Robocash Opinie, Recenzja – Przeczytaj zanim wpłacisz

Robocash Opinie i Recenzja

Robocash to platforma pożyczkowa P2P (peer-to-peer) zarejestrowana w Chorwacji. Głównym celem platformy jest finansowanie krótkoterminowych pożyczek zabezpieczonych 30-dniową gwarancja wykupu i posiadających roczną stopę zwrotu w wysokości do 13%.

Robo.cash został założony w 2017 roku i od tego czasu wypłacił ponad 8 M euro dla ponad 25 000 inwestorów. Czy Robocash jest bezpieczny? Dowiedz się więcej o tej platformie w naszej recenzji Robocash.

Plusy
 • Wysoka średnia stopa zwrotu na poziomie 12,00%
 • Brak opłat inwestycyjnych
 • Wysoka rentowność
 • Niski minimalny próg wejścia
 • Stabilny rynek zbytu
 • Dostępny jest rynek wtórny
 • Obsługa klienta szybko odpowiada na zapytania
Minusy
 • Maks. inwestycja: €15.000/miesiąc
 • Brak możliwości ręcznego inwestowania
 • Negative

Spis Treści:

Robocash w liczbach

Różnica między Robocash a innymi platformami P2P polega na tym, że możesz inwestować w pożyczki z innych, rzadko spotykanych w naszej części świata, rynków.

Obecnie można inwestować w pożyczki m.in z Kazachstanu, Wietnamu, Hiszpanii, Singapuru, Sri Lanki i Filipin. Dodatkowo Robocash finansuje pożyczki pochodzące ze swojej finansowej grupy. Grupa osiągnęła zyski w wysokości około $38 M w 2021 roku.

Jak widać na poniższym obrazku, dostępność pożyczek jest uzależniona od warunków rynkowych. Robo.cash finansuje wiele firm pożyczkowych ze swojego bilansu. Nie każdy pożyczkodawca w ramach Grupy Robocash wymienia swoje pożyczki na tej platformie inwestycyjnej.

Jak widać na powyższym wykresie większość portfela kredytowego notowanego na platformie stanowią kredyty z Kazachstanu.

Na uwagę zasługuje również fakt, że Robocash jako platforma nie jest tak duży jak niektóre platformy P2P takie jak Mintos czy PeerBerry, które również oferują krótkoterminowe pożyczki osobiste. Nie oznacza to, że Robocash nie jest wystarczająco dobry, wręcz przeciwnie. Platforma jest bardzo przejrzysta i jak dotąd żaden z inwestorów nie stracił na Robocash pieniędzy.

Robocash Bonus – Zyskaj nawet 1%

Wiele platform pożyczkowych P2P oferuje bonus za rejestrację oraz wpłatę depozytu, specjalne promocje lub cashback dla nowych inwestorów.

Dzięki naszemu unikalnemu linkowi partnerskiemu będziesz mógł otrzymać bonus w postaci cashback w wysokości 1% od inwestycji na Robocash w ciągu pierwszych 30 dni od rejestracji.

Nie ma potrzeby wpisywania żadnego kodu polecającego w aplikacji Robocash, aby zwiększyć swój zwrot o 1% w ciągu pierwszych 30 dni od rejestracji. Wystarczy zarejestrować się za pomocą naszego linku, aby odebrać swój bonus.

Jeśli zainwestujesz 30 000 euro, po 30 dniach otrzymasz 300 euro za darmo.

Bonus lojalnościowy Robocash

Wszyscy inwestorzy na platformie Robo.cash mają możliwość uzyskania dodatkowego 1,3% które zostanie dodane do istniejącej stawki 12,3%. Otrzymasz 0,3%, 0,5%, 0,7%,1% lub 1,3% do podstawowej stopy procentowej, gdy całkowite saldo Twojego portfela osiągnie odpowiednio €5.000, €10.000, €15.000, €25.000 i €50.000.

Dzięki programowi lojalnościowemu można uzyskać nawet 13.6 stopy zwrotu inwestycji.

Wymagania dla nowych użytkowników

Aby móc inwestować na Robocash musisz spełnić następujące wymagania:

Ryzyko związane z inwestycją oraz ewentualne zyski

Inwestując w platformy pożyczkowe P2P , chcesz mieć możliwość ochrony swojej inwestycji. Aby to zrobić, musisz ocenić stosunek między ryzykiem a ewentualnym zwrotem.

