Twino Opinie i Recenzja. Przeczytaj koniecznie zanim zainwestujesz!

TWINO to odpowiednia strona P2P dla krótkoterminowych pożyczek. Platforma P2P oferuje automatyczne inwestowanie oraz rynek wtórny. Interfejs użytkownika jest bardzo intuicyjny. Można oczekiwać około 10% odsetek rocznie, inwestując w pożyczki od grupy TWINO.

Podsumowanie naszej recenzji TWINO:

 • Łatwa w użyciu platforma P2P

 • Częste zmiany w zarządzie

 • 18% funduszy utknęło w Rosji

 • Dobra obsługa klienta

Jeśli Twoim celem jest inwestowanie w zyskowne firmy pożyczkowe, które chronią Twoje inwestycje, TWINO jest z pewnością dobrym wyborem. Dołącz do nas, inwestując w TWINO i zacznij zarabiać pieniądze online.

Co to jest TWINO?

TWINO to łotewska platforma pożyczkowa typu P2P, założona w 2009 roku. Od tego czasu platforma P2P wypłaciła ponad 12 milionów euro w postaci odsetek dla ponad 24 000 inwestorów. Inwestując w pożyczki bez zabezpieczeń o czasie trwania do trzech miesięcy, można zarobić do 12,6% odsetek rocznie. Zapoznaj się z naszą recenzją TWINO, aby dowiedzieć się więcej.

Zalety
 • Średni zwrot w wysokości 10,37%.
 • Rentowna firma.
 • Wysoka przejrzystość.
 • Gwarancja odkupu/płatności.
 • Aplikacja do zarządzania inwestycjami.
 • Przyjazna dla użytkownika platforma.
Wady
 • Wysoki odsetek niewypłacalności pożyczek.
 • Ograniczona ilość dostępnych pożyczek.

TWINO w Liczbach

TWINO to firma pożyczkowa, która działa na rynku P2P od 2015 roku. Jednakże, firma działa na rynku już od ponad 10 lat i udzieliła pożyczek w wysokości ponad 1,2 miliarda euro.

Według statystyk TWINO, ponad 25 000 inwestorów zarobiło ponad 13 milionów euro na odsetkach. Średni rozmiar portfela inwestycyjnego wynosi około 2000 euro. Cieszy fakt, że średnie oprocentowanie krótkoterminowych i średnioterminowych pożyczek stale rośnie.

TWINO to jedna z niewielu platform P2P, która publikuje swoje sprawozdania finansowe na swojej stronie internetowej. Ważne jest również to, że raporty są audytowane przez BDO Assurance, łotewskiego audytora. Większość platform nie dostarcza audytowanych sprawozdań finansowych.

Warto również zauważyć, że ze względu na wpływ obecnej pandemii, dostępność pożyczek na platformie TWINO jest wyższa niż zwykle.

TWINO oferuje bonus w wysokości 50 euro dla każdej osoby, która użyje naszego wyłącznego kodu promocyjnego TWINO. Więcej ofert bonusowych można znaleźć w naszej sekcji bonusów rejestracyjnych!

Twino Bonus Promo Code

TWINO oferuje bonus w wysokości 20 euro dla każdej osoby, która skorzysta z naszego ekskluzywnego kodu promocyjnego i wpłaci minimum 100 euro.

Wymagania dla nowych użytkowników TWINO

Aby dołączyć do TWINO, musisz spełnić kilka wymagań:

 • Mieć ukończone 18 lat.

 • Mieszkać w obszarze EEA (Europejski Obszar Gospodarczy).

 • Posiadać obywatelstwo europejskie (nieakceptujemy obywateli spoza UE).

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, możesz również zarejestrować się i inwestować w ramach swojej firmy.

Proces rejestracji jest bardzo prosty. Musisz tylko odpowiedzieć na kilka pytań związanych z finansami i przesłać ważny dokument tożsamości.

Czytaj więcej  PeerBerry Opinie, Recenzja - Przeczytaj zanim zainwestujesz!

Ryzyko i Zwrot

Zarabianie ponad 10% rocznie poprzez inwestowanie w niezabezpieczone pożyczki konsumenckie na platformie P2P nie jest wolne od ryzyka.

Dlatego zawsze warto zapoznać się z systemem ochronnym, który oferuje dana platforma pożyczkowa P2P.

Po pierwsze, przyjrzyjmy się rodzajom pożyczek, które finansuje TWINO.

93% pożyczek na TWINO to niezabezpieczone krótkoterminowe pożyczki konsumenckie.

7% możliwości inwestycyjnych to pożyczki dla firm i nieruchomości.

Finansowanie dla małych i średnich przedsiębiorstw jest w większości przypadków zabezpieczone przez osobistą gwarancję pożyczkobiorcy. Oznacza to, że nie ma zabezpieczenia, jakie można znaleźć na platformach P2B, takich jak EstateGuru czy Crowdestor.

Jeśli prywatny pożyczkobiorca zdecyduje się nie spłacać pożyczki, TWINO zajmie się windykacją długu.

