnioski z naszej recenzji Crowdpear to:

 • Obsługiwana przez doświadczony zespół

 • Inwestycje w zabezpieczone pożyczki z nieruchomości z Litwy

 • Ograniczona dywersyfikacja i płynność

 • Doskonała wydajność pożyczek

 • Zasilana przez PeerBerry

Jeśli szukasz niezawodnej platformy, aby zdywersyfikować swoje inwestycje i nie masz nic przeciwko zobowiązaniu środków na co najmniej 12 miesięcy, Crowdpear może być dobrym wyborem.

Czy jesteś gotów na zarabianie pasywnego dochodu?

Spis treści:

Co to jest Crowdpear?

Crowdpear to regulowana litewska platforma crowdfundingowa, która umożliwia zarabianie 10,5% odsetek od inwestycji w zabezpieczone pożyczki dla przedsiębiorstw. Minimalna inwestycja na pożyczkę wynosi zaledwie 100 euro, a odsetki będą dodawane do twojego konta raz na kwartał. Czy Crowdpear to dobre rozwiązanie dla Ciebie? Dowiedz się więcej w naszej recenzji Crowdpear.

Zalety
 • Uregulowana platforma crowdfundingowa
 • Brak obciążeń gotówkowych
 • Inwestycje zabezpieczone hipoteką
 • Minimalna kwota inwestycji od 100 €
 • Konserwatywne podejście do oceny ryzyka
 • Opcja inwestowania jako firma
Wady
 • Proces rejestracji jest nieco bardziej biurokratyczny
 • Ograniczona dywersyfikacja
 • Brak rynku wtórnego
 • Niska dostępność pożyczek

Crowdpear Bonus

Zarejestruj się za pomocą naszego linku na Crowdpear i zainwestuj, aby otrzymać bonus w wysokości 0,5% zainwestowanego kapitału w ciągu 90 dni od rejestracji.

Crowdpear Bonus Lojalnościowy

Oprócz bonusu inwestycyjnego otrzymasz dodatkowe nagrody, jeśli wartość Twojego portfela osiągnie poziom 10 000 euro (+0,5%); 25 000 euro (+0,75%); i 40 000 euro (+1%).

Logiczne jest, że musisz zainwestować środki, aby uzyskać wyższą stopę procentową.

Bonus lojalnościowy nie zostanie dodany do Twojego konta, jeśli Twoje środki nie będą zainwestowane.

Prosimy pamiętać, że możesz stać się częścią programu lojalnościowego tylko po zarejestrowaniu się na Crowdpear przez co najmniej 90 dni.

Wymagania Crowdpear

Aby zarabiać pasywny dochód, inwestując w Crowdpear, musisz spełnić następujące wymagania.

Wiek i miejsce zamieszkania

Musisz mieć co najmniej 18 lat i zamieszkiwać w Unii Europejskiej lub Europejskim Obszarze Gospodarczym.

Weryfikacja tożsamości

Aby dokonać weryfikacji tożsamości, należy przejść przez ankietę AML i KYC, która składa się z pytań wielokrotnego wyboru. Proces rejestracji można zakończyć w ciągu pięciu minut. Weryfikacja odbywa się za pomocą smartfona, więc upewnij się, że telefon jest zamknięty podczas weryfikacji tożsamości.

Crowdpear obsługuje rejestracje osób fizycznych oraz firm.

Jeśli jesteś ostrożny w kwestii ryzyka, zalecamy aktywację 2FA, aby chronić swoje konto.

Crowdpear i podatki

Jako regulowana platforma crowdfundingu, Crowdpear musi pobierać 15% podatku od Twoich zarobków, jeśli nie jesteś rezydentem podatkowym Litwy. Te podatki będą automatycznie przekazywane do Państwowej Inspekcji Podatkowej Litwy.

Czytaj więcej  Fintown opinie o platformie, recenzja. Czy to naprawdę działa?