Spójrzmy więc na ryzyko i potencjalny zwrot inwestycji, aby sprawdzić, czy Robocash jest odpowiednią platformą dla Ciebie.

Warto zaznaczyć, że tak jak większość platform pożyczkowych P2P, które pozwalają inwestować w mikropożyczki, Robocash również oferuje gwarancję odkupu.

Gwarancja zwrotu pieniędzy przez Robocash

Gwarancja odkupu na Robocash różni się od wielu innych platform pożyczkowych P2P. Podczas gdy platformy takie jak EstateGuru i PeerBerry oferują 60-dniową gwarancję odkupu, w Robocash okres ten wynosi tylko 30 dni.

Nie musisz czekać dwóch miesięcy, aż gwarancja odkupu zostanie aktywowana, aby otrzymać zwrot pieniędzy.

Kolejną zaletą tej funkcji jest to, że pożyczkodawca spłaca zaległą kwotę oraz odsetki za okres opóźnienia.

Oznacza to, że Twoje środki na Robocash stale zarabiają na odsetkach, nawet jeśli pożyczkobiorca spóźnia się z płatnościami.

Oprocentowanie w Robocash

Robocash całkiem niedawno zaktualizował swoją linię produktów. Platforma P2P oferuje teraz oprocentowanie, które jest zależne od okresu kredytowania Twojej inwestycji.

Na dzień dzisiejszy Robocash podniósł oprocentowanie nawet do 13% w skali roku.

Czy Robocash jest bezpieczny?

Wielu inwestorów P2P często pyta, czy ich inwestycja na konkretnej platformie jest całkowicie bezpieczna.

W 2020 roku kilka pozornie legalnych platform zakończyło swoją działalność z powodu Covid-19. Inwestorzy stracili miliony euro.

Nikt nie może dać 100% gwarancji, że takie coś nie wydarzy się w przyszłości.

Możesz jednak zwiększyć szanse na podjęcie właściwej decyzji inwestycyjnej, przeprowadzając proces due diligence na temat platformy, na której planujesz inwestować.

Spójrzmy na to czego dowiedzieliśmy się o platformie Robocash.

Kto zarządza firmą?

Sergey Sedov prowadzi platformę inwestycyjną Robocash. Jest również założycielem i dyrektorem generalnym firmy macierzystej, Robocash Group.

Sergey założył Robocash Group jeszcze w 2013 roku. Grupa Robocash zapewnia alternatywne pożyczki konsumenckie w Europie i Azji. Obecnie istnieje 10 spółek obsługiwanych przez grupę.

Sergey ma ponad 16 lat doświadczenia w zarządzaniu biznesem, udzielaniu pożyczek oraz w branży nieruchomości. Według jego profilu na LinkedIn, Sergey był współzałożycielem swojej pierwszej firmy pożyczkowej, FinTerra, w 2010 roku. Od tego czasu przychody jego firm rosły w tempie wykładniczym. Sergey posiada również tytuł doktora nauk ekonomicznych.

Kto jest prawnym właścicielem firmy?

Sergey jest prawnym właścicielem siedmiu spółek w ramach Grupy Robocash, w tym the Robocash Investment Robot, w którym można inwestować w kredyty konsumenckie, pochodzące od inicjatorów pożyczek Robocash.

Czy istnieją jakieś podejrzane warunki umowy?

Zawsze czytamy regulamin, aby zmniejszyć szansę na oszustwo. Patrzymy głównie na następujące klauzule:

 • Czy środki finansowe użytkownika są odseparowane od środków firmy?
 • Czy platforma informuje użytkowników o zmianach w regulaminie z wyprzedzeniem?
 • Czy są jeszcze jakieś inne dodatkowe rzeczy, o których warto wspomnieć?

Przyjrzyjmy się temu, co znajduje się w regulaminie Robocash.

Klauzula 4.9 – Przechowywanie środków pieniężnych

W punkcie 4.9 Robocash informuje Cię, że wszystkie Twoje środki są przechowywane na koncie bankowym oddzielonym od majątku Robocash. Warto również zauważyć, że nie zarobisz żadnych odsetek, jeśli nie zainwestujesz swoich środków.

Czytaj więcej  Profitus Opinie i Recenzja. Czy warto zainwestować na tej platformie?

Klauzula ta daje Ci dobrą podstawę prawną na wypadek, gdyby platforma zdecydowała się wyłączyć wypłaty lub wprowadzić limity na wypłacanie i deponowanie środków. Jednak dedykowany rachunek IBAN, taki jak otrzymujesz na NEO Finance, jeszcze bardziej zwiększyłby bezpieczeństwo Twoich środków.