Aby zabezpieczyć swoją inwestycję, TWINO wprowadziło dwa schematy ochronne:

Gwarancja Odkupu TWINO

Jeśli inwestowałeś w pożyczki na innych platformach, być może znasz gwarancję odkupu. Inwestycje oznaczone logiem gwarancji odkupu (które wygląda jak tarcza z literą „T”) są zabezpieczone przez TWINO. Oznacza to, że w przypadku opóźnienia spłaty pożyczki o ponad 60 dni platforma wykupi Twoją inwestycję i wypłaci Ci zaległą kwotę pożyczki, odsetki i opłaty za zwłokę. Ważne jest podkreślenie, że TWINO zwróci również naliczone odsetki.

Warto podkreślić, że TWINO zwróci również naliczone odsetki.

TWINO nie jest platformą typu P2P, taką jak PeerBerry, Mintos, Viventor czy Iuvo Group.

Gwarancja odkupu na tych platformach P2P jest pokrywana przez pożyczkodawców. TWINO nie jest platformą, lecz grupą finansową z kilkoma pożyczkodawcami.

Możesz dowiedzieć się więcej o pożyczkodawcach TWINO bezpośrednio na stronie internetowej TWINO.

Inwestujemy w TWINO od początku 2020 roku i do tej pory TWINO zdołało spełnić wszystkie zobowiązania wobec inwestorów P2P. Nie możemy tego powiedzieć o Mintos.

Gwarancja Płatności TWINO

Inwestycje oznaczone logiem gwarancji płatności (PG) są w pełni zabezpieczone przez TWINO. Oznacza to, że jeśli pożyczkobiorca nie spłaci pożyczki, TWINO zwróci odsetki oraz miesięczną ratę kapitału zgodnie z pierwotnym harmonogramem spłat. Oznacza to również, że nie musisz czekać 60 dni.

Czy TWINO jest Bezpieczne?

Jeśli śledzisz naszą pracę o rynku inwestycji w p2p, wiesz już, że czytamy warunki i postanowienia każdej platformy oraz przeprowadzamy własne małe badania na temat kluczowych osób zarządzających firmą. Oto nasze spostrzeżenia dotyczące TWINO.

Kto Zarządza Firmą?

TWINO był prowadzony przez swojego CEO Anastasiję Oleinikę, która pojawiła się również w jednym z naszych odcinków podcastu. Rolę CEO obecnie pełni Helvijs Henšelis.

Kto Jest Właścicielem Prawnym Firmy?

TWINO zostało założone i jest własnością Armandsa Broksa. Armands uzyskał tytuł MBA w Sztokholmskiej szkole Ekonomii w Rydze.

Czytaj więcej  Bondora Opinie i Recenzja. Przeczytaj zanim zainwestujesz !

Według raportu finansowego z 2019 roku, Armands Broks posiada 100% udziałów w firmie. Regularnie pojawia się na konferencjach fintechowych i wydarzeniach networkingowych. Aby zobaczyć, jak wygląda dzień Armandsa, możesz obejrzeć ten krótki film Forbes Finnland.

Czy Istnieją Jakieś Podejrzane Warunki i Postanowienia?

Umowa użytkownika TWINO ma tylko 11 stron, więc przejdźmy od razu do niej.

Klauzula 4.14

Wypłaty W sekcji 4.14 dowiadujesz się, że TWINO musi przetworzyć Twoją prośbę o wypłatę w ciągu dwóch dni roboczych.

Niestety, w T&C TWINO nie ma mowy o oddzielonych kontach bankowych. Jedynym wzmianką na temat przechowywania Twoich funduszy jest na stronie FAQ TWINO.

Oznacza to, że TWINO przechowuje Twoje fundusze na oddzielonym koncie bankowym, które należy do SIA TWINO. Te fundusze mogą być rozdzielane na inne konta grupy TWINO w celu finansowania pożyczek.

Z naszych rozmów z TWINO dowiedzieliśmy się, że saldo konta TWINO jest zawsze co najmniej dwukrotnie większe niż kwota niezainwestowanych środków inwestora. Wypłaty powinny więc być realizowane w ciągu dwóch dni roboczych.

TWINO obecnie uzyskuje licencję IBS na Łotwie, co sprawi, że przechowywanie funduszy inwestorów na TWINO będzie jeszcze bardziej przejrzyste i bezpieczne.

Klauzula 11.7 – Odpowiedzialność

Każdy inwestor odpowiada za własne decyzje, i nie ma gwarancji, że pożyczkobiorca będzie w stanie spłacić Twoje inwestycje. Jest to szczególnie podkreślone w sekcji 11.7. Jak w przypadku każdej inwestycji P2P, jako inwestor ponosisz pełne ryzyko. warunki TWINO

Klauzula 14.2 – Zmiany

Niestety, TWINO zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w Warunkach i Zasadach w dowolnym czasie bez wcześniejszego powiadomienia, chyba że zmiany odnoszą się do opłat za obsługę roszczeń. W takim przypadku zmiany zostaną ogłoszone z 10-dniowym wyprzedzeniem.

Nie jesteśmy zwolennikami tej klauzuli. Zawsze powinieneś być powiadamiany z wyprzedzeniem o wszelkich zmianach.