Jeśli Twoje państwo ma umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania z Litwą, możesz zmniejszyć pobierany podatek przez złożenie formularza DAS-1, który musi być podpisany przez Ciebie i zweryfikowany przez organ podatkowy w Twoim kraju.

Zaleca się złożenie tego dokumentu przed pierwszą inwestycją. Ten certyfikat należy dostarczyć w ciągu roku kalendarzowego.

Crowdpear nie pobiera podatków od firm zarejestrowanych poza Litwą w Europejskim Obszarze Gospodarczym. Firma jest odpowiedzialna za płacenie odpowiednich podatków zgodnie z przepisami kraju, w którym jest zarejestrowana.

Ryzyko i Zwrot

Inwestowanie w jakiekolwiek rodzaje pożyczek nie jest wolne od ryzyka. Na Crowdpear obecnie masz możliwość inwestowania w litewskie pożyczki zabezpieczone nieruchomościami, które są wspierane pierwszym zastawem hipotecznym.

Na Crowdpear zarabiasz odsetki od momentu, w którym inwestujesz w pożyczkę, a nie od momentu, gdy pożyczka jest w pełni sfinansowana.

To unikalna korzyść, której większość innych platform crowdfundingowych nie oferuje, ponieważ zwiększa ona zwrot z inwestycji na platformie.

LTV (Loan to Value) dla obecnie notowanych pożyczek wynosi około 60% i może być zwiększone do 80% w przyszłych etapach.

Pożyczki Etapowe

Wiele projektów deweloperskich jest finansowanych etapami, co pozwala pożyczkobiorcy uzyskać finansowanie w razie potrzeby. Inwestowanie w pożyczki etapowe od jednego pożyczkobiorcy zwiększa ryzyko inwestycyjne, ponieważ w tym scenariuszu „dywersyfikacja” nie jest brana pod uwagę. Jeśli pożyczkobiorca ma problemy z spłatą jednego etapu, prawdopodobnie będzie miał problemy z innymi etapami. Dlatego doświadczeni inwestorzy unikają inwestycji w pożyczki etapowe, aby zmniejszyć ryzyko pożyczkobiorcy.

Zabezpieczone Inwestycje

Crowdpear oferuje obecnie tylko pożyczki zabezpieczone hipoteką. Każdy projekt ma dedykowany opis i raport o wycenie dostarczonego zabezpieczenia.

Zawsze zaleca się sprawdzenie informacji w przeglądzie projektu z danymi z raportu o wycenie przed zainwestowaniem swoich pieniędzy w konkretny projekt.

Oprócz raportu o wycenie, informujemy o specyficznych ryzykach, które dotyczą inwestycji w projekt nieruchomościowy. Platforma oferuje obecnie 10,5% zwrotu z inwestycji. Jeśli zdecydujesz się zainwestować więcej środków, będziesz mógł skorzystać z programu lojalnościowego i zwiększyć swój zwrot do 11,5% rocznie. To doskonały zwrot w obecnym środowisku rynkowym.

Należy zauważyć, że Crowdpear oferuje pożyczki bullet, co oznacza, że ​​kapitał zostanie zwrócony na koniec okresu pożyczki, a odsetki będą dodawane co kwartał na Twoje konto w Crowdpear.

Czy Crowdpear jest bezpieczny?

Crowdpear to nowo uruchomiona platforma crowdfundingowa regulowana przez Bank Litwy. Właściciele platformy to Vytautas Stražnickas (50%), Vytautas Olšauskas (25%) i Ivan Butov (25%). Bank Litwy zatwierdził wszystkich udziałowców.

Kto prowadzi tę platformę?

CEO Crowdpear to Vytautas Olsauskas, który jest również udziałowcem PeerBerry. Arunas Lekavicius jest wymieniony jako dyrektor ds. Rozwoju Biznesu, aby pomóc w prowadzeniu platformy we właściwym kierunku. Wsparcie dla Crowdpear zapewnia zespół stojący za PeerBerry, jedną z najpopularniejszych i najbardziej niezawodnych platform pożyczek P2P w Europie.

