Profitus Opinie i Recenzja. Czy warto zainwestować na tej platformie?

Profitus to obiecująca platforma, która pomaga inwestorom inwestować w projekty nieruchomościowe na Litwie. Większość projektów na Profitus jest finansowana z LTV poniżej 70%, co sprawia, że ​​inwestycje są mniej ryzykowne.

Jeśli szukasz niezawodnej i regulowanej platformy crowdfundingowej z ekspozycją na pożyczki zabezpieczone nieruchomościami na Litwie, to Profitus jest obecnie najlepszą opcją na rynku, z doskonałym rekordem.

Główne wnioski z naszej recenzji Profitus:

  • Regulowana platforma crowdfundingowa
  • Niskie LTV
  • Niski wskaźnik niewypłacalności
  • Aktywna tylko na Litwie

Zachęcony do zarabiania na Profitus?

Co to jest Profitus?

Profitus to mała platforma pożyczek typu P2P z branży nieruchomości z Litwy. Inwestując w Profitus, inwestorzy pomagają w finansowaniu projektów związanych z nieruchomościami z Litwy, zabezpieczonych hipoteką.

Okres inwestycji większości projektów wynosi od 6 do 18 miesięcy. Średni roczny zysk inwestorów wynosi 9,88%. Aby dowiedzieć się więcej o tej platformie i sprawdzić, czy jest to dobre rozwiązanie dla Twoich inwestycji, zapoznaj się z naszą recenzją Profitus.

Zalety
  • Doskonała ocena na Trustpilot
  • Dostępny rynek wtórny
  • Brak opłat inwestycyjnych
  • Wszystkie pożyczki są zabezpieczone hipoteką
  • Maksymalne LTV wynosi około 70%
Wady
  • Ograniczone opcje dywersyfikacji
  • Opłata w wysokości 2% za sprzedaż na rynku wtórnym

Profitus w Liczbach

Od momentu rozpoczęcia działalności dwa lata temu, platforma Profitus stara się zbudować swoją reputację i zyskać zaufanie inwestorów. Przed podjęciem decyzji o inwestycji, warto przyjrzeć się statystykom platformy.

Profitus udostępnia informacje na temat liczby zarejestrowanych inwestorów oraz wartości ogólnej pożyczek, jednak nie ma dostępnych informacji na temat zysków inwestorów czy średniej wielkości portfela. W celu uzyskania tych danych, skontaktowaliśmy się z Profitus.

Platforma z Litwy chętnie dostarczyła dodatkowych informacji. Jak można zauważyć, średnia wielkość portfela jest nieznacznie niższa niż na innych platformach P2P, takich jak PeerBerry, Bondster czy VIAINVEST.

Niestety, Profitus nie udostępnia publicznie swoich raportów finansowych, co jest szkoda, ponieważ z pewnością zwiększyłoby to zaufanie inwestorów do platformy P2P. Według Profitus, operator dzieli się swoimi danymi finansowymi tylko z Bankiem Litwy i Państwową Służbą Podatkową.

Profitus Bonus – Otrzymaj 50 € za darmo

Profitus oferuje dedykowany bonus rejestracyjny dla nowo zarejestrowanych inwestorów, którzy używają naszego linku podczas pierwszej inwestycji.

Jak odebrać bonus?

Aby odebrać bonus, należy skorzystać z naszego linku rejestracyjnego na stronie Profitus i wpisać kod promocyjny THUNDERBIRD podczas pierwszej inwestycji.

Po zarejestrowaniu konta i potwierdzeniu tożsamości, należy wybrać projekt, w który chcesz zainwestować.

Następnie wpisz kwotę inwestycji i kliknij przycisk „Inwestuj”.

W oknie potwierdzenia inwestycji wpisz nasz ekskluzywny kod promocyjny „THUNDERBIRD”.

Wartość kuponu podarunkowego automatycznie pokryje 50 € z Twojej inwestycji.

Pamiętaj, że jest to ekskluzywna oferta bonusowa dla naszych czytelników na Thunderbird.pl. Kod bonusowy jest ważny tylko dla pierwszej inwestycji do 31 lipca 2022.