Czy Inwestorzy Mają Dostęp do Indywidualnych Umów Pożyczkowych?

Jeśli się zarejestrowałeś lub zainwestowałeś, masz dostęp do umowy przypisania TWINO. Jeśli korzystasz z Auto Inwestycji TWINO, masz szansę przeglądać umowę przypisania przed aktywacją Auto Inwestycji. Możesz również obejrzeć szablon tutaj.

Możesz przeglądać umowy przypisania dla wszystkich aktywnych i spłaconych inwestycji w zakładce Moje Inwestycje → Numer Umowy.

Potencjalne zagrożenia

 1. Warunki i zasady mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.
 2. Informacje dotyczące bezpieczeństwa środków nie są zawarte w warunkach i zasadach.

Jak przyjazna dla użytkownika jest platforma TWINO?

TWINO to jedna z wiodących platform pożyczek P2P w Europie pod względem użyteczności.

Można na niej skorzystać z takich funkcji jak budowniczy portfeli, rynek wtórny, prognoza przepływu gotówki i raporty ze sprawozdań finansowych.

W porównaniu z innymi europejskimi platformami P2P, TWINO ma jedną z najbardziej estetycznych pulpitu nawigacyjnego.

Czytaj więcej  Heavy Finance Opinie i Recenzja. Czy warto zainwestować pieniądze?

Pokazuje również dochody z odsetek, informacje o inwestycjach i stan portfela, który wyświetla dane o inwestycjach chronionych przez wcześniej wymienione schematy ochrony.

TWINO Auto Invest

Jednym z najbardziej przydatnych narzędzi, jakie może mieć jakakolwiek platforma pożyczek P2P, jest funkcja Auto Invest.

Inwestowanie w pożyczki P2P nie musi być zadaniem czasochłonnym. Możesz zautomatyzować większość swoich inwestycji dzięki funkcji Auto Invest TWINO. Wystarczy zdefiniować swoją strategię inwestycyjną, a system zainwestuje Twoje środki w pożyczki, które odpowiadają Twoim preferencjom.

Większość platform pożyczek P2P, które oferują możliwość inwestowania w pożyczki osobiste, ma podobną funkcję.

Sugerujemy ustawienie ustawień Auto Invest szeroko, w przeciwnym razie możesz napotkać opóźnienie w wypłacie gotówki. Oznacza to, że Twoje kryteria nie odpowiadałyby dostępnym w danym momencie pożyczkom, co skutkuje niewykorzystanymi środkami na Twoim koncie inwestora TWINO.

Aplikacja TWINO

TWINO to również jedna z niewielu platform, które oferują w pełni funkcjonalną natywną aplikację mobilną dla systemów Android i iOS.

Aplikacja daje Ci dokładnie te same funkcje, jakie otrzymasz podczas korzystania z aplikacji przeglądarkowej. Dodatkowo możesz ustawić powiadomienia i śledzić swoje portfolio z dowolnego miejsca.

Musimy przyznać, że nigdy z niej nie korzystaliśmy. Wersja na pulpicie platformy inwestycyjnej jest wystarczająca dla naszych potrzeb.

Jak Szybko Możesz Wypłacić Swoje Pieniądze z TWINO?

Wypłacanie swoich inwestycji z TWINO nie powinno zająć więcej niż kilka dni, jednak dokładny czas zależy od wielkości Twojego portfela. TWINO oferuje inwestycje krótkoterminowe, dzięki czemu nie ma potrzeby blokowania kapitału na dłuższy czas, jak to bywa na niektórych platformach P2P, szczególnie w branży pożyczek hipotecznych lub biznesowych.

Jeśli chcesz sprzedać swoje inwestycje, TWINO daje Ci możliwość sprzedaży na rynku wtórnym bez dodatkowych opłat lub rabatów. Sprzedaż inwestycji jest możliwa za wartość nominalną, z dyskontem lub z premią.

Jeśli szukasz opcji natychmiastowej wypłaty, warto zwrócić uwagę na funkcje takie jak Invest & Access Mintos lub Go and Grow Bondora. Należy jednak pamiętać, że żadna z tych funkcji nie pozwoli Ci kontrolować preferencji inwestycyjnych, a funkcja wypłaty działa tylko w „normalnych warunkach rynkowych”, gdy popyt na inwestycje jest większy niż podaż.

Obsługa klienta TWINO

Odpowiedź ze strony TWINO na zapytania od klientów jest w miarę szybka i można oczekiwać odpowiedzi w ciągu trzech dni roboczych.

Osobiście miałem kilka kontaktów z zespołem TWINO i zawsze otrzymywałem szybką i profesjonalną odpowiedź.

Interfejs TWINO jest dostępny w trzech językach: angielskim, niemieckim i łotewskim. Jeśli masz problemy z językiem angielskim, nie martw się, TWINO ma międzynarodowe wsparcie dla klientów.

Najprostszym sposobem na skontaktowanie się z zespołem jest wysłanie e-maila.

Podziel się z nami swoją opinią

Dodaj Odpowiedź

Thunderbird.pl - Najlepszy Ranking Produktów !
Logo