Czytaj więcej  Bondora Opinie i Recenzja. Przeczytaj zanim zainwestujesz !

Czy są jakieś podejrzane warunki w umowie?

Obecnie analizujemy warunki umowy. Nasze ustalenia zostaną opublikowane wkrótce.

Potencjalne zagrożenia

Aktualnie nie jesteśmy świadomi żadnych potencjalnych sygnałów alarmowych.

Moja opinia na temat Crowdpear

Crowdpear to nowo uruchomiona platforma crowdfundingowa, oferująca bardzo konkurencyjne stopy zwrotu, prowadzona przez doświadczony i godny zaufania zespół.

Dotychczasowy wynik portfolio na Crowdpear był doskonały, dzięki czemu platforma ma potencjał stać się godnym konkurentem dla EstateGuru i innych platform w przestrzeni crowdfundingowej.

Wszystkie pożyczki hipoteczne na nieruchomościach w Litwie są zabezpieczone pierwszym rankingiem hipotecznym, co daje inwestorom dodatkowy poziom ochrony.

Mimo że jest jeszcze wiele miejsca do poprawy, Crowdpear oferuje dobrą alternatywę dla tych, którzy doświadczają opóźnień w wypłatach na innych platformach i szukają lepszej opcji, aby utrzymać swoje pieniądze zainwestowane.

Dostępność pożyczek na Crowdpear zwiększała się w ciągu ostatnich kilku miesięcy, co oznacza, że inwestorzy mogą wdrażać więcej funduszy bez konieczności stawiania czoła opóźnieniom w wypłatach. Inwestujemy na Crowdpear od początku 2023 roku i do tej pory nasze doświadczenia były doskonałe. Nasze inwestycje są oprocentowane na czas, a nie było opóźnień.

Jeśli nie chcesz przegapić atrakcyjnych i niezawodnych zwrotów, Crowdpear z pewnością powinien być na twoim radarze! Możesz skorzystać z naszgo kalkulatora pożyczek P2P, aby obliczyć oczekiwany zwrot z inwestycji na Crowdpear. Aby dostosować swoje obliczenia, skorzystaj z naszego kalkulatora procentu składanego.

Użyteczność

Crowdpear oferuje fundamentalny interfejs użytkownika z istotnymi szczegółami. Jeśli masz doświadczenie z platformami crowdfundingowymi, nie powinieneś mieć problemów z nawigacją na Crowdpear, ponieważ wszystkie ważne informacje są dostępne prawie natychmiast.

Platforma oferuje bardzo przyjazny dla użytkownika rynek pierwotny, gdzie możesz przejrzeć aktualnie dostępne pożyczki i dokonać swojej inwestycji.

Automatyczne inwestowanie nie jest jeszcze dostępne, ponieważ wolumen pożyczek jest wciąż stosunkowo niski. Jeśli liczba projektów wzrośnie, inwestorzy prawdopodobnie będą oczekiwać opcji automatyzacji swoich inwestycji.

Crowdpear oferuje wyciągi transakcyjne i podatkowe, które są przydatne, jeśli chcesz szybko poznać wyniki swoich inwestycji w określonym okresie.

Obecnie platforma nie obsługuje indywidualnych kont IBAN, co ułatwia inwestorom wpłacanie i wypłacanie środków, ponieważ nie jest wymagana dodatkowa weryfikacja z innym dostawcą płatności.

Możesz wpłacić swoje środki na konto bankowe Crowdpear z Twoimi danymi płatności, aby platforma mogła przypisać Twoją wpłatę.

Płynność finansowa

Na Crowdpear, płynność jest ograniczona, ponieważ wszystkie notowane pożyczki mają termin spłaty 12 miesięcy. Platforma niedawno jednak aktywowała swój rynek wtórny, na którym można kupować lub sprzedawać inwestycje przed spłatą pożyczki.

Czytaj więcej  Profitus Opinie i Recenzja. Czy warto zainwestować na tej platformie?