Wymagania dla nowych użytkowników

Aby zarejestrować się na platformie Profitus, użytkownicy muszą mieć co najmniej 18 lat i mogą zarejestrować się jako inwestorzy prywatni lub jako firma. Proces rejestracji jest bardzo prosty – wystarczy wpisać swoje imię, adres e-mail i numer telefonu, a następnie zweryfikować swój adres e-mail. Po weryfikacji, użytkownik musi potwierdzić swoją tożsamość.

Czytaj więcej  Esketit Opinie, Recenzja - Przeczytaj zanim zainwestujesz!

Istnieją dwie metody potwierdzenia tożsamości:

  • Użyj usługi weryfikacji Know Your Customer (KYC), Ondato. Aby skorzystać z tej metody, użytkownik musi zrobić sobie selfie oraz zdjęcie paszportu lub dowodu osobistego.

Po zweryfikowaniu (co, w naszym doświadczeniu, nie zajmuje więcej niż pięć minut), użytkownik może doładować swoje konto inwestycyjne na platformie Profitus.

Aby przelać środki na konto inwestora Profitus, należy skorzystać z usługi płatniczej Trustly.

Należy pamiętać, że Trustly pobiera prowizję w wysokości 1,53% od każdej wpłaty i wypłaty.

Niestety, Profitus nie oferuje opcji przesyłania środków za pośrednictwem bezpłatnego przelewu SEPA, który oferują wiele innych platform.

Ryzyko i Zwrot

Inwestując w pożyczki P2P lub jakiekolwiek inne projekty crowdfundingowe, należy zdawać sobie sprawę z ryzyka związanego z inwestycją.

Inwestując na dowolnej platformie, zawsze ryzykujesz utratę części lub całości swoich pieniędzy. Prawdopodobieństwo wystąpienia tej sytuacji zależy w dużej mierze od kilku czynników. Jednym z tych czynników jest rodzaj pożyczki, którą wybierzesz do finansowania.

Podczas gdy wiele platform, takich jak Mintos, PeerBerry lub Robocash, oferuje możliwości inwestycyjne w niezabezpieczone pożyczki osobiste, Profitus oferuje inwestycje zabezpieczone hipoteką, co oznacza, że 100% pożyczek zabezpieczone jest pierwszą hipoteką.

Jak Profitus Chroni Twoją Inwestycję?

Ryzyko niewypłacalności jest wpływane przez wiele czynników, z których większość inwestorów nie ma kontroli. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ryzykach związanych z inwestycją w Profitus, sugerujemy przeczytanie ich pliku PDF.

Zacznijmy od rozłożenia schematu ochrony Profitus, abyś miał pomysł, jak chroniona jest Twoja inwestycja…

Oto firmy, z którymi Profitus współpracuje, aby zwiększyć ochronę Twoich inwestycji.

  • Bank Litwy, który zapewnia, że Profitus przestrzega krajowych przepisów

  • Trustly, który zarządza funduszami inwestorów, ponieważ są one oddzielone od operacyjnych kont bankowych Profitus

  • Sorainen, kancelaria prawna, która pomaga w tworzeniu umów

  • Creditinfo, która dokonuje oceny ryzyka projektów nieruchomości

Profitus korzysta z danych z rejestrów i firm oceny zdolności kredytowej, takich jak Creditinfo, aby przyporządkować indywidualnym projektom nieruchomości rating ryzyka (A+, A, A-, B+, B, B-, C+, C, C- lub D). Przeczytaj więcej o tym, jak Profitus ocenia projekty tutaj.

Powinieneś wiedzieć, że Profitus działa tylko jako pośrednik między pożyczkobiorcami a inwestorami. Inwestując w projekt wymieniony na Profitus, zawierasz umowę pożyczki z pożyczkobiorcą, a nie z platformą. Oznacza to, że jeśli Profitus zbankrutuje, zgodnie z prawem, aktywa (hipoteka) pozostają w rękach inwestorów. Profitus pomaga w ułatwianiu tych transakcji i zajmuje się papierami. Umożliwia również inwestorom inwestowanie w projekty nieruchomościowe na Litwie za jedyne 100 euro.

Jeśli pożyczkobiorca nie spłaci długu, Profitus zainicjuje proces windykacji. Nieruchomość zostanie sprzedana, a dochód zostanie proporcjonalnie rozdzielony między inwestorami.

Jakie Są Zwroty z Profitus?