Platforma obecnie korzysta z procesora płatności 3 S Money. Należy zauważyć, że chociaż Robocash ma powiązania Rosją to fundusze inwestorów nie przepływają przez ten kraj, ponieważ są one bezpośrednio przekazywane do siedziby firmy w Singapurze.
Klauzula 14.5 – Poprawki w umowie

W punkcie 14.5 dowiadujesz się, że firma zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu z 60-dniowym wyprzedzeniem.

Jest to świetna wiadomość, ponieważ wiele platform P2P nie powiadamia użytkowników o przyszłych zmianach w regulaminie z takim wyprzedzeniem.

Czy inwestorzy mają dostęp do indywidualnych umów kredytowych?

Podczas gdy większość inwestorów ignoruje umowy cesji, dają one doskonałą podstawę prawną w najgorszym scenariuszu, czyli takim gdy platforma nagle znika z rynku.

Wszystkie umowy można pobrać w zakładce My investments → Investment. Każda mowa jest dostępna jako dokument w formacie Microsoft Word.

Robocash oferuje również możliwość pobrania całej dokumentacji pożyczkowej.

Jaka jest nasza opinia o Robocash?

Nasze śledztwo na temat kierownictwa firmy oraz jej regulaminów nie przyniosło wielu podejrzeń, co tylko zwiększyło nasze zaufanie do tej platformy inwestycyjnej.

Dołączyliśmy do tej platformy p2p najpierw w 2018 roku i zainwestowaliśmy pieniądze, aby ją przetestować. Byliśmy całkiem zadowoleni z wydajności i znacznie zwiększyliśmy naszą inwestycję w 2021 roku.

Mimo, że napotkaliśmy pewne przeszkody jeszcze w 2019 roku, ta kwestia została rozwiązana i nie ma żadnych doniesień o tym, że inwestorzy napotkali jakikolwiek problemy związane z działaniem platformy w ciągu ostatnich dwóch lat.

W naszym portfelu znajduje się obecnie ponad 15 000 euro. z rocznym zyskiem na poziomie 11,72%.

Uważamy, że Robocash to legalna firma. Platforma regularnie udostępnia skonsolidowanyi regularnie audytowany raport roczny dla całej grupy, podkreślający imponujące wyniki i wzrost ich zysku rok do roku na rynkach międzynarodowych.

Oto podgląd naszego portfela, jak również naszych ustawień w module Auto Invest.

Interfejs użytkownika i łatwość obsługi w Robocash

Platforma jest bardzo łatwa w nawigacji i nawet jeśli dopiero zaczynasz przygodę z pożyczkami P2P, nie będziesz miał problemu z poruszaniem się po niej.

Auto Invest

Platforma nie pozwala na ręczne inwestowanie.

Przed zainwestowaniem w pożyczki musisz zdeponować swoje pieniądze i skonfigurować funkcję Auto Invest.

Minimalna kwota inwestycji na jedną pożyczkę wynosi tylko 1 euro, co sprawia, że dywersyfikacja portfela jest znacznie łatwiejsza niż na platformach takich jak EstateGuru czy Crowdestor, gdzie minimalna inwestycja wynosi 50 euro na projekt.

To, o czym jednak należy pamiętać, to dostępność pożyczek u poszczególnych pożyczkodawców.

Oto szybki przegląd portfela pożyczek firmy z lipca 2022 roku:

 • Tez Finance Kazachstan – 10,4%
 • RC Riga Singapur – 79,9%
 • Préstamer Hiszpania – 1,9%
 • RC Sri Lanka – 0,2%
 • UnaPay Filipiny – 7,4%

W ustawieniach portfela możesz określić, w które pożyczki wolisz inwestować.

Nasz portfel Robocash Auto Invest pozwala nam inwestować we wszystkie firmy pożyczkowe, które udostępniają pożyczki o okresie kredytowania do 400 dni. Obecnie inwestujemy tylko w pożyczki z Singapuru. Wydłużyliśmy również okres inwestycji, aby zwiększyć stopę zwrotu z naszego portfela inwestycyjnego.