Sprzedaż inwestycji jest bardzo intuicyjna. Przejdź do sekcji „Moje Inwestycje” w lewym menu, a następnie kliknij na ikonę koszyka obok inwestycji, którą chcesz sprzedać, i potwierdź jej umieszczenie na rynku wtórnym.

Crowdpear pobiera opłatę od sprzedającego w wysokości 2%. Kupujący nie płacą żadnych opłat.

Twoje ogłoszenie na rynku wtórnym jest ważne przez 14 dni. Crowdpear pozwala na sprzedaż inwestycji z maksymalnym rabatem do 25%.

Pamiętaj, że możesz sprzedawać tylko całą inwestycję w jednej pożyczce. Jeśli zainwestujesz większe kwoty w jedną pożyczkę, inni inwestorzy mogą nie chcieć kupić Twojej inwestycji.

Rynek wtórny Crowdpear zwiększa Twoją płynność.

Wsparcie klienta

Obsługa na Crowdpear jest prowadzona przez zespół PeerBerry, który oferuje jedną z najlepszych obsług klientów w branży. Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w sekcji FAQ Crowdpear, skontaktuj się z Crowdpear przez mail. Czas odpowiedzi wynosi zazwyczaj kilka minut w godzinach pracy.

Alternatywy dla Crowdpear

Liczba nowo wprowadzonych projektów na Crowdpear jest ograniczona, ponieważ zarządzanie platformą przyjmuje bardziej konserwatywne podejście do wzrostu. Zbudowanie w pełni zdywersyfikowanego portfolio na Crowdpear może zająć kilka miesięcy, więc warto rozważyć kilka odpowiednich alternatyw.

LANDE

LANDE to jedna z najpopularniejszych platform crowdfundingowych na Łotwie, umożliwiająca inwestorom uzyskanie rocznej stopy zwrotu na poziomie około 11% poprzez inwestowanie w zabezpieczone pożyczki rolnicze. Twoje inwestycje w LANDE są zabezpieczone przez plony, ubezpieczenia i często inne rodzaje zabezpieczeń.

LANDE to jedna z najbardziej transparentnych platform w branży, z doskonałym rekordem i dedykowaną stroną statystyk, na której można dowiedzieć się więcej o wydajności portfolio LANDE. Aby dowiedzieć się więcej o LANDE, przeczytaj naszą recenzję LANDE.

Heavy Finance

Heavy Finance ma siedzibę zaledwie 20 minut od siedziby Crowdpear w Wilnie na Litwie. Platforma oferuje podobny produkt do LANDE, ale pożyczki są zabezpieczone przez ciężki sprzęt zamiast przez plony.

Podobnie jak Crowdpear, Heavy Finance jest regulowany przez Bank Centralny Litwy, co zmniejsza ryzyko platformy dla inwestorów. Heavy Finance to odpowiednia alternatywa dla Crowdpear, ponieważ inwestujesz w inny rodzaj pożyczek – pożyczki rolnicze.

Twoje pieniądze są wykorzystywane na produkcję żywności. W zamian możesz oczekiwać 11% zwrotu z inwestycji. Aby dowiedzieć się więcej o tej platformie, przeczytaj naszą recenzję Heavy Finance.

InRento

InRento to unikalna platforma, która umożliwia inwestorom inwestowanie w projekty buy-to-let. Możesz uzyskać zwrot z wynajmu konkretnego mieszkania. Dla określonych projektów można również uzyskać zysk kapitałowy przy sprzedaży jednostki.

Wszystkie pożyczki na InRento są zabezpieczone pierwszym rangą hipoteką. Na podstawie dotychczasowej wydajności projekty InRento na Litwie są jednymi z najmniej ryzykownych inwestycji w branży P2P lending. Aby dowiedzieć się więcej o InRento, przeczytaj naszą recenzję InRento.

Podziel się z nami swoją opinią

Dodaj Odpowiedź

Thunderbird.pl - Najlepszy Ranking Produktów !
Logo