Jeśli chodzi o zwroty, średnia stopa procentowa, jaką inwestorzy zarabiają z inwestycji w Profitus wynosi 9,88%, nieco niższa niż na platformach takich jak EstateGuru lub Crowdestate.

Czytaj więcej  Twino Opinie i Recenzja. Przeczytaj koniecznie zanim zainwestujesz!

Powodem tego może być większe zapotrzebowanie na możliwości inwestycyjne, niższe oprocentowanie ze względu na większe zabezpieczenia lub niższy wskaźnik wartości kredytowej (LTV).

Średni LTV na Profitus wynosi zaledwie 56%.

Zyski w dużej mierze zależą od projektów, w które zdecydujesz się zainwestować; jednak ogólnie rzecz biorąc, oprocentowanie jest nieco niższe niż u innych graczy na rynku.

Odpis podatkowy

Jeśli masz już pewne doświadczenie z platformami takimi jak Heavy Finance czy Viainvest, być może zaznajomiony jesteś z ich polityką odpisu podatkowego.

Podobnie jak niektóre konkurencyjne platformy, Profitus automatycznie odprowadza 15% od odsetek użytkowników, chyba że ci dostarczą specjalny wniosek o obniżenie kwoty podatku odliczanego.

Inwestorzy muszą dostarczyć dokument potwierdzający ich kraj zamieszkania. Następnie Profitus prześle im wniosek DAS-1, który można użyć, aby uniknąć opodatkowania ich inwestycji.

Większość platform P2P nie potrąca żadnych podatków, ponieważ to inwestorzy są odpowiedzialni za zgłaszanie dochodów z inwestycji P2P.

Czy Profitus jest bezpieczny?

Na naszej stronie staramy się dostarczać jak najwięcej wartości dodanej naszym czytelnikom, dlatego sprawdzamy zespół zarządzający, historię i warunki platformy, którą recenzujemy.

Kto prowadzi firmę?

Profitus jest prowadzony przez założycielkę i dyrektor Viktoriję Vanage, która ma ponad 12 lat doświadczenia w branży nieruchomości.

W trakcie naszych badań dowiedzieliśmy się również, że Viktoria była współzałożycielką agencji nieruchomości Citus, która w ciągu kilku lat zajęła 4. miejsce na litewskim rynku nieruchomości. Więcej informacji na temat sukcesu firmy można znaleźć w profilu CrunchBase Viktoriji

Według strony internetowej Profitus, firma zatrudnia 21 osób. Legalnymi właścicielami Profitus są Viktorija i Mindaugas Vanagai.

Czy są jakiekolwiek podejrzane klauzule w umowie?

Jesteśmy pewni, że większość inwestorów nie czyta warunków umownych. I nie obwiniamy cię, to bardzo uciążliwe zadanie… Ale jest to istotne, aby zrozumieć swoje prawa, zwłaszcza gdy druga strona zajmuje się twoimi pieniędzmi.

Sprawdźmy warunki umowne od Profitus, aby zobaczyć, czy jest coś, o czym nowi użytkownicy powinni wiedzieć:

Pierwszym punktem jest to, że Profitus przechowuje twoje środki na osobnych kontach bankowych. Choć wiele platform wspomina o tym w swoich materiałach marketingowych, dobrze jest widzieć, że jest to odnotowane w warunkach umownych Profitus.

Profitus omawia również proces prawny odzyskiwania długu. Jest to dosyć proste i możesz dowiedzieć się więcej na ten temat tutaj.

Podoba nam się również, że Profitus informuje swoich użytkowników o wszelkich zmianach dotyczących umów między inwestorami a platformą lub pożyczkobiorcami.

Jak można się spodziewać, Profitus nie ponosi odpowiedzialności za żadne straty związane z inwestowaniem na platformie. To dotyczy wszystkich stron udzielających pożyczek P2P.

Nie znaleźliśmy żadnych podejrzanych warunków umownych. Cały 12-stronicowy dokument można przeczytać tutaj.

Czy Inwestorzy Mają Dostęp do Indywidualnych Umów Pożyczkowych?