Pożyczki komercyjne z Singapuru

Doświadczeni inwestorzy prawdopodobnie zauważyli, że pożyczki z Singapuru nigdy nie są opóźnione. Powodem tego jest typ pożyczki. Inwestując w pożyczki komercyjne w Singapurze, inwestujesz w rozwój oddziału firmy w Azji Południowo-Wschodniej. Pożyczasz pieniądze bezpośrednio platformie, zamiast finansować pożyczki innych podmiotów. Pieniądze są częściowo wykorzystywane do finansowania portfela pożyczek Robocash w Indiach oraz Wietnamie, a także rozwoju banku cyfrowego na Filipinach.

Czytaj więcej  Crypto Engine Opinie, Recenzja, Czy to Oszustwo ?

Płynność finansowa Robocash

Płynność finansowa firmy to kolejny ważny czynnik, o którym czasami zapominamy.

Nigdy nie wiemy, kiedy nastąpi spowolnienie finansowe lub kryzys gospodarczy, ale wiemy, że będziesz chciał mieć szybki dostęp do swojego kapitału, kiedy te czasy nadejdą.

Robocash oferuje sprzedaż wszystkich Twoich inwestycji na rynku wtórnym, co oznacza, że możesz sprzedać swoje portfolio i opuścić platformę w ciągu kilku dni.

Inwestowanie na portalach P2P , które finansują krótkoterminowe pożyczki, sprawia, że Twoje inwestycje są bardziej przystępne.

Robocash zdołał wypełnić swoje dotychczasowe zobowiązania i nie ma żadnych doniesień o inwestorach, którzy mieli jakiekolwiek złe doświadczenia z płynnością finansową platformy.

Firma jest również jedną z platform, które nie zmagały się z problemami podczas pandemii COVID-19 w 2020 roku. Grupa osiągnęła ponad $20 M zysków w zeszłym roku, jednocześnie wypełniając wszystkie zobowiązania wobec inwestorów. W 2021 roku grupa finansowa osiągnęła zysk w wysokości $38 M, a nawet w 2022 roku platformie nadal udaje się wypełnić swoje zobowiązania wobec inwestorów pomimo wyzwań gospodarczych spowodowanych wojną na Ukrainie.

Obsługa klienta

Obsługa klienta jest dość responsywna.

Na wszelkie nasze pytania odpowiadali w ciągu 48 godzin. Możesz skontaktować się z nimi poprzez e-mail (support@robo.cash) lub zadzwonić pod numer +385 1344-58-18. Możesz również wypełnić formularz kontaktowy, a zespół skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Chociaż Robocash jest małą platformą P2P zarejestrowaną w Chorwacji, platforma zapewnia przyzwoite wsparcie przez większość czasu.

Najlepszym sposobem uzyskać odpowiedź na swoje pytanie jest skorzystanie z opcji live czatu na stronie głównej.

Podsumowanie recenzji Robocash

Robocash to solidna platforma pożyczkowa P2P, która jest bardzo łatwa w obsłudze. Ten serwis pożyczek P2P regularnie informuje o wydajności swojego portfela, co poprawiło nasze odczucia związane z użytkowanie platformy. Jeśli szukasz stabilnego zwrotu inwestycji w wysokości ponad 11% rocznie, to ta firma jest stworzona dla Ciebie.

Po więcej informacji proszę przejść tutaj do naszego kalkulatora zysków.

Robocash FAQ

Na co zwracać uwagę inwestując w krajach azjatyckich?


Ocena ryzyka pożyczek w Azji może być wyzwaniem dla europejskich inwestorów. Naszą główną radą jest aby zawsze sprawdzać ich roczne raporty finansowe i zorientować się, czy pierwotny pożyczkobiorca jest rentowny. Grupa Robocash była rentowna w ostatnich latach, co widać w ich ostatnim raporcie.

Czy gwarancja buyback obejmuje płatności odsetkowe?

Tak, pożyczkodawca odkupi Twoją wierzytelność od pożyczkobiorcy w pełnej wysokości, łącznie z odsetkami za zwłokę.

Jaka jest minimalna kwota inwestycji na Robocash?

Minimalna kwota inwestycji to tylko 10 euro.

Czy Robocash to dobra platforma pożyczkowa P2P?

Tak, to solidna platforma pożyczkowa P2P wspierana przez firmę pożyczkową o ugruntowanej pozycji. Powinieneś jednak ocenić, czy inwestowanie w pożyczki z Kazachstanu, Hiszpanii czy Singapuru pasuje do Twojej strategii inwestycyjnej.

Podziel się z nami swoją opinią

Dodaj Odpowiedź

Thunderbird.pl - Najlepszy Ranking Produktów !
Logo