Przed dokonaniem inwestycji możesz przeczytać opis projektu i warunki. Powinieneś również dobrze znać warunki i zasady firmy, które można znaleźć tutaj. Po sfinansowaniu całego projektu inwestorzy otrzymują umowę pożyczkową, do której mają dostęp ze swojego profilu inwestora.

Czytaj więcej  Immediate Edge Opinie, Recenzja, Czy to oszustwo ?

Użyteczność platformy Profitus

Profitus to jedna z najbardziej przyjaznych użytkownikowi platform do pożyczek typu P2P w branży nieruchomości. Niestety, nie możemy powiedzieć tego samego o funkcjonalności platformy.

Jeśli masz doświadczenie z platformami do pożyczek typu P2P w branży nieruchomości, być może zdajesz sobie sprawę z problemów, jakie napotykają nowsze platformy.

Pod względem użyteczności, Profitus oferuje wszystko, czego można oczekiwać od zregulowanej platformy crowdfundingowej w Europie.

Strona inwestycyjna oferuje rynek pierwotny i wtórny, gdzie można inwestować w różne pożyczki zabezpieczone hipotecznie ręcznie lub za pomocą Auto Invest, narzędzia, w którym można zdefiniować kryteria inwestycyjne i zautomatyzować proces inwestycyjny – oszczędność czasu, jeśli o mnie chodzi!

Auto Invest umożliwia zdefiniowanie kwoty inwestycji, pożądanej stopy procentowej, współczynnika LTV, czasu trwania pożyczki i oceny ryzyka projektu.

Poniżej głównego widoku można przejrzeć wcześniej wymienione pożyczki, które odpowiadają Twoim kryteriom, oraz oczekiwaną liczbę pożyczek wymienionych na platformie w nadchodzących tygodniach.

Czy Profitus pobiera podatki?

Profitus to litewska platforma, która jest zobowiązana prawem do pobierania 15% podatku dochodowego od Twoich płatności odsetek. Jeśli nie jesteś rezydentem Litwy, możesz wypełnić formularz DAS-1 i zmniejszyć swoje podatki do 10% lub 0%.

Możesz poprosić o wypełniony formularz bezpośrednio od Profitus za pośrednictwem czatu na żywo. Będziesz musiał wypełnić formularz i odesłać go na ich adres mailowy.

Pamiętaj, że dopóki Twoje państwo zamieszkania ma umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania z Litwą, nie będziesz płacił podatku dochodowego dwukrotnie.

Jakiekolwiek podatki, które płacisz na Litwie, zostaną odliczone od podatku dochodowego, który musisz zapłacić od swoich dochodów w kraju, w którym jesteś rezydentem podatkowym.

Profitus – Płynność finansowa

Mając na uwadze płynność finansową, inwestycje na platformie Profitus można zrealizować na trzy sposoby: na końcu okresu pożyczki, gdy projekt zostanie spłacony lub poprzez sprzedaż inwestycji na rynku wtórnym.

Inwestycje można sprzedać z premią lub zniżką w dowolnym momencie. Należy jednak pamiętać, że Profitus pobiera 2% opłaty od sprzedających na rynku wtórnym. Kupujący mogą nabyć projekty zniżkowane na rynku wtórnym bez dodatkowych opłat.

Warto jednak mieć na uwadze, że sprzedaż portfela inwestycyjnego może zająć kilka dni lub tygodni. Rzecz jasna, rynek wtórny jest doskonałą opcją dla tych, którzy potrzebują szybkiego dostępu do swoich środków.

Jeśli zależy nam na szybkim dostępie do środków, zdecydowanie polecamy skorzystanie z innych platform P2P.

Esketit i Bondora to dwie platformy, które pozwalają na natychmiastowe wypłacenie większości, jeśli nie wszystkich, zainwestowanych środków.

Obsługa klienta Profitus

Moje doświadczenia z obsługą klienta Profitus były bardzo pozytywne. Skontaktowałem się z firmą kilka razy, a za każdym razem platforma udzieliła mi odpowiedzi na moje pytania w ciągu jednego dnia roboczego. W razie pytań dotyczących Profitus, zalecamy zapoznanie się z sekcją FAQ na ich stronie internetowej przed skontaktowaniem się z obsługą pod adresem mailowym.

Podziel się z nami swoją opinią

Dodaj Odpowiedź

Thunderbird.pl - Najlepszy Ranking Produktów !
Logo